Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Aktuální informace z radnice

Redakce / 30.03.2020
V této chvíli máme v okrese Náchod 36 potvrzených případů, v Královéhradeckém kraji pak celkem 87. Stále dochází k výraznému nárůstu počtu testovaných osob a lze tak předpokládat, že i v dalších dnech se budou čísla zvyšovat. Dobrou zprávou je, že i v našem kraji je první úspěšně vyléčený pacient.
 

Aktuální informace ke koronaviru - 30.3.2020
- V této chvíli máme v okrese Náchod 36 potvrzených případů, v Královéhradeckém kraji pak celkem 87. Stále dochází k výraznému nárůstu počtu testovaných osob a lze tak předpokládat, že i v dalších dnech se budou čísla zvyšovat. Dobrou zprávou je, že i v našem kraji je první úspěšně vyléčený pacient.

 • Nepolevujme v přísném dodržování všech vydaných opatření a zvýšenou osobní hygienu. Někteří lidé, kteří byli pozitivně testovaní, nemají vůbec žádné příznaky nemoci. Je tedy důležité se chovat tak, jako by byli nemocní všichni kolem nás, ale s ohledem na ostatní i jako bychom byli sami nemocní. Vyhýbejte se vzájemným kontaktům, chraňte si dýchací cesty, používejte rukavice a udržujte minimální odstupy 2 m. Pokud se nebudete cítit dobře, budete mít jakékoliv příznaky nemoci, zůstaňte doma, zavolejte svého lékaře a chovejte se jako byste byli v karanténě.

• Postup při dodržování karantény najdete zde: http://www.szu.cz/…/…/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu

• Odpad prosím dávejte do igelitového pytle, pečlivě jej zavažte a dejte do druhého igelitového pytle, který rovněž pevně zavažte a teprve potom odkládejte do popelnic.

• Veškeré aktuální informace, které budeme mít k dispozici naleznete na našich www stránkách jaromer-josefov.cz , přímý odkaz zde: https://www.jaromer-josefov.cz/…/inf…/koronavirus-2019-ncov/

• Stále platí nabídka pomoci seniorům při nákupech a donášce obědů, zájemci o tuto službu a stejně tak i případní dobrovolníci se mohou hlásit na e-mail: pilny@jaromer-josefov.cz.
• Také stále platí nabídka roušek zdarma pro občany Jaroměře, zájemci o roušky pište na e-mail: hajpislova@jaromer-josefov.cz. Ve své žádosti uveďte jméno a příjmení, přesnou adresu a počet osob v domácnosti. Roušky budou doručeny do poštovních schránek, proto prosím o jejich viditelné označení! Od doby vyhlášení nouzového stavu jsme již pro naše občany zajistili cca 4500 ks roušek a stále pokračujeme.

• Připomínám, že je stále platná výjimka a můžeme vycházet na procházky do přírody, při zachování bezpečných odstupů nikoho neohrožujeme. Využijte dnešního krásného dne a vyrazte na procházku. Pro zvládnutí této nelehké situace potřebujeme všichni nejen zdraví těla, ale i duševní zdraví. Nedovolte, aby váš život ovládl strach.

• Buďme zodpovědní a ohleduplní a zvládneme to !

 

Související články
Pravidelné hlášení starosty města

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 147x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí