Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Je vyhlášen nouzový stav. Jak se opatření dotkne regionu?

Článek průběžně aktualizujeme

Redakce / 12.03.2020, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Dne 12. března 2020 ve 14 hod. byl vyhlášen na území ČR nouzový stav kvůli šíření koronaviru.

Vyhlášení nouzového stavu


Dne 12. března 2020 ve 14 hod. byl vyhlášen na území ČR nouzový stav kvůli šíření koronaviru. 
Zakazují se od pátku 13. března 2020 divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob.
Zakázal se vstup do restaurací od 20 hodin večer do 6 hodin ráno, a to od pátku 13. března 2020. Platí do odvolání.
Otevřené zůstávají obchody a restaurace.
Zákaz se nevztahuje:
 • na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných osob, které se konají na základě zákona
 • na výkon práce
Omezil se také vstup do České republiky pro cizince a zakázalo českým občanům vstupovat do rizikových zemí. Opatření mají platit po dobu 30 dnů. 

Všem dopravcům v mezinárodní dopravě byla zakázána přeprava osob po silnici, železnici i na vodě přes hranici České republiky. Umožněn je návrat Čechů zpátky do země nebo cizincům se naopak umožňuje opustit Českou republiku. Zákaz přepravy na silnicích se týká osobní linkové a příležitostné dopravy zajišťované vozidly nad 9 osob, u drážní a vodní dopravy se týká všech mezinárodních vlaků nebo lodí v osobní dopravě.

Vláda také zakázala využívat v rámci obchodní letecké dopravy s cestujícími na palubě, při níž je překračována hranice České republiky, jiná letiště než mezinárodní veřejné letiště Václava Havla Praha (Praha/Ruzyně, LKPR).


Informace platné do 12. března 2020 


Základní a střední školy se uzavřou od 11. března 2020, akce nad 100 lidí se ruší od 10. března 18 hod. Školky zůstávají dle prohlášení vlády v provozu. Zde v článku budeme postupně doplňovat, jak se dané opatření týká přesně našeho regionu. Vše platí do odvolání.

Od 10. března 2020 od 18:00 se vládním nařízením zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecké, sportovní, náboženské akce, trhy, veletrhy, veřejné i soukromé, které navštíví více než 100 lidí. 
Zároveň budou od středy zavřené všechny základní školy a střední školy, včetně škol vysokých.

Zaměstnaní rodiče malých školáků mají mít podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha nárok na ošetřovné kvůli hlídání. Pokud potřebujete potvrzení k ošetřování díky zákazu vyučování, tak jej vystavuje školní zařízení, nikoliv dětští lékaři. 

Opatření o zákazu návštěv na lůžkových odděleních nemocnic v kraji již dříve vydal Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje.
Zrušen je i veletrh cestovního ruchu Infotour, který se měl konat v Aldisu Hradec Králové tento víkend.
Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové je uzavřena od 16. 3. do odvolání. 
Knihovna Slavoj funguje bez omezení, zrušeno bylo pouze březnové Listování.
Připraveny jsou ve velkých městech prázdninové jízdní řády MHD - většinou platné od 15. či 16. března 2020. Linkové spoje zatím jezdí bez omezení.
Správa KRNAP uzavřela infocentra, muzea a ekocentrum veřejnosti do odvolání.

Ubezpečte se u pořadatele, zde se daná kulturní, sportovní či jiná společenská akce koná, či nikoliv. Nám známý seznam akcí a institucí pro vybraná města v regionu přidáváme níže:

Druhá liga ledního hokeje je ukončena!! Hrát se bude pouze kvalifikace o Chance ligu, která začne v neděli. Do kvalifikace nastoupí HC Stadion Vrchlabí, SC Kolín a DRACI PARS Šumperk.

Krajský hokej by měl pokračovat finálovými zápasy mezi Náchodem a Novým Bydžovem zítra, v neděli a ve středu - ale bez diváků.

Dvůr Králové

- odkládá se koncert Hany Holišové v Hankově domě, který měl zahájit festival Dny R. A: Dvorského. Nový termín bude včas oznámen.
- čtvrteční koncert ve Starém pivovaru se uskuteční 
- kino jede dál, avšak bude prodáno méně než 100 vstupenek na představení
- přednáška Fedora Gála bude - neočekává se více než 100 lidí. Jen se přesouvá z gymnázia na faru vedle gymnázia.
- Pátý Náš Taneční Ples je odložen na zatím smluvené termíny 21. 3. 2020 nebo 28. 3. 2020 a nebo 11. 4. 2020 - upřesnění včas přijdou
- bohužel se ruší společenský večer krasobruslařů Bruslička v Hankově domě. Závod v sobotu se konat bude. NEBUDE
- ačkoliv nebudou fungovat školy, jídelna ZŠ Schulzovy sady vaří pro cizí strávníky a zaměstnance, v ZŠ ve Strži je zavřena (všem žákům budou obědy do odvolání mimořádného opatření automaticky odhlášeny školou)
- zrušen je Junior film (přesunut na červen)

Uzavřeny jsou:
 • zimní stadion Dvůr Králové (od 13. března)
 • základní školy, jejichž zřizovatelem je město (ZŠ Schulzovy sady, ZŠ Podharť, ZŠ Strž, ZŠ 5. května)
 • ZUŠ R. A. Dvorského. 
 • DDM Jednička, který ruší zájmové kroužky pro školáky a velké akce
 • školy, jež zřizuje Královéhradecký kraj: Střední škola informatiky a služeb včetně internátu, Gymnázium, Základní škola a Praktická škola Dvůr Králové nad Labem. SŠIS se pokusí zajistit výuku náhradním způsobem. Výuka bude probíhat distanční formou, zadání se bude zasílat žákům do školních mailů. Týká se to především maturitních tříd a výuky profilových předmětů. 
 • Základní škola speciální a praktická škola Diakonie ČCE Vrchlabí ve Dvoře Králové nad Labem. 
 • lůžková oddělení v městské nemocnici (pro návštěvy)
 • pro návštěvy domovy pro seniory dle uvážení jednotlivých institucí (např. Domov důchodců návštěvy zakázal)
 • MC Žirafa

Zrušeny jsou:

 • tréninky oddílů TJ sokol Dvůr Králové (do odvolání) včetně Angeles Dance Group (využívají prostory sokolovny)
 • hokejové zápasy HC Rodos (aktuální info od 12. března 2020)
 • Den otevřených dveří na ZŠ Schulzovy sady (19. března 2020)
 • Ze školky do školy (program ZŠ Schulzovy sady pro předškoláky - 12. března 2020)
 • kulturní akce, které mělo ve spolupráci pořádat královédvorské Gymnázium ve svých prostorách (přednáška 11. 3. je PŘESUNUTA na sousední faru - viz výše)
 • veřejné bruslení na stadionu pod Hankovým domem
 • veškeré koncerty ZUŠ - všechny akce organizované či spoluorganizované ZUŠ - koncerty, vernisáže, Den otevřených dveří atd.
 • promítání filmů v kině Svět

Otevřené zůstávají:

 • zápisy předškoláků do 1. tříd základních škol v regionu (1. a 2. dubna 2020)
 • MŠ Drtinova a MŠ Elišky Krásnohorské 
 • Městské muzeum bude zatím pro veřejnost otevřeno
 • Městská knihovna Slavoj ve Dvoře Králové nad Labem (zrušeno jen Listování)
 • jídelna ZŠ Schvulzovy sady (funguje pro zaměstnance a cizí strávníky)

Město Hořice

uzavírá prozatím od středy 11.3. do neděle 15. 3. následující organizace:

 • DDM, ZUŠ, Městská knihovna, Kino (ve spolupráci s provozovatelem), plavecký bazén, Městské muzeum a galerie, DK Koruna
 • Školní jídelna - výdej obědů a pokladní hodiny pro cizí strávníky je od 11,00 do 11,30 hodin. Po dobu mimořádného opatření se vaří pouze oběd č. 1. 
 • Základní a střední školy jsou uzavřeny z rozhodnutí Vlády ČR do odvolání.
 • Mateřské školy v souladu s většinou měst a MŠ prozatím neuzavíráme. Zda poslat dítě do mateřské školy zůstává na rozhodnutí rodičů.
 • Skautský ples bude posunut

Jaroměř

Na Náchodsku jsou nyní jarní prázdniny :-) takže školy se novým opatřením začnou řídit případně až od pondělí 16. března 2020.
Na tento víkend máme naplánovaný Víkend plný pohádek a kouzel. Akce proběhne, kapacitně bude přizpůsobena sobotní i nedělní pohádka, v pátek hrajeme v NaČernu, tam je kapacita 50míst a v sobotu dopo na kino víc jak 100 lidí nechodí, kdyby náhodou, budeme připraveni. Příští týden 17.3. máme v plánu projekci filmu Poslední aristokratka, která bude též kapacitně omezena (běžně chodí kolem 50-80 návštěvníků, takže nevidíme důvod akci rušit). Obávám se soboty 21.3., kdy se má uskutečnit abonentní představení Taneční hodiny. Budeme sledovat průběh situace a diváky včas informovat. Kdyby mělo dojít ke zrušení, budu s divadlem řešit náhradní termín, určitě diváci o představení nepřijdou. Jen se nám vše komplikuje. Městské kulturní středisko Jaroměř - Monika Brychová

Trutnov

UFFO ruší veškeré pořady (koncerty, divadelní představení atd.). Výjimkou je dnešní cestopisný pořad Slávka Krále „STOPEM SE PSEM V ASII“, na který bude k dispozici max. 80 vstupenek. Jelikož rozhodnutí zatím platí na dobu neurčitou, vstupenky na zakoupené pořady pořádané UFFEM zůstávají zatím v platnosti. Na akce, jež budou muset být z tohoto důvodu zrušeny, bude naší prioritní snahou nalézt náhradní termín. Pokud tento náhradní termín nebude komukoli z držitelů vstupenek vyhovovat, vstupné samozřejmě vrátíme.

Jestliže máte zakoupeny vstupenky na filmová představení do kina Vesmír, které bude rovněž uzavřeno, můžete je vrátit pouze v Inforecepci UFFO.

Koncerty v rámci festivalu Jazzinec (12. 3. a 19. 3. v Koncertní síni B. Martinů) se dle vyjádření pořadatele festivalu Tomáše Katschnera uskuteční.

Nová Paka

- ruší se divadlo pro školy a představení Haliny Pavlovské
- kino Nová Paka je přes zimu uzavřeno

Památky v regionu

- Národní památkový ústav odkládá zahájení sezóny v památkových objektech na neurčito.

Víte o dalších akcích, kterých se to týká? Dejte nám vědět do komentářů, na telefon 732 521 835, nebo na e-mail

Záznam tiskové konference vlády nejdete na Novinkách zde

Související články
První nakažený koronavirem potvrzený v kraji. V nemocnicích vyhlásili zákaz návštěv
Nákaza koronavirem ve Dvoře Králové se neprokázala
Program pro děti v Attitude (po dobu chřipkových prázdnin)
Jaká opatření přijalo město Dvůr Králové nad Labem v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu - vyjádření starosty města
Roušky mají smysl: zkušenosti z Tchaj-wanu i Mongolska jsou jasným důkazem
Aktuální informace z Domova důchodců - 2. týden s opatřeními nouzového stavu
Zrušení nouzového stavu: co by to znamenalo ve skutečnosti?
Vaše komentáře
Rušení akcí11.03.2020 07:19, Reagovat
Tak chybí zde, že zavřeno bylo i mateřské centrum Žirafa: http://mc-zirafa.cz/ a svou činnost omezili preventivně i skauti (Junák - český skaut). Taky do odvolání https://krizovatka.skaut.cz/clanky-na-webu/5029-koronavirus-info-pozastaveni-cinnosti?

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 5162x
 
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
26.03.2023 19:00 - 26.03.2023 20:30
Super-Blb
26.03.2023 14:00 - 26.03.2023 18:00
Klauniáda - cesta do pohádek 26.03.2023
26.03.2023 16:45 - 21.05.2023 17:00
Výstava Socha v hlíně