Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Turistika > Areál Žireč

Letošní Tříkrálová sbírka otevřela nové cesty a ještě nekončí. Přinášíme mapu kasiček

Redakce / 20.01.2021, Žireč
Letošní epidemická situace nedovolila tříkrálovým dobrovolníkům vyrazit do ulic. Koleda se nese pouze virtuálním prostorem, avšak kromě darování prostřednictvím online kasičky na www.trikralovasbirka.cz mohou dárci přispět i hotově do pokladniček, které se díky ochotným dobrovolníkům a podpoře veřejnosti nacházejí na nejrůznějších veřejně dostupných místech. 

FOTOGALERIE - Letošní Tříkrálová sbírka otevřela nové cesty a ještě nekončí

Bez dobrovolníků a podpory veřejnosti by to nešlo

„Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, že i v této nelehké době myslí na nemocné a potřebné. Díky také všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku – úřadům, farnostem, obchodům, lékárnám, firmám, různým provozovnám a institucím jako jsou i školky, zdravotnická zařízení nebo hasičské sbory. A doufáme, že za rok koledníci zase vyrazí do ulic a popřejí lidem naživo,“ říká Ing. Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

do 24. ledna 2021 můžete přispět do kasiček.

Také na Královédvorsku a Jaroměřsku mohou lidé přispívat do kasiček na veřejných místech. U kasiček najdou dárci i drobné dárky, požehnané křídy nebo samolepky na dveře K+M+B+2021 a informační letáček místní Charity o využití výtěžku Tříkrálové sbírky. 

Mapa kasiček 

Online sbírka pokračuje do Velikonoc


Do online kasičky na www.trikralovasbirka.cz bude možné přispívat až do Velikonoc. 
Pro podporu Domova svatého Josefa zadejte, prosím, VS: 77705001
Přispět můžete také přímo na účet 66008822/0800 se stejným VS.

Aktuální částka a její využití


V online kasičce je aktuálně nastřádáno 1.844.424 Kč. Výnos sbírky bude rozdělen podle předem daného klíče: 65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly, 15 % je určeno na velké diecézní projekty, 10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech a na pomoc v zahraničí, 5 % využije na své projekty Charita Česká republika, 5 % tvoří zákonné režie sbírky.

V loňském roce putovala část výtěžku Tříkrálové sbírky na nová okna pro Domov sv. Josefa. Letos zde chceme podpořit revitalizaci zahrady pro klienty odlehčovací služby. Vznikne zde sad, altánek s výhledem na čapí hnízdo, mlatové cestičky, bezpečnostní branka a další... Protože i nemocní roztroušenou sklerózou chtějí vyrazit za dobrého počasí ven, relaxovat nebo si číst si ve stínu stromů.

Všem dárcům ze srdce děkujeme! A máte-li chuť, poslechněte si ze záznamu Tříkrálový koncert odvysílaný Českou televizí.

Kateřina Fürbacherová

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 690x