Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Sport > sport pro veřejnost

Již tuto neděli se koná Jaroměřský kros - terénní běžecký závod pro nejširší veřejnost

Registrace je možná i na místě

Redakce / 5.04.2019, Jaroměř - Jaroměřsko
V neděli 7. dubna 2019 se v Jaroměři - Josefově koná již 9. ročník jednoho z 10 největších krosových závodů v České republice. Závody se konají v areáu bývalé vojenské pevnosti Josefov, a tak je trať členitá a maximálně atraktivní. Pravidelně se jej účastní více než 500 závodníků z celé republiky i ze zahraničí. Kromě absolutní české špičky se tohoto populárního přespolního běhu účastní i velké množství amatérských a rekreačních vyznavačů běhu ve volném terénu.
 

FOTOGALERIE - Jaroměřský kros 2018

Tratě

Závodí se na tratích od 100 metrů pro nejmenší děti s rodiči, přes žákovské a juniorské tratě až po 5km trať pro ženy a 10km pro kategorii mužů. Zazávodit si ale může každý dospělý, i když se na "desítku" necítí. Stačí si vybrat 2,5km hobby běh, popřípadě vzít i svého pejska zaklusat si na stejné trati s pejskem. Pro každého účastníka závodu jsou připraveny tradiční sportovní masáže zdarma.

Tituly přeborníků

Závod si za léta své existence vydobyl u závodníků velký respekt, a získal tak možnost udělovat tituly Krajský přeborník v přespolním běhu a Přeborník České obce Sokolské pro celou Českou republiku. Závod patří do běžeckého seriálu terénních běhů ISCAREX cup 2019. Nedílnou součástí závodu je vložený běh tělesně a mentálně postižených dětí a mládeže. I tito závodníci tak mají šanci zasportovat si v pravé závodní atmosféře podpořeni aplausem přihlížejících diváků.

Startuje dělo

Velkou atraktivitou závodu je hromadný start pro všechny závodníky dané kategorie za mohutné rány historického pevnostního děla a obsluh v dobových kostýmech. Na rozdíl od intervalových startů mají závodníci při hromadném startu okamžitě přehled, jak si na trati vedou a k tomu patřičnou dávku startovního adrenalinu. Stejně tak je závod atraktivní i pro diváky, kteří mají vždy přehled o dění na trati. Tratě jsou již několik let neměnné, a tak se i díky špičkové časomíře mohou závodníci porovnávat nejen mezi sebou, ale i s časy minulých ročníků.

Startovné

Startovné se řadí k nejnižším v republice, kdy děti do 10 let mají startovné dobrovolné, děti od 11 let do 15 let platí při platbě předem přes účet startovné 50 Kč, od 16 let 100 Kč. 150 Kč pak platí pro všechny od 10 let při platbě na místě startu. Startovné v Hobby běhu a Hobby běhu s pejskem je dobrovolné a výtěžek je určen pro handicapované. Členové Sokola platí také dobrovolné startovné.

Závody pořádá tým dobrovolníků okolo úspěšných atletů Sokola Jaroměř. Ředitelem závodu je Mgr. Jiří Pour, který se dlouhodobě věnuje vedení tamní úspěšné atletické skupiny a sám je rovněž aktivním reprezentantem ve veteránských kategoriích na nejrůznějších běžeckých tratích.

Přesný časový harmonogram, mapy tratí a další informace najdete 

na webu závodu zde: http://www.jaromerskykros.cz/cs/

Instagram: https://www.instagram.com/jaromerskykros/

facebook: https://www.facebook.com/JaromerskyKros/

Jan Holan


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1812x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí