Vyhledej
Jaroměřsko > Vzdělávání > střední školy

Stříbro ze Středoškolského atletického poháru putuje do Dvora Králové

Redakce / 19.10.2022, Dvůr Králové nad Labem, sposdk.kralovedvorsko.cz
Necelá sekunda nás dělila od postupu na světový šampionát. Jsme stříbrní, ale i tak neuvěřitelně spokojení z výkonu našich žáků na prestižních atletických závodech.

V červnu proběhlo ve Dvoře Králové školní kolo přeboru v atletice. Nejlepší zástupci naší školy postoupili v září do krajského kola Středoškolského atletického poháru (dále SAP), kde družstvo chlapců vyhrálo a postoupilo na republiku do Břeclavi.

Na Moravu odjel na začátku října velmi vyrovnaný tým, který nevyhrával jednotlivé disciplíny, ale byl vysoce nadprůměrný. To se podepsalo na konečném součtu bodů, který přesáhl neuvěřitelných 9000 bodů. Bohužel jen o 15 bodů nám uteklo zlato (15 bodů je asi půl vteřiny ve štafetě na 4x 200 m, nebo 4 vteřiny na 1500 m atd.). Jen 15 bodů dělilo naše družstvo od světového finále SAP 2022 ve Vídni.

Naše atletické naděje měli velkou podporu vedení školy, které jim nejen zařídilo týmové oblečení, ale také kvalitní tretry, odvoz školním vozidlem a příjemné ubytování. To se jistě podepsalo například na výsledném čase štafety 4 x 200 m, kdy zvítězili v čase 1:32.90!