Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Shrnutí opatření nouzového stavu ve Dvoře Králové nad Labem - video

Redakce / 13.03.2020, Dvůr Králové nad Labem
S ohledem na stav nouze, který vyhlásila Vláda České republiky ve čtvrtek 12. března, přistoupilo město Dvůr Králové nad Labem k dalším opatřením, která by měla pomoci zamezit šíření koronaviru a onemocnění COVID-19. Uzavřeny tak byly nebo budou informační centrum, další instituce a sportoviště, do konce března městské mateřské školy a městský úřad ruší terénní služby.

S ohledem na stav nouze, který vyhlásila Vláda České republiky ve čtvrtek 12. března, přistoupilo město Dvůr Králové nad Labem k dalším opatřením, která by měla pomoci zamezit šíření koronaviru a onemocnění COVID-19. Uzavřeny tak byly nebo budou informační centrum, další instituce a sportoviště, do konce března městské mateřské školy a městský úřad ruší terénní služby. Zároveň ale platí veškerá ostatní nařízení spojená se stavem nouze, který vláda vyhlásila.

Ve Dvoře Králové nad Labem je tak od čtvrtka 12. března uzavřeno městské muzeum a také městská knihovna, která svým klientům ale nabízí možnost rozvážkové služby. Od pátku 13. března je pro veřejnost a sportovní kluby uzavřena hala při ZŠ Strž. Ukončen byl provoz zimního stadionu pod Hankovým domem, v areálu atletického stadionu je uzavřeno hřiště s umělou trávou. Uzavřeny byly také veřejné toalety v Revoluční ulici a u Šindelářské věže.

Od soboty 14. března bude uzavřeno pro veřejnost městské informační centrum. Pracovnice však budou odpovídat na dotazy telefonicky na tel.: 499 321 742 a 730 182 895, e-mailem na adrese info@mudk.cz nebo na facebookovém profilu IC.

Na základě doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a především z důvodu prevence přistoupilo město Dvůr Králové nad Labem jako zřizovatel mateřských škol k uzavření všech pracovišť MŠ Drtinova a MŠ Elišky Krásnohorské, a to od pondělí 16. března. „Chápeme, že toto opatření může některým rodinám způsobit problémy, ale jedná se o mimořádnou situaci. Situaci jsme projednali s ředitelkami obou zařízení a krizovým manažerem města, zatím bude platit do 31. března,“ uvedla místostarostka města Alexandra Jiřičková.

Z preventivních důvodů jsou zrušeny také svozy nebezpečných a objemných odpadů, elektrozařízení, železného šrotu, textilu a obuvi, které se měly uskutečnit od 23. do 26. března, a také sběr zahradního odpadu, který se měl konat ve dnech 2. až 8. dubna. Podle vývoje situace budou stanoveny náhradní termíny svozů, občané mají v případě potřeby možnost tyto odpady odvézt na sběrný dvůr.

Co se týká fungování Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem, hodiny pro veřejnost nadále platí, zrušeny však jsou terénní služby. Pracovníci úřadu tak nebudou zajišťovat vidimaci a legalizaci mimo své prostory, stejně jako nebudou dojíždět za klienty kvůli pořízení fotografií na osobní doklady, a to s ohledem na hygienická opatření a bezpečnost zejména občanů z rizikových skupin, tedy seniorů a nemocných.

Zrušeno bylo dubnové vítání občánků a svou činnost omezí také komise pro občanské záležitosti, takže gratulace  k významným životním výročím, ke zlatým a diamantovým svatbám budou zasílány pouze písemně.

Dále upozorňujeme snoubence, kteří měli po dobu trvání nouzového stavu v plánu uzavřít manželství, že platí zákaz konání akcí s účastí nad 30 osob, což se týká i sňatečních obřadů. Nesmí na nich být přítomno více než 30 osob včetně oddávajícího, matrikářky, případně hudebníka. Žádáme tedy snoubence, aby zvážili uskutečnění obřadu nebo přeložení jeho termínu.

V pondělí 16. března 2020 zasedne Krizový štáb města Dvůr Králové nad Labem, který rozhodne o dalších opatřeních. „Budeme diskutovat také o možnostech, jak v případě potřeby lidem pomoci. Chtěl bych požádat občany, aby v zájmu ochrany zdraví nás všech nařízená opatření skutečně dodržovali, a zároveň, aby zbytečně nepodléhali panice. Věnujte tedy pozornost hygienickým doporučením a vyhýbejte se místům, kde se schází větší množství lidí. Věřím, že společnými silami se podaří celou situaci zvládnout,“ říká královédvorský starosta Jan Jarolím.

Pokud budou občané potřebovat, mohou se v úředních hodinách obrátit telefonicky nebo e-mailem na sociální pracovnice městského úřadu, které poskytnou komplexní poradenství v oblasti sociálního zabezpečení, sociálních dávek, psychologické podpory a v případě nutnosti mohou zajistit i potravinou pomoc. 
Kontakty:

Poradenství ve věci sociálního zabezpečení mohou podat také sociální pracovnice úřadu práce - www.uradprace.cz/web/cz/dvur-kralove-nad-labem 

Související články
Jaká opatření přijalo město Dvůr Králové nad Labem v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu - vyjádření starosty města
Objednejte si knížku z knihovny! Dovezou vám ji až domů - mrkněte na video.
Vláda po půlnoci rozhodla o zpřísnění zákazu, platný je hned od rána
Roušky mají smysl: zkušenosti z Tchaj-wanu i Mongolska jsou jasným důkazem
Otevřené prodejny a výdejny ve Dvoře Králové (platné k 24. 3. 2020)
Vaše komentáře
Logika??, 13.03.2020 20:08, Reagovat
Uzavření toalet z důvodu koronaviru??? Takže budeme popř, chodit sr.t a chc.t na náměstí ?? Zakažme plošne sr.t a chc.t pod pokutou!! Prosím, kdo tohle vymyslel?? Ihned dát do karantény, protože není zdravý na hlavu a to je horší než koronavirus.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2427x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí
12.05.2023 - 16.07.2023
Výstava: Krásy Podkrkonoší
3.06.2023 09:00 - 4.06.2023 17:00
Josefovské čarování 2023