Vyhledej
Jaroměřsko > Služby občanům > Politika

Prezident Miloš Zeman navštívil Jaroměř. Hned v úvodní větě urazil jednoho z přítomných odpůrců

Redakce / 17.02.2017, Jaroměřsko
Návštěva byla součástí rozsáhlejší cesty prezidenta do více měst v Královéhradeckém kraji - navštívil ještě Rudník, Červený Kostelec a Novou Paku, dále pak některé z firem v kraji. Doprovod mu na pódiu dělal nový hejtman kraje Jiří Štěpán a místostarosta Jaroměře Jiří Kubina, který setkání s občany moderoval.
 
Pod videem najdete stručný obsah povídání a v závorce časy, kdy se o tématu mluvilo.Prezident nejdříve pozdravil všechny zúčastněné, jednoho z mála přítomných odpůrců však za potlesku publika častoval titulem "obecní blázen" (0:14). Přimluvil za dostavbu dálnice D11, která může řešit  6% nezaměstnanost v regionu (1:05), pochválil Jaroměř za hospodaření s přebytkem (2:50), popřemýšlel o návratu vojenské posádky do Josefova a na příkladu Františkových lázní zmínil pozitivní vliv vojenských posádek na porodnost v regionu (3:20), vyvrátil, že by se Česká armáda stala součástí armády Německa (5:40). Spolu s diváky si povzdechl, že máme nízké tresty za trestné činy, navíc připomněl, že velká část odsouzených vězení opustí "za dobré chování" po polovině trestu. Místo trestu smrti by zavedl doživotní tresty a pracovní tábory aby odsouzení měli šanci při justičních omylech (9:10). Na dotaz jaký má názor na lidi, kteří jej ponižují na internetu odpověděl, že jej nikdo ponížit nemůže - tak maximálně sami sebe tím, jaké pitomosti občas píší (13:50), promluvil o výprodeji národního zlata (to nám v záznamu bohužel schází), vyjádřil se, že inkluze je nesmysl (15:06), stejně tak opětovné zavedení povinné vojenské služby (18:40), pochvalně se vyjádřil o aktivních zálohách, mluvil o možnostech, jak vystoupit z Evropské unie (to bohužel díky technické poruše v záznamu také schází). Zmínil se, že takřka všichni migranti jsou migranty ekonomickými a že se diví proč nepozvednou zbraně a nebrání svou zemi a kritizoval vládu za uvolnění prostředků na řešení migrační krize (12:30 a potom znovu 16:30). 

Podepsal se do pamětní knihy (neopomněl oznámit, že vrací tužku) a na městský prapor přivěsil pamětní prezidentskou stuhu. Na závěr převzal několik darů.

Úplně na závěr jsme se zeptali jednoho z návštěvníků setkání, jak byl s návštěvou spokojen a zda by pana prezidenta znovu volil, kdyby kandidoval. 

Jan Holan

FOTOGALERIE - Prezident Miloš Zeman navštívil Jaroměř. Podívejte se na videozáznam a fotogalerii z návštěvy

 

Související články
Prezident Miloš Zeman ve firmě JUTA
Návštěva prezidenta Miloše Zemana ve Dvoře Králové n.L.
Ve středu 15. února začíná třídenní návštěva Miloše Zemana v Královéhradeckém kraji. Zastaví se i v Jaroměři.

 
Vaše komentáře
- odpůrce ? Anděl, 17.02.2017 16:44, Reagovat
Před Milošem nesmí nikdo projevit jiný názor a nedej Bože ještě proti němu.
Máme co jsme chtěli, ale za rok to můžeme všichni změnit !!!
 
 
Přečteno 3311x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa


Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí