Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport > lyžování

Autobus lyžařské a snowboardové školy nabírá lyžaře i v Jaroměři!

Redakce, / 24.10.2017
Jsme královéhradecká lyžařská škola pro děti i dospělé, kde jsou instruktory zapálení dobráci s letitou praxí. Děti učíme hravou formou nejen lyžovat, ale hlavně lásce k tomuto sportu a přitom se snažíme, aby si užily spousty legrace. Jsme certifikovaná lyžařská škola z Hradce Králové pod záštitou Svazu lyžařů České republiky.

FOTOGALERIE - Autobus lyžařské a snowboardové školy nabírá lyžaře i v Jaroměři!

Jezdíme na Pomezní Boudy, kde bývá sníh déle než v okolních střediscích díky vyšší nadmořské výšce. Výjezd je vždy v sobotu ráno z Hradce Králové a příjezd v odpoledních hodinách zpět do Hradce. Lyžaře nabíráme i po cestě, čili v Jaroměři či Trutnově, případně v některých z vesnic ležících přímo na trati do Horní Malé Úpy. Takto 5 až 7 sobot po sobě dle sněhových podmínek.

kontakty SK TATRAN: web (s on-line přihláškou):
www.sktatran.unas.cz

telefon: Petr Kraus 605 971 272
             Ing. Tomáš Netík 606 461 571
e-mail: pkraus@centrum.cz
           netik.tomas@seznam.cz

Děti jsou rozděleny do družstev dle jejich lyžařských dovedností a pak jsou přibližně tři hodiny dopoledne a zhruba dvě hodiny odpoledne na svahu. Pauzu na oddech mají přes oběd, kdy je k dispozici chata jen pro nás. K obědu je vždy chutná teplá strava. Pauzu mezi lyžováním mají děti minimálně hodinovou, školička většinou o trošku delší, aby se prckové stihli zahřát, najíst a ještě si pohrát. Ve družstvech je různý počet dětí, maximálně však 10. Podle počtu dětí ve družstvě a podle jejich dovedností se jednomu družstvu věnují jeden až dva instruktoři.

Děti tato forma výuky baví, protože lyžují společně, najdou si nové kamarády a řádí jak spolu tak s instruktorem. Navíc jsou velmi rychle znát jejich lyžařské pokroky. Už první den vyjedou na vleku a sjedou kopec i ty děti, které na lyžích předtím nikdy nestály. Děti z prvních dvou družstev se učí curvingové lyžování a také mimo jiné jezdit v hlubokém sněhu a zkouší si i lyžování na malých lyžích, tzv. footech.

Pátou sobotu jsou závody. Malé děti jezdí v maskách, velké pouze pokud chtějí, takže většinou bez. Pro vítěze máme vždy medaile, diplomy a speciální ceny. Všichni dostanou nějaké odměny už jen za to, že s námi jezdili a také fotky z lyžování na CD, které nám pořizuje profesionální fotograf.

Šestý a sedmý zájezd jsou tzv. doplňkové zájezdy. Na ně jezdí děti, které byly v průběhu předchozích sobot nemocní jako na náhradní zájezd či děti, které to baví tak, že se jim nechce přestat jezdit.

Píšeme o dětech, ale učíme i dospěláky. Není výjimkou, že se ke družstvu přidá nějaká maminka či tatínek anebo si zaplatí individuální výuku, kdy se instruktor věnuje výhradně jen jí či jemu po celý den.

Co ještě víc dodat? Snad jen, že máme výborné ohlasy od dětí i jejich rodičů, že se jim s námi líbilo. Já osobně mám tuto formu lyžáku nejraději. Přijde mi lepší a zábavnější než zakoupení instruktora třeba na hodinu až dvě přímo na svahu jen pro jedno dítě. Sama jsem si vyzkoušela jako instruktor obě varianty a na tuto zkrátka nedám dopustit. Takže….

Neváhejte a přihlaste sebe či vaše děti.
Těšíme se na vás!

Za celý tým lyžařského oddílu SK TATRAN 
Kovárníková Radana

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1209x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Kalendář akcí