Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > zimní mapy

Zimní mapy - Krkonoše

Redakce / 3.02.2013
Krkonošský národní park na svých stránkách zveřejnil digitální mapu, která je primárně určená pro turisty a cyklisty, ale využít ji při plánování mohou i běžkaři. Lze si na ní najít konkrétní trasu s výškovým profilem.
 
Digitální mapy umí zobrazit ideální spojení dvou vybraných bodů, vytvořit tabulku s jednoduchým itinerářem trasy, doporučit zajímavosti na cestě a má i mnoho dalších funkcí.

Souhrnná panoramatická mapa Krkonoš s vyznačenými trasami je zde
Červená barva - hlavní krkonošská magistrála
Zelená barva - upravované běžkařské stopy
Modrá barva - tréninkové a závodní běžkařské tratě

Několik serverů nabízí konkrétní naplánované běžecké okruhy.

Na oficiálních stránkách Krkonoš - www.krkonose.eu najdeme okolo padesáti okruhů z celé oblasti, s popisem, výškovým profilem a možností zaslat informace na e-mail.

Na dalším serveru (http://www.ergis.cz/krkonose) lze najít přes čtyřicet možností běžkařských výletů různých obtížností, zmíněna jsou i významná místa, která cestou uvidíte. Mapy tras jsou podrobné, můžete si dokonce změřit jejich jednotlivé úseky, najdete zde.

Aktuální sněhové, lyžařské podmínky a webkamery krkonošských lokalit můžete zkontrolovat zde nebo na tomto odkazu.
Další odkazy:
Aktuální stav běžeckých tras
Značení běžkařských tras v Krkonoších

Velmi pěknou a dobře běžkařsky udržovanou lokalitou jsou tratě v okolí Harrachova až Rokytnice n/J. a na polské straně nad Harrachovem- Jakuszyce. Ty jsou dostupné autem, parkoviště přímo u hlavního stadionu 1 km za hranicemi nebo např. z harrachovského vlakového nádraží se lze dostat na lyžích rovnou na upravované tratě. Mapu Jakuszyc, okolí Harachova a okolí Rokytnice nad Jizerou najdeme zde (z roku 2011).

Jistě vás při plánování výletu do Krkonoš potěší i webová kamera s rozlišením 2048 x 1536. Jedna z kamer snímá nonstop vlek a sjezdovku Smrk (Vysoký svah), při krásném počasí je vidět i Sněžka, Obří důl, Studniční hora a Luční bouda. (jako tip zaslal Jaroslav Kabrhel).

 

Související články
Jarní lyžování
Děti na běžkách - Horní Mísečky
Související odkazy
Krkonose.eu - oficiální stránky Krkonoš
KRNAP - správa národního parku
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 186x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí