Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Turistika > koupaliště

Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.

Redakce / 1.04.2018
Technické problémy znemožnily jakoukoliv rekonstrukci malého bazénku (delfínka) na Tyršově koupališti. Ukázalo se totiž, že podloží je pro svoji nestabilnost a trvalý pohyb naprosto nevhodné pro jakoukoliv stavbu bazénového typu. Město Dvůr Králové se tak rozhodlo vyjít vstříc poptávce Cirkusu Humberto na umístění trvalého krytého cvičiště pro nácvik artistických čísel a vystoupení se zvířaty.
Ihned po podpisu smlouvy se podařilo odstranit poslední zbytky betonového bazénu a místo vysypat pískem a pilinami. Nyní technici cirkusu pracují na vztyčení prozatímního šapitó, kde budou po celé jaro probíhat zkoušky programu, se kterým se Cirkus na konci května vyrazí na letní turné po Evropě. Od počátku června se pak na místě začne stavět trvalejší a větší konstrukce, kterou bude možné v zimních měsících alespoň částečně temperovat. 

"Jsme vděční městu Dvůr Králové za nabídku tohoto prostoru! Je to naprosto ideální poloha v krásném údolíčku. V místě máme plný servis včetně klidného zázemí pro naše zvířecto" zmiňuje v tiskové zprávě ředitel cirkusu pan Václav Karas. "Naprosto jedinečná je i blízkost královédvorské zoo, se kterou už dlouhá léta spolupracujeme. Navzájem si půjčujeme zvířata a to zejména ta velká, jako jsou sloni a hroši. Naše zvířata do zoo umísťujeme na zimu, protože zde mají ty nejlepší podmínky" doplňuje Karas.

"Město Dvůr Králové v cirkusu Humberto získává další jedinečnou atrakci, kterou nám bude závidět celý region. A pokud se podaří propojit areál koupaliště a nyní již i cirkusu se zoo, tak vznikne rekreačně zábavní komplex, který naprosto nemá obdoby" dodává starosta města Jan Jarolím. 

Podpisu smlouvy se zúčastnil i dlouholetý ředitel cirkus pan Petr Berwitz se svojí ženou Anežkou,  kteří tak ve Dvoře Králové na trvalo zakotví na důchod. "Město je překrásné, našli jsme tu klidný domov. Zásadní je pro nás i přítomnost zoo, protože když cirkus na letní měsíce odjede, tak stále budeme mít kam jít" říká Berwitz.

Velice spokojený s novým zázemím cirkusu je i dlouholetý šéf stájí cirkusu a světově proslulý cvičitel koní Eduard Wollschläger. "Náš cirkus od města dostal k dispozici nejen nádherný klidný areál, ale zejména velký bazén pro zvěř, ve kterém je budeme plavit. To je zejména pro koně dobrá rehabilitace po zranění či náročných trénincích. Město naštěstí nemá zájem jej rekonstruovat pro potřeby obyvatel regionu. Nám nynější stav bazénu nadmíru vyhovuje, protože zvěř nelze koupat v chlorované vodě a tak jako tak bude potřeba trvalá výměna vody, aby se snížil zápach, který zvěř způsobuje. Dvoráci jsou naštěstí zvyklí ze zoo, tak to snad bude ve vedlejším bazénu tolik vadit" dodává Wollschläger. 

redakce

FOTOGALERIE - Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště.

Související články
Děti si měly začít užívat brouzdaliště na Tyršově koupališti v průběhu července. Nestalo se tak.
Potíže s podložím zkomplikovaly opravu dětského brouzdaliště, letos již otevřeno nebude
Provozovatelé koupališť vnímají sezonu jako průměrnou. Tyršovo koupaliště ve Dvoře letos přišlo o rodiny s dětmi
Tyršovo koupaliště má letos levnější vstupné pro rodiny - vstup vyjde na méně než 19 Kč
Počuraný prkýnko, kouřící plavčík a společenská konverzace v dráze - to je také Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem
Poslední srpnový večer bude patřit párty Zkaskončení prázdnin pro plnoleté na koupališti ve Dvoře Králové
Výzva Tyršova plaveckého klubu k řešení koupaliště ve spolupráci s architekty
Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové z dronu Petra Kallena
Neoficiální setkání u Tyršova koupaliště - nad mapou koupaliště
Konalo se pracovní setkání o rozvoji Tyršova koupaliště. Podívejte se na video
Dnes se na koupališti koná schůzka vedení města a zastupitelů - téma bude budoucnost
Jak udělat Tyršovo koupaliště pro tuto sezonu alespoň o trochu lepší
Vznikla občanská iniciativa pro výstavbu krytého plaveckého bazénu
Bude Tyršovo koupaliště o trochu lepší? Může být! Přinášíme odpovědi ředitele technických služeb
Na náměstí TGM ve Dvoře Králové vzniknou hned 2 veřejná griloviště pro občany i návštěvníky města
Vaše komentáře
:-) Renata, 1.04.2018 10:26, Reagovat
Dnes je apríl.....:-) :-)
a proč ne ?Anděl, 1.04.2018 10:25, Reagovat
A vystoupí zde se svým extempore soudruh Bureš se svými klauny a ano, ano bude slibovat a snít, jak ve firmě žít. Pro další roky bude uzavřena smlouva na provozování bazénů Agrofertem. A konečně bude líp. Stravování zajistí nedaleký Penzion za vodou, kde v bazenu budou cvičení lachtani.
:-), 1.04.2018 10:05, Reagovat
A my důchodci se můžem ve volných chvílích, když nebude teplo na koupání, učit žonglovat :-)
kasna, 1.04.2018 07:47, Reagovat
a jako náhrada za brouzdaliště bude díky vstřícnému přístupu hygienické stanice a její vyjímce umožněno dětem do 140 cm výšky koupání v kašně na náměstí T.G.Masaryka.
Aprilovič Šuliněnko
a co deti???, 1.04.2018 06:32, Reagovat
No nevím jestli upřednostňovat zvířata před dětmi....
Perfektni :)PK, 1.04.2018 03:08, Reagovat
:)

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2140x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Kalendář akcí
24.07.2024 15:45 - 24.07.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku
25.07.2024 13:00 - 25.07.2024 15:30
Workshop - praktická ukázka malování na sklo
25.07.2024 15:45 - 25.07.2024 16:45
Chůze s trekovými holemi
26.07.2024 15:45 - 26.07.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku
26.07.2024 18:30 - 26.07.2024 21:30
Country večer s kapelou Dostavník