Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Vzdělávání > základní školy

Základní škola v Dubenci slavila 90 let od svého založení - podívejte se na fotogalerii

Redakce / 15.05.2022
V krásné setkání mnoha generací žáků se proměnily oslavy 90 let základní školy v Dubenci! Prohlížení starých třídnic i nových moderních školních pomůcek, vystoupení pěveckého sboru, velmi vtipné divadlo o historii školy, sladké občerstvení a odpolední relaxace se spoustou zábavy na školní zahradě. To všechno si mohli návštěvníci v Dubenci užít.

FOTOGALERIE - Základní škola v Dubenci slavila 90 let od svého založení - podívejte se na fotogalerii

Dopoledne si návštěvníci mohli prohlédnout všechny třídy školy, vyzkoušet si výuku pomocí tabletů, dotykové tabule, i-robotů a elektronických stavebnic a dalších moderních výukových pomůcek a programů. Prohlédli si ale i vycpaná zvířata v učebně přírodopisu a krásnou tradiční knihovnu. Mnoho z návštěvníků si vyzkoušelo, jaké to je být součástí hudebního vystoupení v moderní učebně hudební výchovy.

Před polednem ředitelka Martina Jonešová společně se svým předchůdcem a nynějším kolegou Alešem Malým a starostou obce Jaroslavem Huňatem připomněli historii a současnost školy. Aleš Malý si dokonce zahrál v kostýmu na ředitele ředitele tehdejších školních budov v obci Václava Boubelíka a zarecitoval jeho báseň k položení základního kamene školy. A k tomu všemu i po 90 letech znovu zazněl zpěv sboru Jaromír z Jaroměře pod vedením sbormistra Vlastimila Kováře. I když jsme se raději neptali, zda někdo ze členů vystupoval i tehdy :-)

Po občerstvení, o které se postaraly kuchařky v jídelně, se ve zcela zaplněné tělocvičně konalo představení, při kterém děti i učitelé prošli kompletních 90 let školy ve vtipných scénkách charakterizujících všechna období. Na podiu tak byly k vidění scénky předválečné, válečné i z doby normalizace, kde nejvíce zaujalo vystoupení Poupata ze spartakiády z roku 1985 v podání dámské části pedagogického sboru a také scénka se zájezdem do Bibione z let devadesátých. Velký potlesk však získaly také malé mažoretky, houslista, kytarista, školní dětský sbor, další vystupující a nakonec i režisérky celého představení Milena Lelková a  Hana Riegerová.
V první řadě měl slzy v očích i předchůdce Martiny Jonešové a Aleše Malého pan Milan Kněžour, který školu provedl sametovou revolucí a započal její modernizaci. 

Odpoledne už patřilo živé hudbě a povídání dospělých na školní zahradě. Pro děti zde byla připravena řada dílniček a malých sportovních atrakcí. 

Jan Holan

Související články
Oslava 90 let budovy základní školy v Dubenci - podívejte se na videa z oslav
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1962x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.
04.03.2022 - Od dnešního dne je v ČR vyhlášen nouzový stav. Občanů ČR se nijak nedotkne, jedná se o nástroj krizového řízení, umožní zjednoduší koordinaci a technické řešení při pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí
9.07.2022 20:00 - 10.07.2022 02:00
Disco 80-90 Milénium
5.08.2022 20:00 - 6.08.2022 02:00
Rockotéka
26.08.2022 16:00 - 27.08.2022 21:00
Královéhradecký Master UŠO v šipkách