Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Uzavírka školky, nákupy pro seniory, roznos roušek - další zprávy od starosty

Redakce / 23.03.2020, Jaroměřsko
Uzavírka školky, nákupy a donáška obědů pro seniory, roznos roušek.
 

Aktuální informace ke koronaviru - 23.03.2020

- Na území ORP Jaroměř není ke dnešnímu evidován jediný pozitivní případ onemocnění!

- Dnešního dne je vydáno rozhodnutí o uzavření Mateřské školky. Počínaje zítřejším dnem, tedy zůstává Mateřská školka Jaroměř do odvolání uzavřena! Všichni rodiče mají nárok na ošetřovné. Zákonný zástupce, který Žádost o ošetřovné potřebuje, požádá výhradně prostřednictvím e-mailu ředitelky školy: ms.jaro@seznam.cz V e-mailové žádosti uvede jméno a příjmení dítěte, datum narození a rodné číslo dítěte. Po obdržení e-mailu bude odesláno potvrzení s elektronickým podpisem.

- Stále platí nabídka našim seniorům na zprostředkování nákupů potravin léků a donášek obědů. Opatření vlády, kterým se upravuje prodejní doba pro důchodce, prosím v žádném případě nechápejte jako výzvu k nákupům ! Jsme schopni se o vaše nákupy postarat.
Budeme samozřejmě rádi i za další registrované dobrovolníky, kteří nám případně s poskytováním této služby pomohou. Kde se přihlásit : Mgr. Jiří Pilný, tel. 491847274, e-amil: pilny@jaromer-josefov.cz

- Pro občany, kteří stále roušku nemají platí výzva, že mohou kontaktovat městský úřad na email: hajpislova@jaromer-josefov.cz , ve své žádosti prosím vždy uveďte jméno a příjmení, adresu a počet osob v domácnosti! Dle našich možností budeme vaše žádosti vyřizovat – roušky doručíme do poštovních schránek. Je důležité mít svou poštovní schránku viditelně označenou!

- Prosím pokuste se udržet si dobrou náladu, i když vím že v této situaci to není lehké. Co by mohlo pomoci? Tedy alespoň mně pomáhá? Každý den si zacvičím, netrhám rekordy, ale trocha cvičení nejen zpevní tělo, ale i pozvedne náladu. Nesleduji negativní zprávy, pokud nemoc přijde i k nám, dozvím se to i bez neustálého sledování zpravodajství. Snažím se povzbudit své blízké, ono se to vždy vrátí. A hlavně věřím, že to společně zvládneme!

Josef Horáček
Starosta

 

Související články
Aktuální informace od starosty Jaroměře Josefa Horáčka
Další prohlášení starosty města Josefa Horáčka k aktuální situaci
Pravidelné hlášení starosty města Josefa Horáčka

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 44x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online