Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA

Na Pomezkách jsou v provozu všechny sjezdovky a upravené běžkařské tratě

Redakce / 13.02.2023, Aktualizováno , Trutnovsko a Úpicko
Lyžařský areál rodinného typu SkiMu na Pomezkách nabízí lyžování ve dvou střediscích: Pomezky a U Kostela. Obě mají svá specifika, přímo na Pomezkách je novinkou zastřešený pás pro nejmenší lyžaře. U Kostela je zase ideální zázemí pro začátečníky, kteří si netroufnou ještě na dlouhou sjezdovku. Zároveň tamní dlouhá sjezdovka (700) je vyhlášená svými výhledy.

Základní informace

Střediska Pomezky a U Kostela jsou propojena sjezdovkami a vleky. Jen v případě nedostatku sněhu je mezi nimi zajištěna doprava skibusy. 

Vyžití zde však nenajdou jen lyžaři: v provozu je přímo u střediska Pomezky nejvýše položené kluziště v ČR s pravidelným veřejným bruslením (denní i večerní), ale také půjčovna lyží, sání, bruslí, snowboardu včetně servisu lyží. 

Půjčovna lyží je také ve středisku U Kostela. 

V obou střediscích je dostatečná nabídka občerstvení, návštěvníci Horní Malé Úpy mohou nově využít prostor nově otevřené kavárny Hořec - v patře nad půjčovnou. 

Oblíbenou službou v této budově je v rámci půjčovna také tzv. Depo. Tedy prostor s uzamykatelnými skříňkami, kde si lidé mohou odložit věci. 

Dobrou zprávou jsou také slevy. Až 35 % ušetříte při nákupu předem online, největší slevu mají rodiny s dětmi. Zároveň se vrátili tzv. bodový systém, který vyhovuje zejména rodinám s malými dětmi.

Novinkou letošního roku je prodloužený a zastřešený pojízdný pás v dětském parku na Pomezkách (vedle Hořce).

Samozřejmostí je lyžařská škola - v obou střediscích!

Velice výjimečná je možnost tvoření v Maloúpské dílně Nadechni se Dany Augustové, kde si návštěvníci dílny mohou vyrobit smaltovaný hrneček nebo vinutou perlu a z té krásný šperk. 

V sezoně jsou zde pod celý týden nabízeny akce nejen pro děti: závody, zábava na lyžích, večerní bruslení s hudbou apod.


Běžkařské trasy

Nabízí se zde několik upravovaných okruhů, ale i delších tras směrem na Trutnov. Za dobrých sněhových podmínek se lze do Trutnova dostat například přes Rýchory. 

Osobně doporučujeme delší trasu (okruh) přes Lví důl do Spáleného mlýna. Ze Spáleného mlýna můžete vyjet zpět na Pomezky skibusem.

Pomezky jsou ideálním místem pro výstup na Sněžku - pro někoho i na běžkách :-)


Počasí

Aktuální počasí a počet lidí na sjezdovce můžete sledovat i v náhledu webkamery na portálu Kralovedvorsko.cz.

Více informací na Skimu.cz


Nadechni se - v tvořivé dílničce Galerie Celnice

Pobyt na horách již dnes není jen o sportu. V Horní Malé Úpě mají přímo na úřadě dokonce i tvořivou dílnu Nadechni se, kde je možné si ozdobit plecháček, vyrobit skleněnou vinutou perlu nebo jinou skleněnou ozdobu. Pro širokou veřejnost je otevřena od úterý do pátku 14-17 hod. Na žádost je však možné ji navštívit i jindy. 

Pokud se chystáte do dílničky se skupinou více než 5 osob, rezervujte si místo předem na tel.: 725 536 531.

Dílnička nabízí: 

1) Výroba vinuté perle - pro děti od 6 let i dospělé

Vlastní výroba skleněného korálku v ohni. V bezpečí a pod laskavým vedením.

Zážitek je to intenzivní. Zapomenete na chvíli na starosti.

Cena: 200 Kč


2) Smaltování hrnků

Pro děti od 4 let i dospělé

Malujeme pravým smaltem. Výpal na 800°C během 3 minut. Plecháček si hned odnesete.

Máte jedinečnou příležitost namalovat si originální plecháček, spojence pro putování Váším životem, nebo potěšit blízkého člověka Vaší nenapodobytelnou osobitou tvorbou.

Cena: 350 Kč


3) Korálková dílna

Pro děti od 4 let i dospělé

Jednoduchost s velkou parádou. Šperk na míru. Pro kluky i holky, tatínky i maminky..

Budete překvapeni, co dokáží pestrobarevné korálky s Vámi i Vašimi dětmi. Jednoduchost způsobu navlékání (na paměťové drátky) umožní otevřít svou kreativitu každému zúčastněnému.

Cena: od 60 Kč


Související články
Akce na jarní prázdniny v Malé Úpě
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2643x