Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Turistika > koupaliště

Možnosti koupání v regionu v roce 2022

Redakce / 15.07.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Rádi byste vyzkoušeli některé z koupališť v našem regionu? Připravili jsem vám seznam těch, které jsme sami vyzkoušeli.


Koupaliště v Trutnově 

V roce 2019 rekonstruované koupaliště s vyhřívanou vodou, vodními i suchými atrakcemi pro děti, sportovním zázemím a občerstvením. 

Vstupné: 65 Kč / 45 Kč, po 16. hod. 50 Kč /35 Kč, po 18. hod. 35 Kč / 30 Kč

Otevírací doba: 

9:00-19:00 v červnu a září

9:00-20:00 červenec a srpen


Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové

vhodné pro rodiny s dětmi

Na jakém koupališti uslyšíte řev lvů a pravidelně přelétající čápy nad hlavou? No, ve Dvoře Králové. Celkem 3 bazény - 50m plavecký, 50m s postupným dnem a dětské brouzdaliště s malou klouzačkou - v parkovém prostředí se sociálním zázemím, dětským hřištěm a možností občerstvení. Sportoviště zdarma včetně minigolfu, zpoplatněné je pouze zapůjčení sportovního náčiní u plavčíků. Proč na tomto koupališti nejsou klouzačky a tobogány, se dozvíte zde

Vstupné: 80 Kč / dospělí, 50 Kč / děti, po 17 hod 40 a 30 Kč. Děti do 6 let zdarma. Poslední hodina za 20 Kč.

Otevírací doba: denně 8:30 - 20:00 hod.


Koupaliště v Hostinném

Zcela nový areál, slavnostně otevřený v červenci 2021. Je primárně určený pro rekreaci, ne plavání (závodní) či skákání (vůbec není umožněno). V areálu jsou tři bazény (velký 25 x 18 m, dětský 14 x 10 m, 6metrové brouzdaliště), každý má svoji skluzavku. Vstupné: 80 korun / dospělí, 50 Kč / děti, po 16. hod. zlevněné (50 / 30 Kč). 

Otevřeno - červen 11:00 - 19:00 hod., červenec 9:00 - 20:00 hod., srpen 10:00-19:00 hod. V případě nepříznivé počasí je areál uzavřen.


Koupání v řece Úpě

V provozu je na Jaroměřsku i koupaliště na Úpě. V areálu se můžete i najíst při putování na kole po cyklostezce do Hradce. Protáhnout své tělo zde můžete při volejbalu, nohejbalu a stolním tenisu. Nechybí šipky, kuželky, kulečník či pétanque. Na své si přijdou i rybáři. Občerstvení na místě.


Koupaliště v Jaroměři 

vhodné pro rodiny s dětmi

Bazén umístěný mezi paneláky asi nenadchne příznivce přírody, ale nevelký areál láká zejména v chladnějších dnech do bazénů s vodou ohřívanou na 24 stupňů - plavce do bazénu 50 x 22 m a děti to vyhřívaného bazénu 22 x 12 m s vodními atrakcemi v podobě 25metrové dvouprodové klouzačky. 
Nechybí ani malé bouzdaliště s vodní muchomůrkou. Zázemí sociální včetně občerstvení je samozřejmostí. 

Vstupné: 70 Kč / dospělí na den, děti do 100 cm zdarma, do 15 let 35 Kč, studenti 40 Kč. 
Otevírací doba: 
červen: od po do pá od 10:00 do 19:00, o víkendu pak od 9:00 do 20:00. 
V červenci a srpnu bude bazén otevřen ve všední dny od 10:00 do 20:00, o víkendu od 9:00 do 20:00.


Koupaliště Lanžov 

Na koupání v areálu kempu bude letos velký bazén i malý bazén, který je po rekonstrukci. Pro návštěvníky se zde nabízí široké sportovní vyžití (beach volejbalové hřiště, antukový kurt, malé fotbalové hřiště, basketbalový koš a fotbálek, pro děti jsou k dispozici dvě pískoviště, houpačky a kolotoč). Občerstvení v areálu.

Vstupné do areálu je 30 Kč/15 Kč, do 3 let zdarma. 


Loděnice ve Dvoře - koupání v Labi

Labe již nemá každý den jinou barvu dle právě barvené látky v Tibě a místní lidé se do něj opět vrací. I pravidelně organizovaná neckyáda dokazuje, že v loděnici se také dají provozovat vodní hrátky a na protáhnutí ztuhlého těla a osvěžení Labe stačí. Bez zázemí a občerstvení (jen při akcích je otevřeno).


Koupaliště v Lodíně

vhodné zejména pro rodiny s dětmi

Malý areál s kempem nabízí asi vše, co si v současném světě pod pojmem klouzačky, tobogán a brouzdaliště umíte představit. Prostě vodní radovánky si zde užijete. Celkem jsou tu tři bazény - dětské brouzdaliště s malou skluzavkou a sprchou, velký bazén rozdělený na tři různé hluboké části a dojezdový bazén pro velkou dvouproudovou skluzavku a tobogán. Voda je ohřívaná pomocí solárního systému. Součástí velkého bazénu jsou také sprchy a vířivka, samozřejmostí je i dráha pro kondiční plavání. Jako atrakci zde nabízí aquaroller - běh po vodní hladině. 
Otevírací doba: denně 9:00-19:00 hod.
Vstupné: 100 Kč/60 Kč (dospělí/děti), rodinné vstupné je v nabídce dle počtu dětí/dospělých


Vhodné pro rodiny s dětmi

Koupaliště vzniklo v roce 1925 na místě bývalého dachovského rybníka dle projektu Ing. arch. Karla Bachury a je to skvost - stylové dřevěné kabiny, písečná pláž (tzv. sluneční lázně) a hřištěm. Rozloha vodní plochy je 8000 m2, maximální hloubka 2 m, u skokánku pak 3 m, v okrajové části je zvláštní oddělení pro neplavce a brouzdaliště pro děti. Uprostřed rybníka je oblíbený dřevěný ostrůvek. Obvykle silný přítok z okolního zalesněného svahu a kamenný podklad koupaliště zajišťují kvalitní a křišťálově čistou vodu. Sociální zázemí, občerstvení a sportoviště jsou v areálu.
Pobyt v areálu může narušovat již 4 roky probíhající postupná rekonstrukce dřevěného zázemí.
Vstupné: 60 Kč/dospělí, 40 Kč/děti, možné rodinné vstupné. Pronájem kabinky: 30 Kč/den. 
Otevírací doba: 10:00 - 19:00 hodin, plavecká sezona od 1. června do 30. srpna 2022, poté jen sluneční lázně (bez dozoru plavčíků).  


Písáky mezi Přeloučí a Pardubicemi

Hodně Dvoráků dojíždí za koupáním k tzv. Mělickým písákům, které vznikly těžbou štěrkopísku. Nachází se necelých 5 km od Přelouče nebo 10 km od Pardubic a očarují vás písečnými plážemi. Postupný vstup do vody je vhodný i pro děti, občerstvení se kolem písáku najde, stejně jako nějaké to sportoviště. Narozdíl od koupališť si zde můžete zajezdit na vodních lyžích nebo si zasurfovat. Lodičku si vemte svoji. 


Koupaliště na Zábřezí 

Za Dehtovem na Královédvorsku se nachází v obci Zábřezí - Řečice kmeno-betonový bazén s brouzdalištěm. Vstupné zdarma, voda není monitorována hygienickou stanicí. 


Koupaliště autokempu Mostek

vhodné pro rodiny s dětmi

Betonová nádrž s přírodní vodou v kempu Mostek udělá radost hlavně lidem, kteří uvítají klid. Na rozdíl od areálů s atrakcemi pro děti je toto místem odpočinku uprostřed hvozdů plných borůvek a i přesto se zde děti nenudí. Kiosek je v provozu, v areálu je zázemí kempu včetně sociálek a sprchy, beachvolejbal, dětské hřiště včetně pingpongu. 
 Za rohem je restaurace a jeden z nejlepších skateparků v regionu.
Vstupné: 10 Kč/osobu, pro ubytované zdarma
Otevírací doba: 9-19 hod. Hlavní sezona začíná 1. června.

 

Kemp Pecka 

Kemp pod hradem Pecka považuje svoje koupaliště v areálu kempu za největší chloubu svého zařízení. Bazén o rozměrech 37m x 42 m je neustále dopouštěn čerstvou vodou - voda tudíž osvěžující a čistá po většinu léta. V areálu jsou zpoplatněná sportoviště, pro děti lezecká stěna a maxi skákací trampolína (oboje zpoplatněné). Dětské hřiště a prolézačky zdarma. Sociální zázemí a možnost občerstvení je samozřejmostí. 

Vstupné: 75 Kč /dospělí, 50 Kč /děti, děti do 3 let zdarma. Slevy v průběhu dne. 

 

Kemp Dolce u Trutnova - již nevhodné ke koupání (od 15. 7. 2022)


Na základě doporučení krajské hygienické stanice je sezóna přírodního koupaliště Dolce ke dni 14. srpna 2022 ukončena - koupání je na vlastní nebezpečí, kvalita vody již není sledována.
Jedná se o rybník ideální pro příznivce tradičních letních radovánek. A když přijdete k rybníku brzy ráno s kusem starého rohlíku, budete si připadat skoro jako v delfináriu - ovšem ne s delfíny, ale s kapry. Areál nabízí i šlapací lodě či klasické loďky k zapůjčení, beach volejbal a zprovozněný dlouhý tobogán - vše zpoplatněno. Občerstvení je v areálu, u nedaleké Severky si můžete dát i čerstvé ryby.  


Koupaliště v Miletíně - dlouhodobě mimo provoz

Rodiny s dětmi si mohou na louce postavit menší dětský bazén a napustit ho vodou z hydrantů, instalovaných na louce.

Koupaliště v Lázních pod Zvičinou

Letos není otevřené pro veřejnost.

Kateřina Sekyrková
Vaše zkušenosti s koupáním v regionu i za jeho hranicemi uvítáme v komentářích případně v našem e-mailu.

Související články
Nové koupaliště v Hostinném je ideální pro rodiny s dětmi
Koupaliště v Trutnově v roce 2022 nezvýšilo vstupné, nabízí novinku - teqball
Koupací sezona v přírodním koupališti v Dolcích je již letos ukončena
Ve Dvoře Králové jsou cykloboxy! Pro své návštěvníky je pořídila místní zoo
Vaše komentáře
Koupalistě Lanžov, 16.07.2022 12:15, Reagovat
Dobrý den, brouzdaliště v Kempu Lanžov je již třetím rokem v provozu. Prosím o opravu v textu. Děkuji.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2463x