Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Hasiči

Základní kámen nové hasičské stanice Na Valech

Výstavba nové hasičské stanice v Jaroměři byla slavnostně zahájena

Redakce / 30.05.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
Vždy se tak u velkých staveb začíná: poklepe se na základní kámen. Nejinak tomu bylo i na místě dnes již zbořené bývalé požární stanice v Jaroměři v ulici Na Valech, kde proběhlo ve středu 29. května 2019 v odpoledních hodinách slavnostní zahájení výstavby stanice zcela nové. Došlo k symbolickému poklepání na základní kámen nové hasičské stanice, která bude stát 82,1 mil. Kč.
 

FOTOGALERIE - Základní kámen nové hasičské stanice v Jaroměři

Novostavba objektu požární stanice kategorie P1 bude sloužit pro jednotky HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Jaroměř. Náklady na vybudování nové stanice jsou celkově ve výši 82,1 milionu korun, z toho čerpá HZS Královéhradeckého kraje dotaci z Evropské unie ve výši 55,8 milionu korun. Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu. 
Po dokončení projektu bude v nové budově stanice Na Valech umístěna profesionální hasičská jednotka s počtem 21+1 hasič, vykonávající nepřetržitou službu ve třech směnách v počtu 7+1 hasič. Oproti současnému stavu je plánováno rozšíření zázemí pro posádku (jeden člen na směnu navíc), a to vzhledem ke zvyšujícímu se počtu zásahů realizovaných v hasebním obvodu stanice a vzhledem k plánované výstavbě dálnice D11 v blízkosti stanice.

Smlouvu se společností STYLBAU s.r.o., která je dodavatelem stavby, podepsal ředitel František Mencl za HZS Královéhradeckého kraje na konci března letošního roku. Staveniště bylo dle smlouvy předáno stavební firmě na začátku dubna 2019. Podle smlouvy by pak měla výstavba nové stanice trvat 16 měsíců od předání staveniště. Po již dokončené demolici původního objektu a dnešním zahájení výstavby by nová stanice měla být dokončena a předána hasičům k užívání v červenci roku 2020. 

Do té doby budou jaroměřští hasiči sloužit v provizorních prostorách v Hradecké ulici, kde byl pro tyto účely přizpůsoben objekt bývalé kotelny.

Akce se zúčastnili například ředitel Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje brig. gen. Ing. František Mencl, ředitel Odboru programového financování Ministerstva vnitra České republiky Ing. Pavel Goš, dále jednatel společnosti STYLBAU s.r.o. Ing. Pavel Šrůtek, architekt Ing. arch. Michal Ježek z atelieru Tsunami a další hosté, kteří se větší nebo menší mírou podílejí na realizaci tohoto projektu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Stavební práce na nové hasičské stanici v Jaroměři začnou již tento týden
U Nahořan havarovaly hasičky. Měly kondiční jízdu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 61x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
4.01.2020 09:30 - 4.01.2020 15:30
Active sport Zaloňovská desítka 2020
22.02.2020 20:00 - 23.02.2020 03:00
Dubenecký Obecní ples 2020