Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Pravidelné hlášení starosty města Josefa Horáčka

Redakce / 20.03.2020, Jaroměřsko
Začali se objevovat případy, kdy se šíří „zaručené“ zprávy o výskytu nemoci na území ORP Jaroměř. Prosím nepodléhejte těmto dezinformacím!
 

Aktuální informace ke koronaviru - 20.03.2020

- Na území ORP Jaroměř není ke dnešnímu evidován jediný pozitivní případ onemocnění !

- Začali se objevovat případy, kdy se šíří „zaručené“ zprávy o výskytu nemoci na území ORP Jaroměř. Prosím nepodléhejte těmto dezinformacím, ověřujte si zprávy prostřednictvím našich www stránek: jaromer-josefov.cz, kde naleznete veškeré aktuální informace. Domácí karanténa neznamená výskyt nemoci! Nešiřte tyto nepodložené fámy dále ! Strach a ...panika můžou uškodit více než virus samotný. Věřím, že se nám společně podaří vyhnout se nákaze, pokud by však byl potvrzen byť i jediný případ, budeme veřejnost bezodkladně informovat!

- Dnešním dnem bylo změněno opatření, kterým se vstup do prodejen potravin umožňuje pouze našim seniorům od 07.00 – 09.00 hod., buďte prosím ohleduplní a respektujte toto opatření.

- Stále platí nabídka našim seniorům na zprostředkování nákupů potravin léků a donášek obědů, opatření vlády, kterým se upravuje prodejní doba pro důchodce, prosím v žádném případě nechápejte jako výzvu k nákupům ! Jsme schopni se o vaše nákupy postarat.
Budeme samozřejmě rádi i za další registrované dobrovolníky, kteří nám případně s poskytováním této služby pomohou. Kde se přihlásit: Mgr. Jiří Pilný, tel. 491847274, e-mail: pilny@jaromer-josefov.cz

- Pro občany, kteří stále roušku nemají platí výzva, že mohou kontaktovat městský úřad na email: hajpislova@jaromer-josefov.cz , ve své žádosti prosím vždy uveďte jméno a příjmení, adresu a počet osob v domácnosti ! Dle našich možností budeme vaše žádosti vyřizovat – roušky doručíme do poštovních schránek. Od včerejška jsme díky našim dobrovolníkům zajistili dalších cca 300 ks roušek a během dnešního dne dodáme všem, kteří si objednali.

- Děkuji vám všem, je úžasné sledovat jaká se zvedá vlna solidarity, desítky a desítky dobrovolníků, kteří neváhají pomoci a stále se hlásí další. Během několika dní se zcela zásadně změnil stav v našich ulicích, lidé pochopili vážnost situace a začali jsme se chovat zodpovědně. I vaším přístupem pomáháte situaci zvládnout! Mnozí z vás mi děkují, věřte že si vaší podpory neskutečně vážím, ale nejsem to jen já, kdo si zaslouží poděkování. Všichni ti co i přes svůj strach denně chodí do práce a snaží se zabezpečit normální způsob našeho života, těm patří velký DÍK. Jsou to bezesporu hrdinové dnešních dní, kdy jindy projevit odvahu, než v době kdy máme strach! Žádný jedinec nás nezachrání, žádný „jája“ není spasitelem, pomoci si můžeme jedině všichni společně.

Josef Horáček

Starosta

 

Související články
Aktuální informace od starosty Jaroměře Josefa Horáčka
Další prohlášení starosty města Josefa Horáčka k aktuální situaci
Uzavírka školky, nákupy pro seniory, roznos roušek - další zprávy od starosty
Videohlášení starosty města Jaroměř

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 272x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí