Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Nepište a nevolejte starostovi, aby vám řekl, kdo to je, kde to je!

Redakce / 25.03.2020, Jaroměřsko
Zveřejnění informace o prvním případu přimělo starostu Josefa Horáčka k vydání této výzvy
 

- Ano máme na území ORP zaznamenán potvrzený pozitivní případ onemocnění!

Prosím všechny známé i neznámé, nepiště mi a nevolejte, abych vám řekl, kdo to je, kde to je apod. Takové informace nemám a i kdybych měl, nemohl bych je nikomu sdělovat!

Mnohem důležitější je nyní se skutečně semknout, abychom všichni dodržovali vyhlášená opatření a byli k sobě navzájem ohleduplní, neohrožovali sebe ani ostatní!

- Byl jsem upozorněn, že nemoc se nemusí vždy projevovat jako respirační onemocnění. Doplňuji tedy i pokud budete mít bolesti svalů, hlavy, nebo pokud se zkrátka nebudete cítit dobře, zůstaňte doma a kontaktujte lékaře. Prosím o důsledné dodržování, chráníme se tím navzájem.

- Všechny lidi v karanténě důrazně vyzývám, aby tuto karanténu přísně dodržovali! Šíření nemoci může být považováno za trestný čin!

- Vyzývám všechny občany, aby ještě více dbali na dodržování vyhlášených opatření. Nevycházejte se svých domovů, pokud to opravdu není nezbytně nutné! Dodržujte hygienu a pravidelně si myjte ruce, ideálně dezinfekčním mýdlem. Odpady z domácností ukládejte do zdvojených igelitových pytlů a teprve potom do nádoby na směsný odpad. Při nakládání s odpadem postupujte dle tohoto návodu: https://www.jaromer-josefov.cz/e_download.php…

- Veškeré aktuální informace, které budeme mít k dispozici naleznete na našich www stránkách jaromer-josefov.cz , přímý odkaz zde: https://www.jaromer-josefov.cz/…/in…/koronavirus-2019-ncov/…

- Vzhledem k tomu, že se v těchto dnech výrazně zvyšuje počet testovaných osob, lze předpokládat denně vyšší nárůst potvrzeného výskytu onemocnění v jak v kraji, tak i v našem okrese. I přes to je situace pod kontrolou, zdravotnická zařízení jsou plně připravena a skutečně není žádný důvod k panice.

- Prosím všechny, nešiřte nepotvrzené informace, snažte se být vzájemně ohleduplní. Přejme všem již nemocným případně i těm, kterým se nemoc nevyhne brzké uzdravení. Zvyšte příjem vitamínů, zejména vitamínu C a snažte si zachovat chladnou mysl a dobrou náladu.
Zvládneme to!

Josef Horáček
Starosta 

 

Související články
První nakažený koronavirem potvrzený v kraji. V nemocnicích vyhlásili zákaz návštěv
Nedělní hlášení starosty Jaroměře - roušky pro občany zdarma!
Počty nakažených v kraji stoupají jen pomalu. Snad to vydrží.
První případ nakaženého na Jaroměřsku
Senátor a starosta Vrchlabí Jan Sobotka vyzývá! Buďme tolerantní k chatařům a chalupářům

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 521x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online