Vyhledej
Jaroměřsko > Co se děje > hudba

Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet okouzlili posluchače festivalu Hudební léto Kuks

Redakce / 6.08.2019, Kuks
V sobotu 3. srpna 2019 se kostele Nejsvětější Trojice v barokním areálu hospitálu Kuks uskutečnil již čtvrtý koncert mezinárodního hudebního festivalu Hudební léto Kuks. Tentokrát měli posluchači možnost vyslechnout díla Händelova, Richterova a Mozartova v podání italského klarinetisty Claudia Mansuttiho a špičkového českého smyčcového souboru Apollon Quartet.
 
V první části koncertu Apollon Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet - Hudební léto Kuks - 3. 8. 2019Quartet přednesl Overturu z Händlova oratoria Mesiáš a Smyčcový kvartet C dur op. 5 č. 1 českého skladatele Františka Xavera Richtera. Apollon Quartet patří mezi přední reprezentanty slavné české kvartetní školy. Tradice, na kterou kvarteto navazuje, byla utvářena takovými ensembly, jakými bylo Vlachovo, nebo Janáčkovo kvarteto. Kvarteto bylo založeno v roce 1993 a svoji koncertní činnost zahájilo úspěšným absolvováním řady prestižních mezinárodních soutěží, z nichž jmenujme Mezinárodní soutěž L. van Beethovena (1 cena a cena za nejlepší provedené díla L. van Beethovena) a účast ve finále mezinárodní soutěže v Düsseldorfu. Apollon Quartet spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem a od roku 1997 je kvarteto „Souborem Českého rozhlasu“. Mimo devíti CD s klasickou hudbou vydal Apollon Quartet též čtyři sólová jazzová CD.

Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet - Hudební léto Kuks - 3. 8. 2019V druhé polovině koncertu se ke hráčům kvarteta připojil italský klarinetista Claudio Mansutti a společně přednesli Kvintet A dur pro klarinet a smyčcové kvarteto, KV 581 Wolfganga Amadea Mozarta a zvlášť pomalá věta tohoto Mozartova pozdního díla, byla v přednesu interpretů kouzelná. Claudio Mansutti je vítězem několika soutěží komorní hudby v Itálii i dalších evropských zemích. Je zakladatelem souborů Diapason Ensemble a Accademia Ars Musicae of Klagenfurt a jako sólista vystoupil mimo jiné s orchestry v Klagenfurtu a Záhřebu. Vedle hry na klarinet se Claudio Mansutti věnuje též dirigentské činnosti, má velké zkušenosti oblasti organizování hudebních podniků a dlouhou dobu byl ředitelem Orchestra Sinfonica of Friuli Venezia-Giulia a Teatro Luigi Bon v Udine.
Posluchači, kteří si ze široké letní nabídky kulturních akcí, vybrali tento festivalový koncert Hudebního léta Kuks, odcházeli obohaceni o zážitek z krásné hudby ve špičkové interpretaci.

Daniel Václavík

Foto: Miloš Šálek
 

Související články
Hudební léto Kuks 2019 - jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu
Festival Hudební léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704
Houslista Jan Mráček a polský varhaník Wacław Golonka se představí na koncertu se světovou premiérou na festivalu Hudební léto Kuks
Hudební léto Kuks zakončí 17. srpna 2019 Český filharmonický sbor Brno, Czech Virtuosi a dirigent Petr Fiala
Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 826x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
4.01.2020 09:30 - 4.01.2020 15:30
Active sport Zaloňovská desítka 2020
22.02.2020 20:00 - 23.02.2020 03:00
Dubenecký Obecní ples 2020