Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Služby občanům > Sociální služby

Celkem 86 lidí přespalo dnes na náměstí Václava Hanky. Pátá Noc venku ve Dvoře Králové pokořila další rekordy

Redakce / 23.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
Benefiční akce Noc venku se letos zúčastnilo 16 měst včetně již tradičního účastníka - města Dvůr Králové, které je na špičce co se týče zapojení veřejnosti i kusů vybraných potravin.
 

FOTOGALERIE - Noc venku 2018

Letos na náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové přespalo s příslušným certifikátem 86 lidí, a to i přes mrholení, které nocležníky překvapilo krátce po půlnoci a k ránu se změnilo v déšť. Teplota v noci neklesla pod 3°C a většina spáčů využila k nočnímu pohodlí kromě spacáků ještě kartonové krabice, které si přizpůsobili každý svému stylu a možnostem.

Místní skauti si na náměstí postavili svůj klasický podsadový stan, rytíři ze spolku Legenda Aura měli také své speciální stanové zázemí a k dispozici pro velkou nepřízeň počasí byl i velký zastřešený stan, který k přespání však využilo minimum zájemců. 

Noc venku

Noc venku je ojedinělá kampaň, která si klade za cíl seznámit širokou veřejnost s problematikou života lidí bez domova a zprostředkovat ji zážitkovou formou "běžné fungování" člověka žijícího na ulici. 
Více informací čtěte v tomto článku.

Akce se letos aktivně zúčastnily nově další subjekty: dalších 22 dětí ze ZŠ Schulzovy sady se symbolicky připojilo k akci tím, že přespalo alespoň mimo domov - takže také „venku”, jen v zázemí školy. Vzhledem k věku dětí to bylo jedno z možných řešení, jak se akce účastnit.

Marta Staníková, ředitelka knihovny Slavoj, přinesla 113 kg trvanlivých potravin, které na podzim do knihovny nosili na podporu Noci venku uživatelé knihovny.

Celkem se letos na akci ve Dvoře Králové vybralo přibližně 2500 ks trvanlivých potravin. Dle sdělení Marcely Hauke, organizátorky akce a ředitelky PS Dvůr Králové n. L., pod které spadá i dvorská Noclehárna, je to asi o tisíc více než loni. 

Také počet účastníků celé akce se zvýšil, a to na 400 lidí, což je ve srovnání s jinými městy dokonce řádově vyšší číslo. Připraven byl odpolední a večerní program nejen v zázemí Hankova domu včetně koncertů či výstav fotografií a obrázků dětí. 

Večer bylo připraveno občertsvení v podobě bramboráků smažených v pojízdné vojenské kuchyni a chlebů se škvarkam, ráno spáče čekala teplá snídaně(guláš) i čerstvé koblížky. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: nocvenku.cz, psdvurkralove.cz

 

Související články
Život bez domova? Vyzkoušejte si Noc venku
Noc venku 2017 - videoreportáž, studentský film a fotogalerie

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1418x
 
 
 
Zpět