Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Sport > florbal

Florbalisté Jaroměře se ve čtvrtfinále Play-off ujali vedení 2:0 na zápasy

Redakce / 10.03.2018
V tradičně vyrovnané tabulce západní skupiny Národní ligy se florbalistům TJ Sokol Jaroměř poprvé podařilo vystoupat nejvýše a postoupit do play-off jako lídr tabulky! Díky tomu měli právo první volby soupeře.
 
Ta nakonec padla na celek ASK Orka Čelákovice a trenér Martin Klapka ji okomentoval následovně: "Mužstvo ASK Orka Čelákovice jsme si vybrali vzhledem ke vzdálenosti, v této soutěži není slabšího soupeře, což se ukázalo v průběhu základní části. Naším cílem je postup!" S Orkou Jaroměř v uplynulé sezóně nejprve v Praze zažila divokou kanonádu, ve které podlehla 14:12. Doma jim to pak vrátila výhrou 6:4. Bylo tedy jasné, že nepůjde o jednoduchou sérii. Díky příslušnosti k horní třetině tabulky začínala Jaroměř čtvrtfinále play-off dvěma domácími zápasy.

První se odehrál v sobotu 3. 3. a soupeř v něm šel trefou Ondřeje Špalka hned při prvním střídání do vedení. Přesto byla ale Jaroměř na začátku aktivnější a dvěma rychlými góly v polovině první části otočil vývoj na 2:1 Petr Hofman. Orka však za chvíli srovnala díky Vojtěchu Strnadovi na 2:2. Ač měla Jaroměř v první třetině ze hry trochu více, do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. Po herně vyrovnané druhé části svítil na tabuli stav 3:3, když u obou gólů byl domácí Vojtěch Výborný. Nejprve nádherně trefil růžek brány ze standardní situace, poté se od něj nešťastně odrazil míček při soupeřově brejku do vlastí brány. Oba padly při hře pět na pět, ač oba týmy měly po dvou početních výhodách. Zlomový okamžik přišel ze začátku třetí třetiny, kdy hráč Čelákovic trefil florbalkou jaroměřského do hlavy, za což následovalo jeho pětiminutové vyloučení, během něhož ještě přišla dvouminutová přesilovka 5 na 3. Při tom se podařilo odskočit na 6:3 góly Dominika Emlara, Petra Hofmana a Jana Hrobského. Orka se pak čtyři minuty před koncem pokoušela ještě o zvrat hrou bez brankáře, ale mnoho střel až na naší bránu neprošlo. Navíc se při ní trefil na konečných 7:3 Petr Hofman, pro kterého to byl čtvrtý gól v zápase! Tři asistence a jednu branku k tomu přidal Vojta Výborný, který byl vyhlášen hráčem zápasu.

TJ Sokol Jaroměř - ASK Orka Čelákovice 7:3

branky: 10. Petr Hofman, 12. Petr Hofman, 29. Vojtěch Výborný, 47. Dominik Emlar, 48. Petr Hofman, 49. Jan Hrobský, 59. Petr Hofman - 1. Ondřej Špalek, 14. Vojtěch Strnad, 36. Vojtěch Výborný; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 2:4 + Tomáš Furch 5; využití: 3:0; diváků: 133; zásahy brankářů: Lukáš Flégl 19 - Petr Freiman 23, Lukáš Pezl 2; po třetinách: 2:2, 1:1, 4:0
Komentář trenéra domácích Martina Klapky:
V 1. třetině jsme předvedli dobrý výkon na který jsme bohužel nenavázali v dalších třetinách. V tomto zápase rozhodla naše produktivita v přesilových hrách.
Komentář trenéra hostů Šimona Zmátla: Už se těšíme na večeři a dobrý spánek a zítra´budeme určitě lepší!

Druhé utkání přišlo na řadu v neděli 4. 3. a bylo vyrovnané od začátku. Tentokrát šla první do vedení Jaroměř brankou Tomáše Černého, ale dvěma rychlými trefami otočili na 1:2 čelákovičtí Kryštof Minařík a Jakub Doutnáč. V přesilovce na 2:2 ale vyrovnal Petr Hofman! Do šaten se šlo za stejného stavu jako předchozí den a navíc při oslabení Jaroměře 3 na 5, které v druhé třetině trvalo ještě minutu a půl. Tutovější šanci při ní však měli domácí. Následně Sokolové využili normální přesilovku k navýšení vedení na 3:2 zásluhou Tomáše Černého. Za tři minuty bylo opět srovnáno díky Vojtěchu Strnadovi. Stejný hráč jel nařízené trestné střílení, které však neproměnil a za stavu 3:3 se znovu rozhodovalo ve třetí části. V její polovině se Michalu Nožičkovi opět podařilo strhnout vedení na stranu Jaroměře. Za dvě minuty mohlo být ještě vyšší než 4:3, ale nařízený samostatný nájezd nevyužili ani domácí. Orka poslední dvě minuty zkoušela opět power-play, které ale stejně jako den předtím vedlo pouze k tomu, že Petr Hofman zvýšil na konečných 5:3. Tento hráč se podílel na všech našich bankách, tři dal a na dvě nahrál! 

TJ Sokol Jaroměř - ASK Orka Čelákovice 5:3

branky: 6. Tomáš Černý, 16. Petr Hofman, 28. Tomáš Černý, 51. Petr Hofman, 60. Petr Hofman - 11. Kryštof Minařík, 13. Jakub Doutnáč, 31. Vojtěch Strnad; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 3:5 + Jakub Doutnáč 10; využití: 2:0; diváků: 135; zásahy brankářů: Jiří Veinfurter 27 - Petr Freiman 13, Lukáš Pezl 5; po třetinách: 2:2, 1:1, 2:0
Komentář trenéra domácích Martina Klapky: Dnes opět velice těžký a tvrdý zápas hodný play-off. Děkuji soupeři a přeji šťastnou cestu a hlavně velký dík fantastickým fanouškům!
Komentář trenéra hostí Šimona Zmátla: Děkujeme rozhodčím, soupeřům i divákům. Zajímavé utkání a za týden se uvidíme v Praze!

TJ Sokol Jaroměř tedy v sérii hrané na tři vítězné zápasy vede již 2:0 a nyní bude chtít využít tři mečboly. Příležitost bude mít nyní na půdě soupeře, kde se dle výsledků odehrají jedno nebo dvě utkání. Jaroměřský oddíl tam dokonce pro pořádnou atmosféru vypravuje pro své věrné fanoušky autobus. Vyjíždí se z Jaroměře od haly ASVAJ u Gymnázia v sobotu 10. 3. v 17:00, případně v neděli 11. 3. ve 14:00. Více k tomuto výjezdu v události https://www.facebook.com/events/230409230854151. Případný pátý rozhodující zápas by se znovu odehrál v Jaroměři a to ve středu 14. 3. od 19:00.
Více z dění v klubu na https://www.facebook.com/florbaljaromer či www.florbaljaromer.cz

FOTOGALERIE - Florbalisté se ve čtvrtfinále Play-off ujali vedení 2:0 na zápasy

 

Související články
Florbalisté podlehli lídrovi tabulky, florbalistky si připsali výhru a prohru, oba týmy se chystají na Play-off
Florbalisté závěr základní části zvládli a jsou šestí! ASK Orka Čelákovice x TJ Sokol Jaroměř - 6:9 (2:3; 2:3; 2:3)
Florbalisté postoupili do semifinále Play-off Národní ligy!

 
 
Přečteno 98x
 
 
 
Zpět