Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

V pondělí 25. května budeme venku bez roušek, otevírají se i vnitřní prostory restaurací, škol a pavilony v zoo

Redakce / 24.05.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V pondělí 25. května se budou otevírat dlouho očekávané vnitřní prostory restaurací, kaváren, barů. Své dveře otevřou téměř 3 měsíce zavřené hotely, kempy a ostatní ubytovací zařízení. Návštěvníkům budou zpřístupněny také vnitřní prostory hradů a zámků nebo třeba tématických zahrad včetně zoo. Výbornou zprávou je, že lidé již nebudou muset nosit roušky venku a alepoň část školou povinných dětí nastoupí opět do školy.
 

I nadále však platí, že je potřeba od ostatních udržovat nezbytnou vzdálenost dvou metrů, často si mýt ruce a při bližším kontaktu s ostatními si ve veřejném prostoru nasadit roušku.

Plné znovuotevření restaurací, kaváren a barů je již dlouho očekávaným milníkem, ačkoliv stále zde budou platit hygienická opatření (viz níže).

Sportoviště a fitness centra budou moci ozpřístupnit veškeré zázemí a šatny, stále se však klade důraz na co nejkratší dobu, která se zde má trávit. Podobné doporučení platí i pro koupaliště a akvaparky, jejichž provoz se v rámci chystané vlny rozvolnění může také obnovit. Přesto se například trutnovský krytý bazén neotevře. Důvody čtěte zde.

Vnitřní prostory se i tak mohou otevřít pro maximální počet 300 návštěvníků. Stejně jsou pravidla nastavená i pro jakékoliv jiné hromadné akce. 

V případě dalšího příznivého epidemiologického vývoje lze však od 8. června očekávat navýšení tohoto počtu až na 500 osob

Novinky ve svobodě pohybu dýchání od 25. 5. 2020

Do restaurace vstup povolen, rouška je však povinná mimo dobu konzumace: po 2 týdnech se otevírají i vnitřní prostory kaváren, barů a další provozovny stravovacích služeb (i vnitřní prostory). Povolení se vztahuje nově také na provoz stravovacích zařízení v nákupních centrech nad 5 000 m2. , i zde je však potřeba počítat s omezením provozu do 23 hodin. Stravovací zařízení mohou mezi 23. a 6. hodinou vydávat jídlo pouze s sebou. Ve vnitřních prostorách bude mimo čas konzumace povinné nošení roušek a rovněž bude nutné dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních hostů. 
 • otevřené hotely, venkovní kempy a další ubytovací zařízení; 
 • taxislužby (dosud nepovolené); 
 • živnosti, při kterých je porušována integrita kůže (tetování, piercing, permanentní make-up apod.);
 • zoologické, botanické a dendrologické zahrady (vnitřní prostory);
 • hrady a zámky (vnitřní prostory);
 • přírodní a umělá koupaliště (krytá i nekrytá);
 • sauny a wellness centra;
 • možnost návštěv v sociálních a zdravotnických lůžkových zařízeníc.h (domovy důchodců, nemocnce - vždy je nutné si přečíst pravidla návštěv - hodiny, ochranné pomůcky apod); 
 • organizovaný trénink profesionálních i amatérských sportovců na venkovním i vnitřním sportovišti s účastí nejvýše ve stejný čas 300 osob s možností využití zázemí;
 • hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s účastí nejvýše ve stejný čas 300 osob;
 • možnost osobní přítomnosti žáků 1. stupně základních škol za daných hygienických podmínek (skupiny max. 15 osob apod.) a jejich organizované a zájmové aktivity nepovinného charakteru formou školních skupin. Stále zde však platí zákez pohybu mimo areál školy (tudíž exkurze, výlety, školy v přírodě apod. nejsou povoleny).
Kateřina Sekyrková
Zdroj: MZČR
 

Související články
Zrušení nouzového stavu: co by to znamenalo ve skutečnosti?
Jak (se) všichni v současné době učíme

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 629x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí