Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Zrušení nouzového stavu: co by to znamenalo ve skutečnosti?

Redakce / 22.04.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
„Zrušením stavu nouze nezmizí epidemiologická krize. Je potřeba dát na misku vah to, co je důležitější pro společnost. Domnívám se, že je vhodnější nouzový stav prodloužit a tento čas využít k nastavení přesných podmínek fungování státu, krajů, obcí a institucí," vysvětlil Jiří Štěpán, hejtman Královéhradeckého kraje.
 

Všichni jsme již unaveni situací, která zde trvá již více než měsíc. Určitě nás láká představa volného pohybu a zrušení nastavených opatření. Možná jste slyšeli o návrhu zrušení nouzového stavu. Pro většinu z nás je těžké domyslet, co by to aktuálně znamenalo ve všech sférách, nejen na úrovni osobní svobody. Proto nám přišlo vhodné zveřejnit zde prohlášení hejtmana Královéhradeckého kraje:

"Zrušení nouzového stavu povede ke zrušení veškerých krizových opatření přijatých vládou. Skončí distribuce ochranných pomůcek a jiného zdravotnického materiálu i přednostní zásobování. V tuto chvíli nejsou nemocnice ani sociální zařízení předzásobeny ochrannými pomůckami, které potřebují na dalších mnoho týdnů dopředu a musely by najet na obvyklý systém zásobování. Nebude pokračovat ani pracovní povinnost a pracovní výpomoc studentů posledních ročníků lékařských fakult a studentů sociálních oborů ve zdravotnických zařízeních, nebude pokračovat péče o děti a mládež ve vyčleněných školských zařízeních pro specifikované osoby nasazené ve zdravotnictví, složkách IZS a podobně. Svoji činnost ukončí krizové štáby, řízení převezme ministerstvo zdravotnictví a na krajské úrovni hygienická stanice.

Toto všechno pochopitelně naruší chod jednotlivých institucí, kdy se formálně zruší stav nouze, avšak problém a ekonomická krize se v tuto chvíli nezmění a bude trvat déle,“ říká hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj

 

Související články
Je vyhlášen nouzový stav. Jak se opatření dotkne regionu?
Sněmovna schválila podporu OSVČ, nouzový stav se prodloužil do konce dubna
V pondělí 25. května budeme venku bez roušek, otevírají se i vnitřní prostory restaurací, škol a pavilony v zoo

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 778x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí