Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Od pondělí zastaví v Trutnově plánovanou operativu, v Náchodě a Jaroměři pomáhá armáda

Redakce / 18.10.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Přibývající počty pacientů s diagnózou Covid-19 v ORP Trutnov (17. října 2020 celkem 406 nakažených) i na Královédvorsku (245 nakažených) a okolních regionech vedou k dočasnému pozastavení plánované operativy v trutnovské nemocnici. Uvolněná lůžka na vybraných odděleních budou vyčleňována pro akutní péči.
 

Nedostatek lůžek 

Od pondělí 19. října až do odvolání proto nemocnice nebude provádět plánované chirurgické, ortopedické a gynekologické operace u objednaných pacientů. „Byl bych rád, aby tento výpadek operativy byl pouze několikadenní, vše ale ukáže až vývoj v následujících dnech,“ řekl k zaváděnému opatření ředitel nemocnice Miroslav Procházka. 

Trutnovská nemocnice v uplynulých dnech odkládala pouze část plánovaných chirurgických a ortopedických operací. Jakmile bude možné operativu opět obnovit, budou pacienti pozváni na nové termíny. 

Již od 6. října 2020 začaly být prostory trutnovské porodnice dočasně využívány pro lůžka rehabilitačního oddělení, aby se oddělení rehabilitace stalo dočasně covidovým oddělením s předpokládanou kapacitou 12 standardních lůžek.

Nedostatek personálu

Oblastní nemocnice v Trutnově (ONT) má pro pacienty s Covid-19 v současné době vyčleněno 12 standartních a dvě ventilovaná lůžka. Hospitalizováno je s touto diagnózou aktuálně 12 pacientů. Pokud z důvodu zvýšené nemocnosti zaměstnanců nezhorší personální situace, předpokládá ONT rozšíření kapacity standardních lůžek pro pacienty s Covid-19 téměř na dvojnásobek současného stavu.

V příštím týdnu by měli zároveň v trutnovské nemocnici začít pomáhat medici a studenti zdravotnických škol. Vzhledem ke zhoršující se situaci nemocnice zároveň vyzývá obyvatele regionu, kteří mají zdravotnické vzdělání a byli by ochotni pomoci, aby se přihlásili. „Uvítáme jakoukoliv pomoc externích zdravotníků, s ohledem na jejich vzdělání a profesní i časové možnosti,“ řekl ředitel Miroslav Procházka. 

V Oblastní nemocnici Náchod již v neděli 18. října 2020 přivítali pomoc Armády České republiky (AČR), a to deset příslušníků 43. výsadkového pluku z Chrudimi. Sedm příslušníků AČR pomůže v Náchodě a tři na LDN v Jaroměři. Spolupráce je zatím domluvena na následujících deset dnů. Vojáci byli vysláni poté, co se ředitel nemocnice obrátil v krizové personální situaci na hejtmana Jiřího Štěpána. Žádost z nemocnice byla poslána ve středu pozdě odpoledne, v neděli již vojáci dorazili, všichni samozřejmě s negativním testem na Covid-19. Dle zprávy na fcb profilu Oblastní nemocnice Náchod chyběla na covidových odděleních chlapská síla: "Pomohou se vším, co je potřeba. Úklid, rozvoz stravy nebo dezinfekce".

Aktuální počet nemocných v Královéhradeckém kraji a jednotlivých oblastech dle krajské hygieny:


Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZH KHK, fcb AČR, fcb Oblastní nemocnice Náchod

Foto: fcb AČR

 

Související články
Městský úřad v Trutnově ještě více omezuje úřední hodiny, úředníci jsou v karanténě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4766x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online