Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Městský úřad v Trutnově ještě více omezuje úřední hodiny, úředníci jsou v karanténě

Redakce / 2.02.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Čísla nakažených koronavirem na Trutnovsku i přes opatření stále roste a promítá se to i do chodu úřadů či nemocnic. Trutnovská nemocnice aktuálně hlásí 70 nemocných pracovníků, pomáhá zde armáda.
 


Nejhorší a stále stoupající čísla v kraji


Trutnovsko (region dle krajské hygieny - tedy včetně Dvora Králové) ) si ve statistice nakažených pohoršilo od 26. ledna do 2. února o 100 nových případů (na 2224). Čísla jsou tak nejvyšší v kraji, ale i ČR. 
Na přední příčce figuruje i v počtu celkových úmrtí (244), ne však v počtu uzdravených. 
V Trutnově za poslední týden (24. - 31. 1.) stoupl počet nakažených o 32 %  na 776, ve Dvoře Králové dokonce o 87 % na 383.

Vzorky testů z Trutnovska ve fakultní nemocnici


Již minulý týden hejtman informoval, že Trutnovsko je nadále jedním z nejzasaženějších regionů v ČR. Hejtmanství proto opakovaně prosí všechny obyvatele především na Trutnovsku a Vrchlabsku k dodržování protiepidemických opatření. Nárůst nových případů znamená další zátěž na přetíženou trutnovskou nemocnici.

„Snažíme se hledat příčiny těchto stále se držících vysokých denních počtů nových případů. Laboratoř Fakultní nemocnice v Hradci Králové nám nyní umožňuje vyšetřovat i vzorky pro zjištění tzv. britské mutace koronaviru. Jsme sice na úplném začátku, ale již nyní se zdá, že mutovaný vir se vyskytuje v celém našem kraji. V takovém případě pak může docházet k překvapivým vyšším počtům nových případů, jak to nyní vidíme na Trutnovsku. Situaci tedy nelze podceňovat, aby se podařilo zamezit dalšímu šíření nemoci a snížení počtu případů vyžadujících hospitalizaci, stále je třeba mít na paměti dodržování veškerých preventivních opatření včetně pravidla ‚3R‘ – rouška, ruce, rozestupy,“ řekl Ivan Kučera, ředitel Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje

Další zátěží pro zdravotnictví na Trutnovsku jsou úrazy související se zimní sezónou. Hejtman zvýšení kapacity akutní péče jednal s představiteli státu. „S premiérem a ministrem zdravotnictví jsem jednal o centrální pomoci státu s hospitalizací pacientů nejen s covid-19 mimo náš region. V zimních měsících přibývá vážných úrazů na horách, a je proto potřeba zajistit dostatečnou kapacitu akutní péče, s čímž nám mohou pomoci nemocnice v okolních regionech,“ doplnil hejtman Červíček.

 V ostatních okresech Královéhradeckého kraje Náchod, Hradec Králové, Jičín a Rychnov nad Kněžnou za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 tisíc obyvatel v průměru zhruba 700 případů covid-19.

Provoz úřadů omezený


Tento týden je v úterý, ve čtvrtek a v pátek pro veřejnost zcela uzavřen městský úřad v Trutnově. Zároveň není možné se objednat na antigenní testy pro vjezd autem z ulice M. Majerové v Trutnově. Zůstává jen možnost pro pěší, ačkoli ještě o víkendu zde byla možnost testování přes okénko automobilu.
V Trutnově se tak není možné se nyní ani předem domluvit s úředníkem tak, jak to bylo doposud možné mimo úřední hodiny platné během nouzového stavu. Zcela uzavřena je agenda dopravně správních agent sílící v ulici Horská (vedle Autostylu).
Obvykle je městský úřad v Trutnově otevřen pro veřejnost každý den: úřední hodiny jsou každý den minimálně od 8 do 15 hod., v pondělí a ve středu do 17 hod. Během nouzového stavu, kdy se úředníci v rámci omezení kontaktů střídají na homeoffice, jsou úřední hodiny omezeny na pondělí a středu s přestávkou od 10 do 14 hod. Mimo úřední hodiny se však občané mohli s daným úředníkem domluvit a svůj požadavek vyřídit mimo úřední hodiny. K vybraný úkonům se mohli objednat i online. 
Jak nám sdělila Michaela Dědková, tisková mluvčí města Trutnov, mimo úřední hodiny mohou tento týden přijít jen objednaní klienti na oddělení osobních dokladů a evidence obyvatel (občanské průkazy, cestovní pasy. "Nová objednání jsou závislá na odboru a jeho možnostech. Zatím však nemůžeme říct, jaká bude situace příští týden," dodala Dědková. Důvodem je nárůst počtu zaměstnanců úřadu, kteří jsou v karanténě.

Ve Dvoře Králové je zatím úřední doba platná pro dobu nouzového stavu, tzn. také pondělí a středa od 8 do 10 a od 14 do 17 hod. plus možnost telefonického objednání k určitému úředníkovi mimo tento čas. Termíny na antigenní testy jsou volné nyní v následující den - v areálu dvorské nemocnice jen pro pěší.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Trutnov, Oblastní nemocnice Trutnov, novinky.cz, Krajská hygienická stanice
 

Související články
Od pondělí zastaví v Trutnově plánovanou operativu, v Náchodě a Jaroměři pomáhá armáda

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1014x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí