Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Kraj připravuje vlastní strategii očkování, součástí jsou samostatná očkovací centra

Redakce / 5.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Očkování se zatím jeví jako jedna z možností, jak se vyvarovat dalším lockdownům. Vládní strategie očkování proti Covid-19 byla však zatím prezentována na premiérovu facebookovém profilu v rámci pořadu Čau lidi. Dobrou zprávou je, že v Královéhradeckém kraji se již pracuje na vlastní krajské strategii, kterou představil hejtman Martin Červíček.
 

Očkování v nemocnicích - 1. čtvrtletí 


Od minulého týdne probíhá očkování ve FN HK a za první víkend bylo proočkováno 340 osob. Jak uvedl hejtman v tiskové zprávě kraje, nejpozději od 11. ledna začne očkování i v 5 krajských nemocnicích - a to v Jičíně, Trutnově, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem. Zájem projevila rovněž i soukromá nemocnice Vrchlabí, se kterou se řeší detaily. 
Jak dále uvádí hejtman, tento rozsah očkovacích míst je ale dostačující pouze pro předpokládaný a dle počtu přidělených vakcín (což je cca 62 000 ks) i zvládnutelný objem očkování v prvním čtvrtletí, kdy se plánují proočkovat především zdravotníci, rizikoví pacienti, pracovníci a senioři v sociálních zařízeních. 

Samostatní očkovací centra - 2. čtvrtletí 


Na druhé čtvrtletí se počítá s tím, že bude k dispozici již sta tisíce vakcín, a bude tedy nezbytné připravit samostatná očkovací centra, neboť stávající operativně připravená pracoviště by to již neumožňovala realizovat. Hejtman Martin Červíček s radním pro zdravotnictví Zdeňkem Finkem již jednají o postupu přípravy těchto center společně s ředitelem fakultní nemocnice Vladimír Palička a epidemiologem Romanem Prymulou. Očkovací centra se plánují ve spolupráci se starosty okresních měst uvést do provozu v průběhu března.

Aktuální situace - nejvyšší stupeň PES


Podle dat ministerstva zdravotnictví je Královéhradecký kraj nadále v nejvyšším rizikovém stupni z pětibodové škály, a to i přesto, že PES klesl na 89 z nedělních 94. Nejhorší situace je aktuálně na Trutnovsku, které je na 99 bodech ze 100. 
Lidé se mohou nechat v nemocnicích, ale i vybraných ordinacích nechat testovat na COVID-19 bezplatně přes antigenní testyTy jsou u jednotlivců prováděny nejvýše jedenkrát za 5 dní a vyšetření se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVlD-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizováni izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, a u osob, kterým byl v posledních 5 dnech proveden test metodou RT-PCR nebo POC antigenní test s negativním výsledkem.

Zdroj: Královéhradecký kraj, MZCR
 

Související články
Pacienti se převážejí do nemocnic za hranici kraje, krajská síť je přetížená
Do krajských nemocnic se vracejí studenti i armáda, chybí personál
Očkovací centrum bude i v aule SPOŠ ve Dvoře Králové, Jaroměř se zvažuje

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 939x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online