Vyhledej
Jaroměřsko > Krimi

Trestná výprava vtrhla na Nový rok do bytu v Jaroměři

Agresi zřejmě vyvolal alkohol a návykové látky

Redakce / 5.01.2019
Policisté z náchodské kriminální služby řeší hned v prvních dnech roku 2019 závažnou trestnou činnost násilného charakteru. Operační důstojník přijal na linku 158 oznámení o fyzickém napadení, které se mělo stát v časných ranních hodinách 1. ledna 2019 v jednom z bytů v Jaroměři.
 

Jak oznamovatel, tak i jeho přítelkyně poněkud nesouvisle vypověděli, že v časných ranních hodinách prvního dne nového dne do jejich bytu vtrhla čtveřice mužů. Čtveřice ve věku 44, 30, 29, a 19 let, podle všeho jakási trestná výprava, kolem 4. hodiny ráno prý napadla 40letého obyvatele bytu v činžovním domě. Bitím a výhrůžkami si na muži nakonec vynutili podepsání jakési „směnky“ či uznání dluhu ve výši několika desítek tisíc korun. Otřesený a zbitý muž následně musel vyhledat lékařské ošetření a celý incident nahlásil policii. Policisté všechny členy agresivní čtveřice ve středu 2.1.2018 v časných ranních hodinách zadrželi v jejich bydlištích.

Ještě téhož dne proti nim kriminalisté zahájili vyšetřování pro zločin vydírání a přečiny ublížení na zdraví a porušování domovní svobody, za což jim hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let. Na jednoho z nich, 30letého muže s minulými kriminálními zkušenostmi, pak vyšetřovatel podal podnět k návrhu na vzetí do vazby, proti ostatním třem je vedeno vyšetřování na svobodě.

V pátek 4. 1. 2019 dopoledne soudce náchodského okresního soudu tento návrh na vzetí do vazby akceptoval.

Zdroj: Policie ČR


 

Související články
Vloupání do bytu v Jaroměři
O svátcích přibyli hledaní a pohřešovaní
Mladý recidivista z Královédvorska opět ve vazbě
Policie pátrá po obětech masáže nevyžádaným erotickým kontextem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1654x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět