')
Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Stavební práce na nové hasičské stanici v Jaroměři začnou již tento týden

Redakce / 2.04.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
Smlouva na výstavbu nové požární stanice v Jaroměři byla podepsána na konci března, stavět se začne společná stanice pro jaroměřské profesionální i dobrovolné hasiče v měsíci dubnu. Nejdříve dojde k demolici stávajícího objektu.
 

Ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl a jednatel společnosti STYLBAU s.r.o. Pavel Šrůtek podepsali 28. března 2019 smlouvu na výstavbu nové stanice v Jaroměři. Staveniště bude dle smlouvy předáno stavební firmě 3. dubna 2019. Převážně v průběhu dubna by se mělo pracovat na demolici stávajícího objektu stanice a do konce května by pak měla být založena nová stavba na pilotech. Podle smlouvy by pak měla výstavba nové stanice trvat 16 měsíců od předání staveniště.

Novostavba objektu požární stanice kategorie P1 bude sloužit pro jednotky HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Jaroměř. Náklady na vybudování nové stanice jsou celkově ve výši 81,4 milionu korun, z toho čerpá HZS Královéhradeckého kraje dotaci z Evropské unie ve výši 55,8 milionu korun. Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu.

V současné době je stanice HZS Jaroměř přestěhována do provizorních prostor v Hradecké ulici, kde byl pro tyto účely přizpůsoben objekt bývalé kotelny.

Po dokončení projektu bude v nové budově stanice v ulici Na Valech umístěna profesionální hasičská jednotka s počtem 21+1 hasič, vykonávající nepřetržitou službu ve třech směnách v počtu 7+1 hasič. Oproti současnému stavu je plánováno rozšíření zázemí pro posádku (jeden člen na směnu navíc), a to vzhledem ke zvyšujícímu se počtu zásahů realizovaných v hasebním obvodu stanice a vzhledem k plánované výstavbě dálnice D11 v blízkosti stanice. 

V roce 2018 evidujeme u jednotky HZS ze stanice Jaroměř 465 zásahů, oproti roku 2017 narostl počet zásahů o 33.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, www.hzscr.cz

 

Související články
Základní kámen nové hasičské stanice Na Valech

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 931x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí