Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Dnes začíná první vlna očkování na Covid v krajských nemocnicích

Nemocnice Královéhradeckého kraje zahajují očkování proti covid-19

Redakce / 8.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Do všech krajských nemocnic Královéhradeckého kraje dnes dorazila první dodávka vakcín proti covid-19. Očkování začne ještě dnes a mezi prvními bude v krajských nemocnicích očkováno téměř 90 zdravotnických záchranářů ZZS a desítky zdravotníků pracujících na odděleních s vysokým rizikem nákazy.
 
Očkování probíhá v Oblastních nemocnicích Jičín, Náchod, Trutnov, Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem a v Nemocnici Rychnov nad Kněžnou. V krajských nemocnicích bude celkem očkováno přibližně 1000 lidí týdně. „Očkování bude ve všech našich nemocnicích probíhat pět až sedm dní v týdnu, po osmi hodinách denně. Po PCR a antigenním testování a především náročné péči o pacienty představuje očkovací proces další z úkolů pro naše zdravotníky, který v době personálního oslabení zajišťují. Děkuji jim za jejich pracovní nasazení v těchto nelehkých týdnech,“ řekl k zahájení očkování v krajských nemocnicích předseda Zdravotnického holdingu KHK Ing. Marian Tomášik.

V dalších dnech potom bude pokračovat očkování dalších ohrožených zdravotníků nemocnic, kteří o očkování projevili zájem, a hospitalizovaných pacientů, pro které by byla nákaza nebezpečná. 

Harmonogram očkování v krajských nemocnicích dále počítá s vakcinací zdravotníků ambulantního sektoru, a to především praktických lékařů, pracovníků a klientů sociálních služeb a následně našich nejstarších spoluobčanů.
„Jsem rád, že je velký zájem našich zdravotníků o očkování. Je to cesta zpět k normálnímu životu. Proto prosím, pokud je to jen trochu možné, nechte se oočkovat,“ vyzval krajský radní pro zdravotnictví MUDr. Zdeněk Fink.

Strategie očkování kraje

Krajské nemocnice by měly během ledna obdržet cca 5000 dávek vakcín firmy Pfizer, v únoru pak 10000 a v březnu 15000 dávek. Dodávky by měly být do nemocnic dodávány v pravidelných týdenních intervalech. V další etapě očkování by mělo očkování proběhnout již v širší síti samostatných očkovacích center v rámci okresních měst. Kraj představil svoji strategii očkování na začátku ledna. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ZH Královéhradeckého kraje
Foto: fcb Oblasti nemocnice Náchod


 

Související články
Očkovací centrum bude i v aule SPOŠ ve Dvoře Králové, Jaroměř se zvažuje
Pacienti z Královéhradeckého kraje jsou převáženi do sousedních krajů, pár volných míst mají jen v Jičíně

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1184x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online