Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Co se děje > společenské akce

Oslava 90 let Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové (26. srpna 2023)

Redakce / 20.08.2023, Dvůr Králové nad Labem
Historické fotografie Tyršova koupaliště ze soukromých sbírek, plavecká štafeta na 90 bazénů i společný piknik v prostorách areálu - to vše chystají organizátoři skromné vzpomínky 90 let od slavnostního otevření rozlehlého areálu Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové.


Blíží se konec prázdnin a s ním i plánovaná akce, která připomene letošní kulaté 90. výročí slavnostního otevření Tyršova koupaliště. Tyršovo koupaliště je jedním z pokladů města Dvůr Králové, které slouží široké veřejnosti již 90 let. Bohužel aktuálně nenabízí vše, co si běžný občan ve 21. století představuje a přeje, ale jeho genius loci zůstává.

Na začátku léta jsme zjistili, že město ani muzeum toto výročí neplánují nijak slavit. Sami nemáme dostatečný prostor časový ani finanční takovou slávu, jaká proběhla před 10 lety zorganizovat (velká poklona panu Mičanovi a Mackovi!), ale přišlo nám líto zcela pominout kulaté výročí tak významného areálu, jakým Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové pro občany i návštěvníky bezesporu je. 

Na sobotu 26. srpna odpoledne jsme připravili skromný program, který uspokojí jak pamětníky, tak současné návštěvníky koupaliště.

PROGRAM

  • od 14:00 hod. 

Vernisáž výstavy historických fotografií Tyršově koupaliště ze soukromých sbírek (výstava bude trvat jen jedno odpoledne!)

  • od 16:00 hod.

Plavecká štafeta na 90 bazénů k uctění památky J. Biliny (tehdejší starosta města - více o této osobnosti zde)

  • od 17:00 hod.

Společný piknik - slané i sladké dobroty včetně pití si, prosím, přineste s sebou.

Výše vstupného do areálu se odvíjí dle aktuálního ceníku (základní info o koupališti zde

Jedná se o ryze komunitní akci, dobrovolné vstupné bude určeno na úhradu nákladů spojených zejména s tiskem vystavených fotografií a propagaci.

Chcete-li přispět na organizaci akce, můžete zaslat příspěvek na transparentní účet Spolku pro Dvorek 2301936506 / 2010, VS 902023. Takto zaslané peníze budou určeny opět na úhradu tisku fotografií a video a fotoreportáž z akce. Byli bychom rádi, aby i 90. výročí neupadlo ani v této skromné verzi v zapomnění a za 10 let opět lidé měli na co vzpomínat. 


Romana Bašová


Související články
Tyršovo koupaliště - zapomenutý skvost
Připomenutí 90. výročí slavnostního otevření Tyršova koupaliště
Historické fotografie i symbolická plavecká štafeta J. Biliny na Tyršově koupališti (26. srpna 2023)
Konec sezony na Tyršově koupališti (září 2023)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1486x