Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Stavební práce na nové hasičské stanici v Jaroměři začnou již tento týden

Redakce / 2.04.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
Smlouva na výstavbu nové požární stanice v Jaroměři byla podepsána na konci března, stavět se začne společná stanice pro jaroměřské profesionální i dobrovolné hasiče v měsíci dubnu. Nejdříve dojde k demolici stávajícího objektu.
 

Ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl a jednatel společnosti STYLBAU s.r.o. Pavel Šrůtek podepsali 28. března 2019 smlouvu na výstavbu nové stanice v Jaroměři. Staveniště bude dle smlouvy předáno stavební firmě 3. dubna 2019. Převážně v průběhu dubna by se mělo pracovat na demolici stávajícího objektu stanice a do konce května by pak měla být založena nová stavba na pilotech. Podle smlouvy by pak měla výstavba nové stanice trvat 16 měsíců od předání staveniště.

Novostavba objektu požární stanice kategorie P1 bude sloužit pro jednotky HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Jaroměř. Náklady na vybudování nové stanice jsou celkově ve výši 81,4 milionu korun, z toho čerpá HZS Královéhradeckého kraje dotaci z Evropské unie ve výši 55,8 milionu korun. Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu.

V současné době je stanice HZS Jaroměř přestěhována do provizorních prostor v Hradecké ulici, kde byl pro tyto účely přizpůsoben objekt bývalé kotelny.

Po dokončení projektu bude v nové budově stanice v ulici Na Valech umístěna profesionální hasičská jednotka s počtem 21+1 hasič, vykonávající nepřetržitou službu ve třech směnách v počtu 7+1 hasič. Oproti současnému stavu je plánováno rozšíření zázemí pro posádku (jeden člen na směnu navíc), a to vzhledem ke zvyšujícímu se počtu zásahů realizovaných v hasebním obvodu stanice a vzhledem k plánované výstavbě dálnice D11 v blízkosti stanice. 

V roce 2018 evidujeme u jednotky HZS ze stanice Jaroměř 465 zásahů, oproti roku 2017 narostl počet zásahů o 33.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, www.hzscr.cz

 

Související články
Základní kámen nové hasičské stanice Na Valech

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 943x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí