Jaroměřsko > Sport > ostatní sporty

Ve Vítězné se odehrál turnaj krajského významu v moderních šipkách

Druhý "televizní" Master v režii Kocianové a Vašulína

Redakce, / 22.02.2023, Dvůr Králové nad Labem
Pouhé tři týdny po úvodním Královéhradeckém Masteru sezóny v Hradci Králové se ve Vítězné u Dvora Králové uskutečnil další. V pátek 17. února patřila tamní hala Sportcentra mládeži, kterou navíc doplnilo finálové klání týmové Zimní ligy Willcapu, den poté v sobotu 18. byly sehrány hlavní soutěže žen a mužů tradičně v kategoriích jednotlivců a dvojic.

FOTOGALERIE - Ve Vítězné se odehrál turnaj krajského významu v moderních šipkách

Nezvyklým zpestřením sportovně výživného programu byla přítomnost štábu České televize. Jeho krátkou reportáž bude možné shlédnout v rámci pořadu Sport v regionech tento čtvrtek 23. února 2023.

V porovnání s lednem byla želbohu bídná účast v mládežnických turnajích. Zatímco v Hradci startovaly více než dvě desítky dětí, ve Vítězné se jich představila ani ne polovina. To ovšem nic nemění na faktech, že lednové triumfy dokázali obhájit žák Jiří Pavel i junior Daniel Krzák. V juniorech se vyprofilovaly jak přes kopírák kompletní stupně vítězů, když stříbro bral Petr Hofman a bronz Matyáš Podlezl.

To čísla startujících v sobotních Masterech dospělých si s těmi Hradeckými notovala, když se opět blížila devadesátce. Mezi muži se blýskl Miloš Vašulín z Hlinska na Pardubicku, jenž v ligové soutěži hájí trikot 40+ Trutnov. Master na Královéhradecku navštívil teprve podruhé v životě - prvně se ukázal v roce 2015 ve Valdicích, kde byl třináctý - a už má ve sbírce prvenství. Společně s Robertem Kuricem, který skončil třetí v mužích a vyhrál dvojice, se stal nejúspěšnějším hráčem dne, když pobral medaili také v Masteru dvojic. V něm si pro bronz došel po boku spoluhráče Jiřího Holíka, paradoxně svého protivníka z finále turnaje mužů.

V každém sobotním turnaji se našel alespoň jeden hráč, potažmo hráčka, který obsadil medailové pozice v lednu v Hradci i nyní ve Vítězné. Z dam to byla Pavlína Kocianová, jež po druhém místu obsadila v singlech tentokrát stupeň nejvyšší, a dvojice Kateřina Šildbergerová - Helena Čílová, která na tři týdny staré vítězství v párovkách navázala bronzem. Z pánského osazenstva obhájili pozice Jiří Holík (stříbro v singlech), Robert Kuric s Antonínem Davídkem (zlato ve dvojicích) a v neposlední řadě také Dominik Štefl. Ten i přes výměnu parťáka obsadil v párovkách znovu druhé místo (tentokrát s Romanem Beneckým).

Na zimní trůn usedají trutnovští Mládežníci

Jak bylo v úvodu nakousnuto - v pátek byla sehrána i finálová fáze Zimní ligy Willcapu. Tradiční soutěž družstev, která se do příchodu pandemie covidu hrála každoročně od roku 1998, čekala na své čtyřiadvacáté finálové klání dlouhé tři roky. Naposledy měli putovní trofej nad hlavou hráči 3 Pé Vlčice a to 25. ledna osudného roku 2020. Až 17. února 2023 si slastný okamžik mohl prožít někdo další, konkrétně členové trutnovského uskupení s názvem Mládežnici Trutnov. Právě ti nejlépe naladili formu, právě těm přálo nejvíce štěstí a právě oni se mohou pyšnit ziskem titulu zimního šampióna. V nesmírně vyrovnané konkurenci ve finále startujících týmů skončil stříbrný Černý Sup Hajnice, který s Mládežníky ve finále prohrál těsně 14:12, bronz si odvezli Snílci z Úpicka (semifinálová porážka od Mládežníků 14:10) a velkosvatoňovický Puškvorec (v semifinále prohra 14:11 s Černým Supem).

Kompletní výsledkový servis včetně fotogalerie a aktuálních krajských i republikových žebříčků lze vyhledat na portále www.sipky.org/khk-s

Pořadatelé děkuji partnerům:
Willcap Trutnov, Omnirecord Hradec Králové, Královéhradecký kraj, ČUS Tipsport Sportuj s námi, Obec Vítězná, Sportcentrum Vítězná

Autor: UŠO Královéhradecko sever