Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Turistika > ZOO a Safari

Prvním mládětem v Safari parku ve Dvoře Králové je letos žirafa

Redakce / 2.01.2023, Dvůr Králové nad Labem
Každá porodnice se chlubí prvním miminkem v daném roce. Tak tomu je i v jediné současné dvorské porodnici, kterou je místní ZOO a kde se rodí pouze mláďata zvířecí.

Svět zvířat

Jedná se o 176. mládě žirafy Rothschildovy v historii dvorského safari parku - samečka, který se narodil 2. ledna 2023 ráno. Jeho matkou je samice Ella, narozená také ve Dvoře Králové, otcem samec Bořek.

Safari park ve Dvoře Králové patří nejúspěšnější chovatele žiraf na světě. Chov žirafy Rothschildovy je třeba řídit tak, aby byl dlouhodobě udržitelný a geneticky rozmanitý. Oddchovky je třeba regulovat: v přírodě jsou tyto žirafy kriticky ohrožené, populace v lidské péči je však početná. Ještě v roce 2022 se těsně před Vánoci narodila v tomto stádě samice. Mláďata i s matkami zůstávají v zázemí zoo, v pavilonu panuje klidový režim, a tak mláďata zatím není možno fotografovat nebo natáčet. Velký letní výběh osídlí žirafy Rothschildovy až v dubnu. 

Miminka z krajských porodnic

Prvním lidským mládětem narozeným v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje byl chlapeček Sebastian, který přišel na svět v 1:14 v trutnovské porodnici. První holčička se narodila v 6:38 v jičínské porodnici a jmenuje se Štěpánka. Další Štěpána se narodila o hodinu později v Rychnově nad Kněžnou. Rychlejší než obě Štěpánky byl však Filip, který se narodil jako první letošní miminko v Náchodě v 5:39 hod.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZH KHK, Safari parkSouvisející články
Předčasný vánoční dárek: mládě nosorožce černého ve dvorské zoo
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 261x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Kalendář akcí