Vyhledej
©ikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Plošné testování učitelů na Covid-10 začíná, i ve dvorské nemocnici. Zájem projevilo 25 % učitelů v kraji

Redakce / 3.12.2020, Královédvorsko
Zhruba 200 tisíc učitelů bude v ČR jako další riziková skupina od 4. do 18. prosince testována na Covid: a to bezplatně. Vše uhradí zdravotní pojišťovny. Od dnešního dne se na antigenní testy mohou objednávat učitelé i do dvorské nemocnice, která tento způsob testování také nabízí. Samotné testování učitelů zde proběhne až v příštím týdnu. Výsledek bude písemně předán do 30 minut od provedení testu.
 

Plošné, ale dobrovolné. Nepedagogičtí pracovníci školy jsou mimo

O dobrovolné testování projevilo v Královéhradeckém kraji zájem zhruba tři tisíce pedagogických pracovníků, což je 25 % z celkového počtu ze škol a školských zařízení v kraji. Netýká se nepedagogických pracovníků školy, tedy ani ekonomů či kuchaře ve školní jídelně, kteří denně přicházejí do styku s dětmi. Testování probíhá prostřednictvím stejných poskytovatelů zdravotních služeb, kteří již odběry provádějí v šesti městech kraje, a to v Hradci Králové, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Jičíně a Dvoře Králové nad Labem. Zásobení testy je záležitost jednotlivých zdravotních zařízení.

Antigenní testy pro učitele ve dvorské nemocnici

Jak je na webu dvorské nemocnice uvedeno, učitelé se musí objednat, a to na telefonním čísle 499 300 615 v době od 12 do 16 hodin. 

Samotné odběry budou prováděny v objektu laboratoře nemocnice. Pro objednané bude vyhrazený prostor se samostatným vchodem (vchod z boku laboratoře). Písemné potvrzení o výsledku testu bude vydáno přímo na místě do 30 minut od provedení odběru. 

Antigenní testy na Covid-19

Antigenní se provádí také výtěrem nosu, ale výhodou je rychlost testu (do 15 až 30 minut), snadnost provedení a relativně nízká cena. Nevýhodou bývá nižší citlivost testu. Odborně je uváděno, že antigenní test má nižší senzitivitu (uváděnou většinou v rozmezí 85 až 95 %) v porovnání s metodou PCR, která je považována za zlatý standard diagnostiky COVID-19.

Testování bude probíhat v následujících dnech, a to vždy v čase od 6 do 10 hod.:

  • pondělí 7. 12. 2020
  • středa 9. 12. 2020
  • pátek 11. 12. 2020
  • pondělí 14. 12. 2020
  • středa 16. 12. 2020
  • pátek 18. 12. 2020

Plošné testování učitelů přichází poté, co se na Covid-19 plošně v ČR v předchozích týdnech protestovala nejrizikovější místa: domovy pro seniory. Jak uvedl ministr Blatný, po učitelích bude mít možnost podstoupit antigenní test i kdokoliv další.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj, mzcr.cz, mndk.cz
 

Související články
Mobilní antigenní testování probíhá i na Královédvorsku

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 686x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online