Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Turistika > koupaliště

Konec sezony na Tyršově koupališti (září 2023)

Redakce, / 29.08.2023, Dvůr Králové nad Labem
Na začátek září ohlásil provozovatel Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové změnu otevírací doby a předběžné datum ukončení sezony.

FOTOGALERIE - Konec sezony na Tyršově koupališti (září 2023)Od 1. září 2023 bude areál prvorepublikového koupaliště pro veřejnost otevřen denně od 9:30 do 17:30 hod., a to až do ukončení letošní sezony.

Tato změna přichází z důvodu náročnosti na personální obsazení provozu areálu a nižší návštěvnosti zejména kvůli klimatickým podmínkám. Voda v žádném z místních venkovních bazénů není vyhřívaná a v úterý 29. srpna již tak měla v souvislosti s ochlazením pouhých 20 stupňů. Před týdnem atakovala teplota vody v plaveckém bazénu 26 stupňů. 

„Naší snahou je zachovat otevřené koupaliště při vhodných klimatických podmínkách s minimálním personálním obsazením,“ vysvětluje Dominik Valenta, ředitel Technických služeb města Dvora Králové nad Labem (dále Tsm), které jsou správcem a provozovatelem obou areálů. Hlavní činnost správce místních sportovišť bude nyní směřována na provoz zimního stadionu, kde se letos až od 2. září začne připravovat ledová plocha a 9. září se již spustí provoz.

Zároveň nám ředitel Tsm sdělil předpokládaný konec sezony Tyršova koupaliště: neděle 10. září 2023.

Tyršovo koupaliště letos oslavuje 90 let od svého slavnostního otevření. Místní komunita tyto narozeniny oslavila v areálu v sobotu 26. sprna. Správce vyšel všem návštěvníkům vstříc a k narozeninám rozdával výjimečně vstup zdarma. Tento vstřícný krok ocenili nejen pamětníci, kteří i přes svůj vysoký věk na akci dorazili, ale také náhodní návštěvníci, kteří měli možnost se díky této akci seznámit i s historií areálu prostřednictvím výstavy historických fotografií ze soukromých sbírek. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Tyršovo koupaliště je rájem pro odpočinek i sport v parných dnech
Mohla za vznik Tyršova koupaliště zadřená tříska?
Oslava 90 let Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové (26. srpna 2023)
Sezonu hodnotí provozovatelé koupališť jako průměrnou, většina zavírá tento víkend
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1372x