Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Mikroregion Hustířanka vyhrál soutěž o nejlepší zpravodaj

Redakce / 24.07.2023, Královédvorsko
Na Královédvorsko letos zamířila cena za nejlepší zpravodaj svazku obcí, mikroregionů a místních akčních skupin: novým držitelem titulu se stal Mikroregion Hustířanka, kterému předsedá starosta obce Dubenec Jaroslav Huňat.

FOTOGALERIE - Mikroregion Hustířanka vyhrál soutěž o nejlepší zpravodaj

Vítězství pro mikroregion v Královéhradeckém kraji

Jaroslav Huňat přišel před lety s myšlenkou společného tištěného zpravodaje pro všechny členy mikroregionu, vybrané obce na hranici Královédvorska, Jaroměřska a Hradecka. Oslovil místní komunikační agenturu MEOB, s.r.o., která má s vydáváním a přípravou tiskovin více než 20leté zkušenosti. Jednatelka firmy Kateřina Sekyrková spolu se zkušenou grafičkou Eliškou Vojtěch a místní tiskárnou Arpa tak již více než 4 roky dávají dohromady 8stránkový čtvrtletník novinového formátu, kde aktuálně 16 obcí informuje své občany o dění ve své obci i regionu. 

Pro cenu na slavnostní vyhlašování, které proběhlo 4. července na Velehradě u příležitosti Dnů lidí dobré vůle, si dojeli zástupci DSO Hustířanka Jaroslav Huňat a Ilona Čepelková. Zástupcům členů mikroregionu nechali vyrobit kopii diplomu, protože každý z nich se podílí na obsahu vítězného zpravodaje. 

A co 7členná porota nejvíce ocenila na vítězném zpravodaji? Přehlednou sazbu, citlivý redakční zásah do příspěvků a hlavně jejich různorodost, kdy výsledkem je skutečná orientace v dění v regionu a nejen povinná publicita dotačních aktivit. Čtvrtletník distribuují svým občanům sami zástupci každé obce, k dostání je také zdarma v informačním centru ve Dvoře Králové a ve Sdílené kanceláři v Palackého ulici ve Dvoře Králové. V digitální podobě je možné si i zpětně přečíst jednotlivá čísla na webových stránkách mikroregionu.

Soutěž o nejlepší zpravodaj 

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo bezmála 300 zpravodajů

Z obecních a městských zpravodajů vyhrál Blučinský zpravodaj (obec Blučina v okrese Brno-venkov) a Hobulet městské části Praha 7. U Blučinského zpravodaje porota ocenila velké fotky, výbornou kvalitu textů, pestrost rubrik. Za naprostou jedničku však porota vyhodnotila zmíněný Hobulet Prahy 7. „Zaujala nás grafika, texty i pestrost rubrik. Tomuto zpravodaji není co vytknout. Líbí se nám zajímavé a po letech zase nové zpracování,“ řekla k tomu Marie Machačová, moderátorka slavnostního předávání cen vítězům. 

Sedmičlenná porota udělila dále cenu nejen zmíněnému nejlepšímu zpravodaji DSO/MAS, ale také za nejlepší příspěvek a rubriku. Vítězná rubrika se letos zaměřuje na staré ovocné odrůdy a houby v Morašickém občasníku (Pardubický kraj). 

Soutěž o nejlepší zpravodaj vyhlašuje Civipolis, o.p.s., Katedra politologie FF UP v Olomouci, UNIVES.EU, Sdružení místních samospráv ČR a Angelus Aureus o.p.s. 

Na slavnostním vyhlášení nechyběli tentokrát tvůrci všech oceněných zpravodajů či představitelé obcí a měst, které je vydávají. Za vyhlašovatele se udílení cen účastnili Tomáš Holub, biskup plzeňský, za Sdružení místních samospráv ČR jeho předsedkyně Eliška Olšáková, výkonná ředitelka Jana Přecechtělová a první místopředseda Oldřich Vávra, člen poroty Josef Kořenek z Angelus Aureus, o.p.s., starosta obce Velehrad Aleš Mergental a členové poroty Pavel Šaradín a Vojtěch Hasalík. 

redakce

Zdroj: Civipolis.cz, Mikroregion Hustířanka

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 548x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Kalendář akcí
25.07.2024 13:00 - 25.07.2024 15:30
Workshop - praktická ukázka malování na sklo
25.07.2024 15:45 - 25.07.2024 16:45
Chůze s trekovými holemi
26.07.2024 15:45 - 26.07.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku
26.07.2024 18:30 - 26.07.2024 21:30
Country večer s kapelou Dostavník
26.07.2024 17:00 - 26.07.2024 22:00
GRILOVÁNÍ V PASÁŽI - aneb léto na grilu