Vyhledej
Počasí Jaroměř - Slunečno.cz
Jaroměřsko > Turistika > koupaliště

Tyršovo koupaliště má novinku: turniket. Změny jsou i v ceníku

Redakce / 18.04.2019, Dvůr Králové nad Labem
Také letos se do Tyršova koupaliště investuje: v předchozích letech to byl dětský bazén, letos - řešení průchodu u vstupu. Zlepšit odbavení zejména v horkých letních dnech mají totiž nově turnikety. Zároveň dochází ke zvýšení vybraných položek ceníku a navýšení počtu bezpečnostních schránek v areálu. V regionu však není dvorský letní areál jediný, kdo letos zvýšil ceny. Trutnovsky MEBYS, který spravuje tamní sportoviště, ohlásil změnu ceníku již od února 2019.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště srpen 2018 konec sezóny

V ceníku došlo ke zvýšení pouze u platby za kabinku (z 1.000 na 1.100 Kč) a vstupného za dospělého (z 50 na 60 Kč), které se však poté promítá i do zvýšení celoroční permanentky pro dospělého (z 950 na 1.100 Kč) a také rodinné permanentky (z 250 na 350 Kč, z 600 Kč na 900 Kč a z 1.100 Kč na 1.500 Kč). Právě rodinné permanentky však byly loni cenově zvýhodněné a letos se tak zvýšení zda o to vyšší. Vedení tak loni dodrželo slib, že po té, co v roce 2017 nebyl v provozu dětský bazén, bude v dalším roce rodina při placení vstupného zvýhodněná. Děti a studenti mají stále ceny stejné

Prodej permanentek

Permanentky se budou prodávat v předprodeji na pokladně koupaliště v pátek 3. května od 9:00 do 12:00 hod. a v pátek 10. května od 15:00 do 18:00 hod. Po otevření koupaliště budou permanentky k dostání během otevírací doby na pokladně. Návštěvníci budou nově do areálu a z něho ven procházet zmíněnými turnikety. Bohužel permanentky (čipové karty) mají svá omezení: na koupaliště se v ten samý den bude moci majitel vrátit až 3 hodiny po opuštění areálu. 

Turniket a brána

Ti, kteří si u pokladny zakoupí jednorázovou vstupenku, dostanou lístek s čárovým kódem. Majitelé permanentek budou mít k dispozici čipové karty: nepřenosné sezonní na jméno nebo přenosné na zakoupený počet vstupů. Hendikepovaní či maminky s kočárky budou moci pro snazší průchod využít elektronicky ovládanou bránu.

Při průchodu turnikety budou čipové karty zaznamenávat každý příchod i odchod. Zatímco v případě přenosných čipových karet na počet vstupů dojde při průchodu turniketem k odečtení předplaceného kreditu, v případě čipových karet na jméno se na koupaliště budete moci vrátit až po uplynutí 3 hodin od opuštění areálu.

Čipové karty budou vydávány proti záloze 100 Kč a v případě ztráty čipové karty na jméno bude po nahlášení majiteli vystavena nová, záloha však propadne.

Nový ceník (2019)

Vstupné – dospělí: celodenní 60 Kč, po 17. hodině 30 Kč, na poslední hodinu 10 Kč. 

Mládež od 6 do 18 let: celodenní 30 Kč, po 17. hodině 20 Kč, na poslední hodinu 10 Kč. 

Dospělí nad 60 let: celodenní 40 Kč, po 17. hodině 20 Kč, na poslední hodinu 10 Kč. 

Děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP/ZTP-P: zdarma. 

Sezonní permanentky – mládež od 6 do 18 let, studenti a dospělí nad 60 let: 650 Kč, dospělí 1.100 Kč. Rodinné permanentky: 10 vstupů 350 Kč, 30 vstupů 900 Kč, 60 vstupů 1.500 Kč. 

Pronájem kabin na sezonu: 1.100 Kč, jednorázové zapůjčení kabiny: 30 Kč/den.

Stejná zůstává cena půjčovného sportovního vybavení, které si opět budete moci vyžádat u plavčíků. Počítejte se zálohou na zapůjčené věci. 

Zároveň byl také rozšířen počet bezpečnostních schránek z 20 na 40. Otevření koupaliště závisí jednak na počasí, jednak na výsledku každoroční hygienické kontroly. 

Plánované rekonstrukce


Po skončení letošní sezony jsou na Tyršově koupališti plánovány zásadnější úpravy, a to stavba nového hlavního sociálního zařízení u plaveckého bazénu a dále vznikne tolik chybějící nové sociální zázemí pro imobilní návštěvníky. 
Je škoda, že sociální zázemí nebylo řešeno v již předchozích letech - pokud letos dojde k rekonstrukci letního koupaliště v Trutnově, bude mít dvorský areál nové uživatele. Právě stav sociálního zázemí je jeden z nejkritizovanějších bodů areálu - spolu s neutěšeným stavem rekreačního bazénu a kvalitou nabízeného stravování. V Trutnově budou na koupališti v rámci rekonstrukce vyměněny kachličky v bazénu za nerezovou vanu a instalovány další herní prvky.

Kateřina Sekyrková 

Související články
Počuraný prkýnko, kouřící plavčík a společenská konverzace v dráze - to je také Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem
Tyršovo koupaliště - zapomenutý skvost
V Trutnově je rekonstrukce krytého bazénu odložena, na řadě je letní koupaliště

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2061x
 
 
 
Zpět
30.04.2019 - V úterý 7. května proběhne slavnostní otevření mostu ve Svinarech u Hradce Králové.
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
13.03.2019 - Zápsi o jaroměřských základních škol proběhne 2. a 3. dubna 2019.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (Domov důchodců DKnL)
Technický pracovník (Domov důchodců DKnL)
Pomocný kuchař/uklizečka (Domov důchodců DKnL)

Odborný referent (KTÚ MěÚ DKnL)
Odborný referent (OŽÚ MěÚ DKnL)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)
Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí
25.05.2019 14:00 - 25.05.2019 17:00
Dětský den v Doubravici