Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Turistika > ZOO a Safari

Do Dvora dorazil z Dánska samec žirafy síťované - naděje na obnovení chovu

Redakce / 20.04.2021, Dvůr Králové nad Labem
Minulý týden dorazil do královédvorské zoologické zahrady cenný náklad z Dánska: tříletý samec žirafy síťované jménem Kiango. Samec znamená naději na obnovení legendárního dvorského chovu, ve kterému se celkem narodilo 267 žiraf. Odborníci safari parku samečka přivezli ze zoologické zahrady v Odense.
 


Takřka sedm set kilometrů dlouhou cestu z Dánska zvládl samec bez problémů a ihned byl ráno spojen s dvorským stádem. V novém prostředí si rychle zvykl a zvědavě se seznamoval v pavilonu žiraf také se samicemi. Ty se ho zpočátku bály, ale situace se velmi rychle uklidnila. Jeho první vážení ukázalo, že má 620 kilo.

Poslední žirafí mládě se tu narodilo před šesti lety, následně byl chov cíleně utlumen. Díky mimořádným úspěchům mají totiž dvorské žirafy v evropském chovu velké množství příbuzných. Hledání vhodného samce tak bylo složité. 

Safari park je světově nejúspěšnějším chovatelem žiraf, a to díky legendárním transportům Josefa Vágnera z Afriky v 70. letech. V současnosti chová dvě jejich formy: 11 kousků žiraf síťovaných a 13 žiraf Rothschildových. 

O víkendu již mohli návštěvníci zahlédnout samce i s celým stádem ve venkovním výběhu, kde se bude vyskytovat vždy za příznivé počasí.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZOO Dvůr Králové

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 485x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí