Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Otevřená sportoviště? Každé město k tomu přistupuje jinak: dětská hřiště jsou s otazníkem

Redakce / 8.04.2020, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Sportovišťe budou pro veřejnost zpřístupněná dle nového vládního nařízení od středy 8. dubna. Města postupně otevírají vybraná sportoviště, někde i dětská hřiště. Mají však podmínku: dodržování 2metrových rozestupů.
 
K individuálnímu sportování je možné opět využívat parky, lesy a další veřejná prostranství: v případě dodržení minimálního odstupu dvou metrů od ostatních osob již není nutné mít při sportování, a to včetně jízdy na kole či běhu, roušku. 

Společně sportovat mohou nanejvýš dvě osoby s výjimkou členů domácnosti a nesmí přitom využívat vnitřní šatny, sprchy a další uzavřené společné prostory. 
Venku se tak lze věnovat například tenisu, nohejbalu, golfu, jízdě na koni, bruslení či vodním sportům, ovšem při omezení počtu dvou osob na hřišti či v posádce.

Ve Dvoře Králové otevřeli letní stadion

Pro individuální sportování se ve Dvoře Králové opět otevřel od 8. dubna letní atletický stadion a skatepark. Šatny i sprchy obou zařízení zůstanou zavřená, bude však v provozní době otevřeno WC. Zároveň se ve Dvoře otevřela všechna dětská hřiště. „Prosíme návštěvníky, aby dodržovali vládou nařízená opatření o omezeném pohybu osob a další pravidla, jako jsou povinné rozestupy apod. V případě opakovaného porušení těchto nařízení bychom museli sportoviště opět uzavřít,“ uvedl Jan Horsák, ředitel TSm. 

V Trutnově otevírají i vybraná dětská hřiště, Trutnov trail je stále zavřený


V Trutnově budou moci lidé využívat dokonce i všechna dětská hřiště ve městě společně s venkovními cvičebními prvky, které se nacházejí na Paradráze, na Poříčském hřbetu a na okruhu na Housce. Stále však zůstává uzavřen skatepark a pumptrack, tenisové kurty, fotbalový a atletický stadion a také tratě na Trutnov Trails. „Všem bych popřál hezké velikonoční svátky, které nás teď čekají a které lidé, doufám, využijí k aktivitám v přírodě. Prosím však o respektování uzavřeného skateparku či Trutnov Trails. V okolí města se nachází řada cyklotras a stezek, jež mají k dispozici,“ dodává Tomáš Hendrych, místostarosta města Trutnova.

Například ve vzdělánější části Prahy - v Praze 11 - otevřeli jasně vymenovaná sportovní hřiště, ovšem sportoviště v rámci škol a všechna dětská hřiště na území Prahy 11 zůstávají uzavřená. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Trutnov, město Dvůr Králové, Praha 11
 

Související články
Zákaz pěšího přechodu česko-polských hranic v Krkonoších
Omezení vjezdu aut do areálu nemocnice Dvůr Králové nad Labem
Ošetřovné schváleno pro rodiče dětí do 13 let a rodiče se mohou střídat
Po Velikonocích se budou opět odbavovat cestující ve vlaku i autobusu
Znepřístupnění dětských hřišť bylo jen doporučené. Trutnov je otevřel již v pátek, reagoval na situaci v regionu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 776x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí