Vyhledej
Jaroměřsko > Sport > florbal

Florbalisté závěr základní části zvládli a jsou šestí! ASK Orka Čelákovice x TJ Sokol Jaroměř - 6:9 (2:3; 2:3; 2:3)

Redakce, / 27.02.2017, Jaroměř - Jaroměřsko
Na pražský Chodov jsme dorazili kvůli vysokému počtu omluvenek v pouhých devíti hráčích do pole, přesto jsme chtěli v posledním zápase základní části zvítězit, a naladit se tak na boje v play-off.
Do utkání jsme vstoupili dobře, když se po pouhých 25 vteřinách vytočil Petr Hašek od mantinelu po přihrávce od Honzy Školy. Za necelou minutu se ale začínalo od znovu, protože Čelákovický Michal Němeček srovnal. V poměrně rychlém sledu padla i třetí branka, která nám vrátila vedení, když Dominik Haž našel neobsazeného Michala Nožičku. Naše vedení se ale soupeři očividně nelíbilo a zásluhou Michala Kubíka bylo opět vyrvovnáno. Do šaten se ale přeci jen šlo lépe nám (ač jsme na přelomu třetin hráli v oslabení), když na 2:3 zvýšil po dobře sehrané standardce Jirka "Boris" Novotný, kterému přihrál Vojta Výborný.

Sice to již trvalo déle, přesto i na třetí branku našla Orka odpověď zásluhou dobré orientace Michala Šedy ve velkém brankovišti. Za pár minut šli dokonce Čelákovice poprvé v zápase do vedení, když míček do branky usměrnil Kryštof Minařík. To se však nelíbilo nám a tak Honza Hrobský při přeilové hře vymetl pavučiny po asistenci Dominika Emlara. Před koncem druhé části ještě v rychlém sledu padly dva góly, jejichž tvůrcem byl Dominik Haž, nejprve po přihrávce od Michala Nožičky, poté od Dominika Emlara a tak se šlo do šaten za stavu 4:6.

Na začátku třetí třetiny ještě na 4:7 navýšil Petr Hašek, kterému na střelu od půlky přihrál Honza Škola. Z pohledu Orky trochu zlepšil pohled na výsledkovou tabuli Lukáš Zadák, který se trefil do růžku branky. Při gólu na 5:8 opět zafungovala spolupráce Petr Hašek - Honza Škola, opět ve stejných rolích. Pak ale přišlo oslabení, které využil čelákovický Jakub Čáp. Na konečných 6:9 skóre upravili domácí, kteří se dopustil vlastního gólu. Vítězstvím jsme po základní části dosáhli na šestou příčku tabulky!

V utkání vytvořilo tři góly duo Petra Hašek - Honza Škola, první v roli střelce, druhý nahrávače a nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Dominik Haž (2+1). Pro play-off jsme se tak navnadili dobře. Petr Hašek navíc po základní části vede v tabulce kanadského bodování s 56 body ze 20 zápasů, ke 38 gólům, díky kterým je zároveň nejlepším střelcem, přidal 18 asistencí. V TOP 5 máme ještě další dva zástupce - čtvrtého Dominika Emlara s 49 body (26+23) z 19 zápasů a těsně za ním Petra Hofmana s 45 body (24+21) z 21 utkání.

Nyní nám zbývá jen čekat, kdo si nás vybere pro play-off
Potvrdí se zákulisní informace a budou to vedoucí Panthers Praha nebo nás čeká překvapení? Sledujte online výběr soupeřů od 21:10 na tomto odkazu! Domácí zápasy se pravděpodobně odehrají následovně - 3. čtvrtfinále v sobotu 11. 3. od 16:30, pokud by nebylo již rozhodnuto, tak čtvrté čtvrtfinále v neděli 12. 3. od 16:00.
Časy ještě budeme definitivně potvrzovat.

ONLINE

Vyjádření trenéra hostů Martina Klapky: "Dnes nám vázla rozehrávka, ve které jsme tvořili mnoho chyb, naštěstí jsme to dohnali ofenzivou a dotáhli zápas do vítězného konce. Děkuji soupeři za zápas."

Vyjádření trenéra domácích Martina Bajera: "Utkání se zlomilo na konci druhé třetiny, kdy jsme dostali na konci během dvou minut tři góly. Soupeř si na konci utkáni zkušeně pohlídal. Hodně štěstí do play-off."