Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Služby občanům > Bezpečnost

Vytrvalý déšť opět zvedl hladinu Labe, kulminovalo nad přehradou Les Království o nedělní půlnoci

Redakce, / 12.02.2024, Královédvorsko
Vytrvalý déšť a vysoké teploty, které podporovaly tání sněhu na horách, opět zvýšily o víkendu hladinu horního toku Labe.

FOTOGALERIE - Vytrvalý déšť opět zvedl hladinu LabePod přehradou Les Království hladina Labe atakovala v neděli dopoledne 2. stupeň povodňové aktivity, podobně na tom byly níže položené Stanovice, kde po pouhých 2 dnech klidu přešlo Labe opět do 1. a poté na chvíli i 2. stupně povodňové aktivity. 
Vestřev - v místě měření hladiny na Labi, které se nachází nad přehradou Les Království, který hladinu Labe dále reguluje, došlo ke zvýšení hladiny již v pátek ráno a v neděli odpoledne zde dokonce byl vyhlášen 3. stupeň povodňové aktivity, který byl dnes ráno snížen na 2. stupeň.

Již v neděli odpoledne déšť ustával, dnes (pondělí) je v regionu polojasno, v úterý a ve středu mají dokonce na horách klesnout v noci teploty pod nulu. 
Další déšť se očekává až v neděli. 
Půda na záplavových loukách je v regionu nasycená vodou, druhá záplavová vlna přišla minulý týden necelý měsíc po prosincových intenzivních srážkách. Následné lednové mrazy záplavové oblasti proměnily v nekonečné ledové plochy.

Kateřina Sekyrková
Foto: park Schulzovy sady a Hartský potok ve Dvoře Králové v neděli 11. února 2024

Související články
Přehrada Les Království se opět plní, výstraha povodní platí pro Královédvorsko
Řeka Labe z dronu i ze břehu - povodně 5. února 2024 ve Dvoře Králové a okolí
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 277x