Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport > ostatní sporty

Tradiční Tambor Neckyáda 2016 je za dveřmi! Jaké jsou letos změny?

Redakce / 15.06.2016
Jaké jsou plány a změny pro letošní rok, na to jsme se zeptali hlavní organizátorky Zdenky Rychterové z Královédvorského vodáckého oddílu!


Zdenko, kdy se tedy bude Tambor Neckyáda letos konat?

Je to tak jako každý rok hned první prázdninový víkend. Ale pozor - po 2 letech, kdy byla Tambor Neckyáda až v neděli, se letos bude opět konat v sobotu. Ale tentokrát v odpoledních hodinách. vychází to tedy na sobotu 2. července.


Proč odpoledne a proč v sobotu?

To je snadné - někteří z účastníků si svoje plavidlo musí zkompletovat až přímo na startu, protože přístup k řece není pod přehradou zrovna jednoduchý. A protože plavidla jsou stále náročnější a větší, tak někteří z účastníků vstávali i ráno v 6 hodin, aby vůbec stihli včas odstartovat. Nyní se mohou v klidu vyspat a maximálně oželí oběd :-) V cíli si za odměnu něco dobrého mohou dát oni i diváci. Pro mnoho účastníků se volná neděle hodí i z důvodů rekonvalescence po náročných oslavách na loděnici :-)


Kdy se tedy startuje?

Účastníci mají sraz na startu na Podháji pod přehradou Les Království nejpozději ve 12:30, kdy proběhne zaškolení od vodních záchranářů. Ve 13h je start.

Jak je to s vodou z přehrady, poteče vůbec?

Už dlouhá léta nám povodí Labe vychází vstříc a máme zajištěn optimální průtok vody, tedy když neudeří nějaké opravdu extrémní sucha, nebo naopak. Zatím to ale vždy vyšlo dobře.

A kde si diváci plavidla nejvíce užijí?

Po trati je několik hezkých míst, ale nejatraktivnější je jako obvykle splav ve Verdeku, kde by účastníci měli být cca ve 13:30 - 14 hodin. Splav zajišťují právě vodní záchranáři, takže pokud si to kdokoliv chce zkusit splav zdolat, tak při Tambor Neckyádě je ta nejlepší příležitost. Lana, záchrané kruhy a záchranáři v neoprénech budou připraveni!

Kde ještě se mohou diváci pokochat pohledem na lodě?

Velmi hezká je procházka Z Verdeka do Dvora Králové k loděnici podél řeky, kde je spousta zákoutí a meandrů, to všechno ve stínu stromů. Každoročně právě zde čeká spousta pěších i cyklistů a jsou odtud i ty nejhezčí fotky.

Kde je cíl a kdy tam můžeme účastníky očekávat?

Cíl je jako každoročně na loděnici nad Pušovým splavem. Zde by se plavidla měla objevit kolem 15 hodiny.

Bude se i letos konat soutěž o nejkrásnější plavidlo?

Ano a to dokonce ve 2 kategoriích - hlavní kategorií jsou plavidla zcela vytvořená svými majiteli a druhá kategorie bude mezi loděmi, která budou postavena na základu nějaké jiné lodě, či raftu. 

A co na diváky v cíli bude čekat?

Jednak tam budeme mít tradiční občerstvení - pivo Tambor, párky, limonáda, ale hlavně se bude muzicírovat. Těšit se mlžete na královédvorskou kapelu JÍZDA. 


Budou se zase posílat SMS pro nejhezčí lodě?

Ne nebudou - bohužel každoročně se objeví nějací vykukové, které se snaží hlasovat opakovaně a to nás nebaví luštit. Proto jsme se rozhodli složit porotu z nás organizátorů a sponzorů. A společně vybereme nejlepší plavidla

Zmínila jsi sponzory, jaké se podařilo zajistit a jak jsou připraveny ceny pro vítěze?

Tradičním partnerem Neckyády je firma Tambor, která dodala sudy piva pro vítěze i do občerstvení, půjčila i techniku na čepování a poskytla další ceny. Dále nám pomáhají firmy Penzion za vodou, MKI net, Country saloon, Americana bar a Sport world, AZ technika, Copy centrum, restaurace U Pastvů, Cosmo bowling a další, Mediálním partnerem je Královédvorsko.cz
Jaké budou ceny, to je zatím tajemství, ale určitě se máte na co těšit. :-)

Děkuji za rozhovor a přeji ať se Tambor Neckyáda podaří.
FOTOGALERIE - Tradiční Tambor Neckyáda 2016 je za dveřmi! Jaké jsou letos změny?

Související články
Tradiční TAMBOR Neckyáda letos v novém termínu a s pořádnou muzikou - dnes v sobotu 8. července!
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1744x
 
Kalendář akcí
14.07.2024 19:00 - 14.07.2024 20:30
Kino - Zápisník alkoholičky
14.07.2024 16:30 - 14.07.2024 18:00
Kino - Jak zachránit draka
16.07.2024 18:00 - 16.07.2024 22:00
NáChodka turnaj v šipkách
16.07.2024 18:00 - 16.07.2024 22:00
NáChodka turnaj v šipkách
17.07.2024 15:45 - 17.07.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku