Vyhledej
Jaroměřsko > Co se děje > hudba

Festival Hudební léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704

Redakce / 8.07.2019
V sobotu 6. července 2019 pokračoval festival Hudební léto Kuks koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse. Již jména interpretů slibovala nevšední zážitek, a kdo v Kuksu byl, nebyl zklamán. Collegium 1704, které o letošních prázdninách bylo v České republice možno slyšet jenom na tomto koncertě, nezůstalo nic dlužno své pověsti. Helena Hozová byla jeho rovnocennou partnerkou.
 

FOTOGALERIE - Festival Hudební­ léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704

Sólový zpěv v doprovodu Hudební léto Kuks 6. 7. 2019 - Helena Hozova a Collegium 1704renomovaného souboru byl prokládán instrumentálními interpretacemi děl barokních skladatelů Georga Friedricha Händela, Pietra Antonia Locatelliho a Johanna Sebastiana Bacha. Spolu se skladbami pro soprán Francesca Gaspariniho a Georga Fridricha Händela zazněla novodobá premiéra díla objeveného v kukském archivu Rosa mystica od Stephana Sailera. Jasný soprán interpretky zcela zaplnil barokní prostor kostela Nejsvětější Trojice. Tuto skladbu si mohli posluchači vychutnat ještě jednou jako přídavek po zaslouženém dlouhodobém aplausu na závěr koncertu.

Festival pokračuje v sobotu 20. července. Vystoupí na něm koncertní mistr České filharmonie Jan Mráček za doprovodu varhaníka Wacława Golonky. Mimo jiné zazní světová premiéra od skladatele Eduarda Douši Phantasia Kuksensis de Virtutis a Fuga baroque. Je na co se těšit.

Josef Pojezdný

Foto: Jan Frýzl
 

Související články
Hudební léto Kuks 2019 - jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu
Dagmar Pecková zahájila 22. června 2019 desátý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks
Collegium 1704 zahraje 6. července 2019 na festivalu Hudební léto Kuks novodobou premiéru skladby z kukského archivu
Houslista Jan Mráček a polský varhaník Wacław Golonka se představí na koncertu se světovou premiérou na festivalu Hudební léto Kuks
Italský klarinetista Claudio Mansutti se představí na festivalu Hudební léto Kuks se souborem Apollon Quartet
Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet okouzlili posluchače festivalu Hudební léto Kuks
Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 753x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí