Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Sociální služby

Celkem 86 lidí přespalo dnes na náměstí Václava Hanky. Pátá Noc venku ve Dvoře Králové pokořila další rekordy

Redakce / 23.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
Benefiční akce Noc venku se letos zúčastnilo 16 měst včetně již tradičního účastníka - města Dvůr Králové, které je na špičce co se týče zapojení veřejnosti i kusů vybraných potravin.
 

FOTOGALERIE - Noc venku 2018

Letos na náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové přespalo s příslušným certifikátem 86 lidí, a to i přes mrholení, které nocležníky překvapilo krátce po půlnoci a k ránu se změnilo v déšť. Teplota v noci neklesla pod 3°C a většina spáčů využila k nočnímu pohodlí kromě spacáků ještě kartonové krabice, které si přizpůsobili každý svému stylu a možnostem.

Místní skauti si na náměstí postavili svůj klasický podsadový stan, rytíři ze spolku Legenda Aura měli také své speciální stanové zázemí a k dispozici pro velkou nepřízeň počasí byl i velký zastřešený stan, který k přespání však využilo minimum zájemců. 

Noc venku

Noc venku je ojedinělá kampaň, která si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s problematikou života lidí bez domova a zprostředkovat ji zážitkovou formou "běžné fungování" člověka žijícího na ulici. 
Více informací čtěte v tomto článku.

Akce se letos aktivně zúčastnily nově další subjekty: dalších 22 dětí ze ZŠ Schulzovy sady se symbolicky připojilo k akci tím, že přespalo alespoň mimo domov - takže také „venku”, jen v zázemí školy. Vzhledem k věku dětí to bylo jedno z možných řešení, jak se akce účastnit.

Marta Staníková, ředitelka knihovny Slavoj, přinesla 113 kg trvanlivých potravin, které na podzim do knihovny nosili na podporu Noci venku uživatelé knihovny.

Celkem se letos na akci ve Dvoře Králové vybralo přibližně 2500 ks trvanlivých potravin. Dle sdělení Marcely Hauke, organizátorky akce a ředitelky PS Dvůr Králové n. L., pod které spadá i dvorská Noclehárna, je to asi o tisíc více než loni. 

Také počet účastníků celé akce se zvýšil, a to na 400 lidí, což je ve srovnání s jinými městy dokonce řádově vyšší číslo. Připraven byl odpolední a večerní program nejen v zázemí Hankova domu včetně koncertů či výstav fotografií a obrázků dětí. 

Večer bylo připraveno občertsvení v podobě bramboráků smažených v pojízdné vojenské kuchyni a chlebů se škvarkam, ráno spáče čekala teplá snídaně(guláš) i čerstvé koblížky. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: nocvenku.cz, psdvurkralove.cz

 

Související články
Život bez domova? Vyzkoušejte si Noc venku
Noc venku 2017 - videoreportáž, studentský film a fotogalerie

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1449x
 
 
 
Zpět
30.04.2019 - V úterý 7. května proběhne slavnostní otevření mostu ve Svinarech u Hradce Králové.
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
13.03.2019 - Zápsi o jaroměřských základních škol proběhne 2. a 3. dubna 2019.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (Domov důchodců DKnL)
Technický pracovník (Domov důchodců DKnL)
Pomocný kuchař/uklizečka (Domov důchodců DKnL)

Odborný referent (KTÚ MěÚ DKnL)
Odborný referent (OŽÚ MěÚ DKnL)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)
Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí
25.05.2019 14:00 - 25.05.2019 17:00
Dětský den v Doubravici