Vyhledej
Jaroměřsko > Turistika

Na návštěvě v Kohoutově - je nová silnice opravdu užší, nebo se nám to jenom zdá?

Redakce / 8.08.2019, Kohoutov
Před časem jsme v Kohoutově natáčeli pozvánku na akci Lidová řemesla Kohoutov. V obci nás ale překvapila řada změn, tak jsme natočili s panem starostou Ladislavem Gregou i malou reportáž o obci jako takové. Čím se tedy krásný Kohoutov může nyní pochlubit?
 

FOTOGALERIE - Na návštěvě v Kohoutově - je nová silnice opravdu užší, nebo se nám to jenom zdá?Kohoutov má 5 km nové silnice, ale každému se zdá, že je nějaká úzká. Je to pravda, nebo není?

Já bych to uvedl na pravou míru. Ta komunikace je na dvou kilometrech v lese malinko zúžená, ale co se týká uvnitř vesnice, tak je na stejných rozměrech.

Bude se pokračovat v opravách i dalších komunikací na území obce?

Co se týká místních obecních komunikací, tak se snažíme nějaké opravovat, ale co se týká komunikací královéhradeckého kraje, který zde vlastní ještě jednu komunikaci 3 třídy, tam nevím, že by se měly opravovat.

Co máte v obci dále nového za poslední roky?

Letos jsme dokončili fasádu kostela. V loňském roce jsme dokončili revitalizaci všech vodních nádrží v obci. A v osadě Kladruby udělali rybník zcela nový na původním místě. A k tomu novému rybníčku ještě přibyla staronová pískovcová dlážděná dlažba. V současně době se tam provádí nová výstavba vodovodu.

Ještě jsem v Kohoutově zahlédl hřiště, která nejsou v malých obcích tak úplně obvyklá. 

Ano, u dětského hřiště jsme ještě udělali venkovní tělocvičnu zejména pro seniory. Protože přeci jenom na těch obcích je nejvíce seniorů. A v tom budeme pokračovat, protože letos máme naplánovaný ještě jeden workoutový prvek.

Před dvěma lety postihla obec tragédie. Jak jste se s tehdejší větrnou smrští Derecho vypořádali?

My jako obce jsme se s tím vypořádali myslím docela dost rychle. Nejvíce nás to postihlo v obecních lesích, kde jsme se ale docela rychle zbavili dřevní hmoty. A také nás to bohužel postihlo tak, že jsme měli naplánovanou akci Lidová řemesla Kohoutov a přišlo to přesně den před ní. Akci jsme tak museli celou odvolat. A celý ten víkend jsme místo užívání si radovánek uklízeli celou vesnici.

Ale další rok jste určitě měli dvojnásobnou návštěvu?

Ano, musím poděkovat všem návštěvníkům, že nás navštívili a pomohli nám s tím. Protože díky jim a zejména pro ně se to dělá.

Co mohou dalšího lidé u vás v obci navštívit?

Tady v Kohoutově ještě máme keramickou školu ing. Jarmily Tyrnerové, kde si lidé mohou nakoupit keramiku, nebo po domluvě i vyzkoušet keramiku vyrábět. A ještě je tady oblíbená pekárna Roland, kde si mohou nakoupit čerstvé pečivo v podstatě po celý den.

děkuji za rozhovor
Jan Holan

Pozvánka na sobotní lidová řemesla:
 

Související články
Kohoutovem se prohnala větrná bouře zvaná derecho. Největší škody jsou na elektrickém vedení a v lesích
Větrná smršť Derecho po 4 měsících
V Kohoutově se bude v sobotu 10. srpna konat jubilejní 25. ročník oblíbené akce LIDOVÁ ŘEMESLA KOHOUTOV

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1505x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Učitel dějepisu (2. stupeň ZŠ, DKnL)

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí