Vyhledej
Jaroměřsko > Sport > florbal

Florbalisté Jaroměře se ve čtvrtfinále Play-off ujali vedení 2:0 na zápasy

Redakce / 10.03.2018
V tradičně vyrovnané tabulce západní skupiny Národní ligy se florbalistům TJ Sokol Jaroměř poprvé podařilo vystoupat nejvýše a postoupit do play-off jako lídr tabulky! Díky tomu měli právo první volby soupeře.
Ta nakonec padla na celek ASK Orka Čelákovice a trenér Martin Klapka ji okomentoval následovně: "Mužstvo ASK Orka Čelákovice jsme si vybrali vzhledem ke vzdálenosti, v této soutěži není slabšího soupeře, což se ukázalo v průběhu základní části. Naším cílem je postup!" S Orkou Jaroměř v uplynulé sezóně nejprve v Praze zažila divokou kanonádu, ve které podlehla 14:12. Doma jim to pak vrátila výhrou 6:4. Bylo tedy jasné, že nepůjde o jednoduchou sérii. Díky příslušnosti k horní třetině tabulky začínala Jaroměř čtvrtfinále play-off dvěma domácími zápasy.

První se odehrál v sobotu 3. 3. a soupeř v něm šel trefou Ondřeje Špalka hned při prvním střídání do vedení. Přesto byla ale Jaroměř na začátku aktivnější a dvěma rychlými góly v polovině první části otočil vývoj na 2:1 Petr Hofman. Orka však za chvíli srovnala díky Vojtěchu Strnadovi na 2:2. Ač měla Jaroměř v první třetině ze hry trochu více, do šaten se šlo za vyrovnaného stavu. Po herně vyrovnané druhé části svítil na tabuli stav 3:3, když u obou gólů byl domácí Vojtěch Výborný. Nejprve nádherně trefil růžek brány ze standardní situace, poté se od něj nešťastně odrazil míček při soupeřově brejku do vlastí brány. Oba padly při hře pět na pět, ač oba týmy měly po dvou početních výhodách. Zlomový okamžik přišel ze začátku třetí třetiny, kdy hráč Čelákovic trefil florbalkou jaroměřského do hlavy, za což následovalo jeho pětiminutové vyloučení, během něhož ještě přišla dvouminutová přesilovka 5 na 3. Při tom se podařilo odskočit na 6:3 góly Dominika Emlara, Petra Hofmana a Jana Hrobského. Orka se pak čtyři minuty před koncem pokoušela ještě o zvrat hrou bez brankáře, ale mnoho střel až na naší bránu neprošlo. Navíc se při ní trefil na konečných 7:3 Petr Hofman, pro kterého to byl čtvrtý gól v zápase! Tři asistence a jednu branku k tomu přidal Vojta Výborný, který byl vyhlášen hráčem zápasu.

TJ Sokol Jaroměř - ASK Orka Čelákovice 7:3

branky: 10. Petr Hofman, 12. Petr Hofman, 29. Vojtěch Výborný, 47. Dominik Emlar, 48. Petr Hofman, 49. Jan Hrobský, 59. Petr Hofman - 1. Ondřej Špalek, 14. Vojtěch Strnad, 36. Vojtěch Výborný; rozhodčí: Jakub Vlček - Lukáš Žofka; vyloučení: 2:4 + Tomáš Furch 5; využití: 3:0; diváků: 133; zásahy brankářů: Lukáš Flégl 19 - Petr Freiman 23, Lukáš Pezl 2; po třetinách: 2:2, 1:1, 4:0