')
Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Krimi

Mladý recidivista z Královédvorska opět ve vazbě

Drogy, neoprávněné řízení vozidla, ničení a zpronevěra cizí věci

Redakce / 16.01.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Trutnovští kriminalisté v těchto dnech zahájili trestní stíhání proti 29letému muži z Královédvorska, kterého policejní komisař obvinil ze spáchání hned několika přečinů a to podvod, krádež, neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
 

Obviněnému muži z Královédvorska se klade za vinu, že v období od července loňského roku do začátku ledna roku 2019 porušil zákon opakovaně. 

Nejdříve měl využít svého kamaráda k zapůjčení výčepního zařízení, který na místo něho přeložil v provozovně svůj doklad totožnosti. Chlazení za téměř 8 tisíc korun poté bez jeho vědomí zpeněžil a nevrátil jej podle dohody. 

Dvakrát ho policisté přistihli za volantem osobního vozidla, ačkoli není držitelem řidičského oprávnění a Městský úřad v Rychnově nad Kněžnou mu vyslovil zákaz řízení. Provedený test na drogy u něho navíc v jednom případě prokázal pozitivní hodnoty. 

V trestné činnosti pokračoval, když měl poškodit oplocení skladovacích prostor jednoho z obchodních domů ve Dvoře Králové nad Labem a podvakrát odcizit platové pivní přepravky, některé i včetně prázdných lahví. Škoda v tomto případě přesáhla 9 tisíc korun. 

Následně měl neoprávněně užívat osobní vozidlo, které mu svěřila jeho majitelka do opravy. Nejen, že vozidlo neopravil, ale bez souhlasu s ním jezdil a opět tak porušil zákaz řízení. Ženě ještě z auta odcizil dětské autosedačky, gumové rohožky, reproduktory a opěrku hlavy, vše za bezmála 4 tisíce korun. 

Dalšími objekty jeho zájmu se v poslední řadě staly dva obchody, kde si zboží vždy ukryl pod oblečení s úmyslem jej odcizit. V obou případech byl však zadržen pracovníky ostrahy, kteří přivolali policii.

Po poslední krádeži policisté muže se souhlasem státního zástupce zadrželi a skončil v policejní cele. 

Soudce okresního soudu následně rozhodl o jeho vzetí do vazby. Nutno dodat, že muž byl již v minulosti pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost a brány věznice opustil naposled v červnu roku 2017. Nyní mu v případě odsouzení hrozí až tříletý nepodmíněný trest odnětí svobody.

Zdroj: policie.cz


 

Související články
Trestná výprava vtrhla na Nový rok do bytu v Jaroměři
EDIT: Pohřešovaná paní z Nemojova se již našla

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2821x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí