')
Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Co se děje > hudba

Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet okouzlili posluchače festivalu Hudební léto Kuks

Redakce / 6.08.2019, Kuks
V sobotu 3. srpna 2019 se kostele Nejsvětější Trojice v barokním areálu hospitálu Kuks uskutečnil již čtvrtý koncert mezinárodního hudebního festivalu Hudební léto Kuks. Tentokrát měli posluchači možnost vyslechnout díla Händelova, Richterova a Mozartova v podání italského klarinetisty Claudia Mansuttiho a špičkového českého smyčcového souboru Apollon Quartet.
 
V první části koncertu Apollon Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet - Hudební léto Kuks - 3. 8. 2019Quartet přednesl Overturu z Händlova oratoria Mesiáš a Smyčcový kvartet C dur op. 5 č. 1 českého skladatele Františka Xavera Richtera. Apollon Quartet patří mezi přední reprezentanty slavné české kvartetní školy. Tradice, na kterou kvarteto navazuje, byla utvářena takovými ensembly, jakými bylo Vlachovo, nebo Janáčkovo kvarteto. Kvarteto bylo založeno v roce 1993 a svoji koncertní činnost zahájilo úspěšným absolvováním řady prestižních mezinárodních soutěží, z nichž jmenujme Mezinárodní soutěž L. van Beethovena (1 cena a cena za nejlepší provedené díla L. van Beethovena) a účast ve finále mezinárodní soutěže v Düsseldorfu. Apollon Quartet spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem a od roku 1997 je kvarteto „Souborem Českého rozhlasu“. Mimo devíti CD s klasickou hudbou vydal Apollon Quartet též čtyři sólová jazzová CD.

Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet - Hudební léto Kuks - 3. 8. 2019V druhé polovině koncertu se ke hráčům kvarteta připojil italský klarinetista Claudio Mansutti a společně přednesli Kvintet A dur pro klarinet a smyčcové kvarteto, KV 581 Wolfganga Amadea Mozarta a zvlášť pomalá věta tohoto Mozartova pozdního díla, byla v přednesu interpretů kouzelná. Claudio Mansutti je vítězem několika soutěží komorní hudby v Itálii i dalších evropských zemích. Je zakladatelem souborů Diapason Ensemble a Accademia Ars Musicae of Klagenfurt a jako sólista vystoupil mimo jiné s orchestry v Klagenfurtu a Záhřebu. Vedle hry na klarinet se Claudio Mansutti věnuje též dirigentské činnosti, má velké zkušenosti oblasti organizování hudebních podniků a dlouhou dobu byl ředitelem Orchestra Sinfonica of Friuli Venezia-Giulia a Teatro Luigi Bon v Udine.
Posluchači, kteří si ze široké letní nabídky kulturních akcí, vybrali tento festivalový koncert Hudebního léta Kuks, odcházeli obohaceni o zážitek z krásné hudby ve špičkové interpretaci.

Daniel Václavík

Foto: Miloš Šálek
 

Související články
Hudební léto Kuks 2019 - jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu
Festival Hudební léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704
Houslista Jan Mráček a polský varhaník Wacław Golonka se představí na koncertu se světovou premiérou na festivalu Hudební léto Kuks
Hudební léto Kuks zakončí 17. srpna 2019 Český filharmonický sbor Brno, Czech Virtuosi a dirigent Petr Fiala
Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 194x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí