Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Hasiči v Jaroměři se dočasně stěhují na Zavadilku

Řidiči by měli být obezřetní v okolí nového výjezdového stanoviště.

Redakce / 15.03.2019, Jaroměřsko
Až do konce roku 2020 budou profesionální hasiči v Jaroměři provizorně sídlit v objektu bývalé kotelny v Hradecké ulici. Jejich dosavadní působiště na Valech bude srovnáno se zemí na místě vyroste zcela nová požární stanice.
 

FOTOGALERIE - Hasiči v Jaroměři se stěhují - březen 2019

Nová požární stanice umožní navýšit posádku nepřetržité služby o jednoho člena, což je vzhledem ke každoročnímu nárůstu počtu zásahů žádoucí. Náklady na novou stanici budou hrazeny z více než 50 % dotacemi z EU.   

Nové výjezdové stanoviště 

Profesionální hasiči z Jaroměře tak od středy 13. března 2019 budou téměř dva roky vyjíždět k zásahům z provizorní hasičárny, která je umístěna o 1700 metrů blíž směrem k Hradci Králové do Hradecké ulice. S tím by měli počítat i řidiči, kteří po Hradecké ulici jezdí a v blízkém okolí bydlí. Jednotky budou k zásahům vyjíždět z Hradecké ulice za obchodem se sportovními potřebami Active sport. Úsek, kde se kříží výjezd jednotek a hlavní komunikace I/33 je označen dopravním značením, ale bude zde chybět výstražné světelné zařízení. 

Stavba nové stanice 

Novostavba objektu požární stanice kategorie P1 bude sloužit pro jednotky HZS Královéhradeckého kraje a JSDH Jaroměř. V objektu bude umístěna profesionální hasičská jednotka s počtem 21+1 hasič, vykonávající nepřetržitou službu ve třech směnách v počtu 7+1 hasič. Oproti současnému stavu je plánováno rozšíření zázemí pro posádku (jeden člen na směnu navíc), a to vzhledem ke zvyšujícímu se počtu zásahů realizovaných v hasebním obvodu stanice a vzhledem k plánované výstavbě dálnice D11 v blízkosti stanice. V roce 2018 bylo evidováno u jednotky HZS ze stanice Jaroměř 465 zásahů - oproti roku 2017 narostl počet zásahů o 33.  

Finanční náklady 

Náklady na vybudování nové stanice jsou celkově ve výši 81,4 milionu korun, z toho čerpá HZS Královéhradeckého kraje dotaci z Evropské unie ve výši 55,8 milionu korun. Projekt je financován z Integrovaného regionálního operačního programu. Projekt by měl být dokončen nejdéle do konce roku 2020. 

Velké stavby malého města 

Poté, co Jaroměř investovala v roce 2017 do proměny nevyužité lokality v centru města Na Valech a v roce 2018 do rekonstrukce Tyršova mostu, se v roce 2019 plánuje výstavba chybějícího autobusového nádraží - a to v blízkosti nádraží vlakového. Na tuto stavbu, která má stát přibližně 50 mil. Kč, žádalo město dotace - jak z EU, tak veřejných zdrojů.  

Poloha staré/nové a provizorní požární stanice v Jaroměři 

Kateřina Sekyrková 

Zdroj: KHK   

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 542x
 
 
 
Zpět
30.04.2019 - V úterý 7. května proběhne slavnostní otevření mostu ve Svinarech u Hradce Králové.
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
13.03.2019 - Zápsi o jaroměřských základních škol proběhne 2. a 3. dubna 2019.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (Domov důchodců DKnL)
Technický pracovník (Domov důchodců DKnL)
Pomocný kuchař/uklizečka (Domov důchodců DKnL)

Odborný referent (KTÚ MěÚ DKnL)
Odborný referent (OŽÚ MěÚ DKnL)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)
Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí
25.05.2019 14:00 - 25.05.2019 17:00
Dětský den v Doubravici