Vyhledej
Jaroměřsko > Turistika > koupaliště

Trutnovské koupaliště je od letoška pro děti rájem

Redakce / 30.06.2020
Malým podhorským vodním rájem se stalo na konci června koupaliště v Trutnově, které prošlo v posledním roce rekonstrukcí bazénů: došlo k výměně odpadajících kachliček za nerez. Došlo však také k doplnění vodních atrakcí pro děti i dospělé a vzniklo zcela nové dětské hřiště.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště v Trutnově - červen 2020

V pondělí 29. června se nejen místní zastupitelé přišli podívat na proměněné nádrže trutnovského koupaliště. Není divu - byli to právě oni, kdo schválili jeden z největších projektů města Trutnov v posledních letech za téměř 80 mil. Kč.

Největší radost z novinek na trutnovském koupališti budou mít rozhodně děti. Doposud měly k dispozici tobogán a klouzačku a malé brouzdaliště s jednou vodní atrakcí. Nyní je i jejich brouzdaliště součástí rozlehlé členité vany, a to díky kaskádovým přechodům i mírným skluzným plochám. Přepadávání dětí z brouzdaliště do větší hloubky zabraňují skleněná zábradlí, která jsou umístěna i u plaveckého bazénu a brání ve skoku do vody z nepovolených stran.

Větší děti zaujme šplhací síť umístěná nad vodou nebo možnost zahrát si vodní basket :-)

Otvírací dobačervenec, srpen: 9:00-20:00 hod.

Brouzdaliště je osazeno převrhávacími vysoko zavěsenými kbelíky, vodní pumpou s vědrem, chrliči, fontánkami a malou skluzavkou ve tvaru slona. Celá vana, která respektuje původní tvar rekreačního bazénu, je však osazena početnými chrliči, masážními pololehátky nebo vodními děly i pro dospělé. Osvěžující ve velkých vedrech rozhodně bude široká vodní stěna, která vytryskne do více než 3metrové výše v pravidelných intervalech.

Na dětskou část nerezové vany navazují na travnaté ploše prvky nového dětského hřiště s kladkou a prolézačkami pro malé i větší děti včetně vodní kaskádky s pumpou, mlýnky a tolik oblíbeným Archimédovým šroubem. Celý tento dětský set vyšel provozovatele na 2 mil. Kč díky použitým materiálům, kdy akátové dřevo a nerezový plech patří mezi údržbově méně náročné.

Velké náklady však znamenaly pro město i travnaté plochy, které byly stavební činností poničeny a nahrazeny pro komfort již současných návštěvníků z dovezených travních pásů. Bohužel část jich byla položena teprve minulý týden, a budou tak chvíli ještě mimo provoz. Část travnaté plochy, která je jen sporadicky využívána návštěvníky, čeká zase z důvodu finančních úspor na přirozený růst. Čerstvé zelené trávy na ležení je tu však i tak dostatek.

Původní dětský dřevěný hrad byl z areálu odstraněn, na jeho místě se již zelená nová tráva a zůstává zde workout. Tato část areálu se i díky blízkosti plaveckého bazénu tak hodí spíše pro velké sportovce. 

Jak nám prozradil vedoucí sportovišť firmy MEBYS Mgr. Radek Horák, vstupné do areálu zůstává stejné (65 Kč/45 Kč, po 16.hod. 50 Kč/35 kč, po 18. hod 35 Kč/30 Kč). A bonusem pro návštěvníky je možnost návštěvy areálu o víkendech i v září během babího léta či na začátku června, kdy doposud tradičně zahajovali sezonu lepením dlaždiček. Nemusíte se bát, že vás voda bude studit: je tu vyhřívaná na stabilních 25°C

Jak na slavnostním dokončení rekonstrukce koupaliště připomenul starosta města Trutnova Ivan Adamec, zásadní rekonstrukci financovalo město podobnou částkou již v roce 1998. Tehdy zastupitelstvo odsouhlasilo rekonstrukci koupaliště za 50 mil. Kč, finální částka se však vyšplhala na téměř 80 mil. Kč. Od té doby město každoročně bojovalo s odpadáváním dlaždiček v bazénech a začátek každé letní sezony byl odsouván právě z důvodu jejich obnovy. Aktuálních téměř 80 mil. Kč (s DPH) bylo investováno pouze do výměny povrchu, osazení novými vodními prvky a položení travnatých pásů. 

Před dvěma lety byl v Trutnově otevřen sousední skatepark s pumptrackem, který tak rozšířil pás sportovišť, která se v Trutnově nacházejí podél řeky Úpy. 

Kateřina Sekyrková


 

Související odkazy
Koupaliště Trutnov ceník

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1624x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
6.07.2020 14:40 - 6.07.2020 16:55
Hurvínkem do Jaroměře