Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport

Malé Sokolky mají krásnou reportáž v České televizi v hlavním vysílacím čase

Ve středu po 20 hodině byla v České televizi před losováním Sazky malá reportáž ze Sokola Dvůr Králové. A to zejména s Kájou Lukášovou a Kačkou Schreiberovou (ZŠ Schulzovy sady), které v září minulého roku vybojovaly druhé a třetí místo na republikovém finále OVOV - odznak všestrannosti olympijských vítězů - v kategorii dívky ročník 2010.


OVOV - původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků. Chceme společně s učiteli dětem ukázat, že když se budou trochu věnovat tréninku, zlepší se jejich schopnosti. Hlavní je tedy sledování pokroků dětí.

Disciplíny Odznaku všestrannosti by učitel s dětmi měl během školního roku absolvovat několikrát, aby mohly děti sledovat zlepšování výkonů. A průběžně by měl také zaznamenávat do adminu všechny výkony. Důležité také je, aby do hodin zařazoval cvičení, která budou u dětí rozvíjet především ty vlastnosti, které jsou u nich problémové. Využíváme přirozené soutěživosti dětí, porovnáváním mezi sebou a možností zisku odznaků různých úrovní (bronzový, stříbrný, zlatý, diamantový) dle dosažených výsledků, je motivujeme k rozvoji všestrannosti. Všechny děti, které splní všechny disciplíny odznaku, tedy i ty, které nedosáhnou svými výkony na některý z odznaků, obdrží na konci školního roku diplom Odznaku všestrannosti.

Ty nejlepší děti z celé České republiky se setkávají na každoročním finále v Brně, kde nejen bojují mezi sebou o nejcennější medaile, ale potkávají se se spoustou vrcholových sportovců současnosti i minulosti. Královédvorský Sokol, potažmo školy, do kterých děti ze Sokola chodí, se pravidelně umísťují mezi nejlepšími v naší zemi. 

Další články TJ Sokol Dvůr Králové

FOTOGALERIE - Kája Lukášová, Kačka Schreiberová a Nela Glosová vybojovaly pro ZŠ Schulzovy sady medaile z republikového finále OVOV

Související články
ZŠ Schulzovy sady zvítězily v okresním kole OVOV!
Úspěch královédvorských šškoláků na republikovém kole OVOV
Jakub Grus byl třetí na republikovém finále v desetiboji olympijských vítězů OVOV!
Sokol zahájil školní rok úspěchy z krajských i republikových soutěžích v atletice a všestrannosti
Kája Lukášová, Kačka Schreiberová a Nela Glosová vybojovaly pro ZŠ Schulzovy sady medaile z republikového finále OVOV
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 500x