REGIONY | Obce | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování |
“Dle záznamů kamery, která byla ke křižovatce instalována poté, co byla jedna z dřevěných soch odcizena, však nyní nedošlo ke krádeži. Ani po ohledání místa našimi specialisty jsme nenašli stopy po násilném odstranění těchto soch", popsal výsledek pátrání jeden z přítomných policistů a dodává: "Jako by se do země propadly.”
Surikaty bývají nazývány tuneláři zvířecí říše. Naše redakce tedy pátrala po místech, kam by se mohli tito malí pouštní lovci podhrabat. Nebylo žádným překvapením, když jsme je našli na kruháči u lva. Tam se nám podařilo získat vyjádření tiskové mluvčí surikat, která nám tajemné zmizení osvětlila: “Přežít v drsných podmínkách jihoafrické pouště není žádná legrace, ale to, co zažíváme uprostřed Evropy, nám také není příjemné. Jsme tuneláři, ale jiným způsobem, než jste na to v Čechách zvyklí. Jsme rádi středem pozornosti, umíme panáčkovat a hrdě zvednout čumáček při pózování, ovšem co nám prováděli lidé na původním místě? Zdobily nás divnými převleky, dělali z nás kašpárky! Museli jsme se uchýlit pod ochranu krále zvířat, tam si na nás snad už nikdo nedovolí. Poslední kapkou bylo odstranění křoví, které nás v letních vedrech alespoň částečně chránilo před rozpáleným sluncem”.
Dočasný úkryt našly surikaty na dalším kruhovém objezdu ve Dvoře Králové, na kterém je umístěna za vysokou trávou socha lva a supi na torzu stromu. “Cestou jsme částečně využily opuštěné veverčí nory. Král zvířat nás přivítal, supi s naší přítomností souhlasí. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za jejich vstřícnost” dodala surikatí tisková mluvčí.
Na náš dotaz, kdy se vrátí na své původní místo, nám bylo řečeno, že by se lidé museli hodně moc polepšit a lev by musel mít moc velký hlad.
Pro surikaty byla celá tato zima zřejmě náročným obdobím. Jak nám řekl další jejich zástupce, urážlivé bylo pro ně i letošní nasazování masek jiných afrických zvířat. “Děkujeme všem, kdo o nás mají v zimě starost a pečují o naše zdraví. Nám by však nejvíce prospělo, kdyby se technické služby náležitě staraly o místní zeleň, abychom měli co žrát. V posledních letech radikálně ubylo hmyzu”, postěžoval si mladý samec.
Kateřina Aprílová
Vaše komentáře |
Přidat komentář |