Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Sport > ostatní sporty

Závodní větroň popluje z Austrálie do Hamburku 2,5 měsíce

Redakce / 24.01.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Uteklo to jako voda. Z Čech jsme odlétali v pátek 20. prosince 2019, takže i Štědrý den a Silvestr jsme strávily tady, bez rodin. Protože v té době už probíhal trénink, vrhly jsme se do lítání, abychom ještě před závodem co nejvíc poznaly místní specifika. A těch je hodně.
 

FOTOGALERIE - Závodní větroň popluje z Austrálie do Hamburku 2,5 měsíce

Letěly jsme každý den, kromě jednoho, který jsem střídavě prozvracela a prospala, protože časový posun o 10 hodin a rozdíl teplot 40 stupňů s člověkem zamává. Večer jsme zalézaly do postelí před desátou - polomrtvé. Jinak tomu nebylo ani na Štědrý den a Silvestr. Organizátor nás sice nějakou oslavu Silvestra zval, ale rozhodly jsme se neplýtvat silami. Bydlíme 30 km od letiště v Manille, která má cca 3000 obyvatel a jedny potraviny. Ty otvírají ráno v 8 hod., kdy již musíme být na letišti a zavírají večer v 7 hod., kdy většinou ještě oblékáme letadla do pyžamek a kotvíme. Proto většinou nakoupí jeden pro všechny dle seznamů. Letadla jsme si připravovaly v podstatě samy (denně se myla min. dvakrát od prachu), protože z finančních důvodů jsme tým redukovaly na minimální počet lidí. Na rozdíl od většiny ostatních zavodnic, které se na stojánce vůbec neukázaly a viděly jsme je jen na briefingu a pak až na startu, kdy sundaly chladicí vesty a přesedly z klimatizovanych aut do větroně.

Přípravy na návrat

Auto z půjčovny je připravené na vrácení, kontejner naložený a definitivně připravený k naložení na loď, kterou bude putovat cca 2,5 měsíce do Hamburku. Zrovna bude začínat sezona v ČR. Mimochodem, dvouměsíční letní prázdniny tu mají školáci v prosinci a lednu. Jak říkám, všechno naopak. Co v Čechách visí, tady vlastně stojí.
Zítra vyrážíme do Sydney, kde jednu noc přespíme, takže ještě je šance, že uvidím moře. A i kdyby to nevyšlo, jsem ráda, že jsem tu mohla nalétat 82 hodin v počasí, které bych v Evropě nikdy nezažila. Děkuji tímto městu Dvůr Králové a Královéhradeckému kraji, bez jejichž finanční podpory bych se s Vámi nemohla o tyto zážitky podělit.
   
Jana Vepřeková
 

Související články
Bez elektroniky je při letu ve smogu pilot jako slepý, zdraví Jana Vepřeková z Austrálie
Češky na MS v plachtění uctily ostatní závodnice sudy piva. Létaly i baby jagy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 722x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí