Vyhledej
Novinky emailem
Jaroměřsko > Sport

Dvůr Králové má novou gladiátorskou hvězdu! Tomáš Erban přišel, viděl a zvítězil!

Redakce / 30.05.2021, Dvůr Králové nad Labem, sokol.kralovedvorsko.cz
Veni, vidi, vici. Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem. Tímto slavným výrokem Gaia Julia Caesara se řídil Tomáš Erban, který se v sobotu úplně poprvé v životě zúčastnil jednoho ze závodů série Gladiator race. A to v Šiklově mlýně na Vysočině. Nejenže Tomáš vyhrál svoji věkovou kategorii 12-13 let, ale nejrychlejší byl i mezi staršími kluky, a pokořil tak i členy specializovaných OCR týmů!

FOTOGALERIE - Dvůr Králové má novou Gladiátorskou hvězdu! Tomáš Erban přišel, viděl a zvítězil!

Dohromady na 2kilometrové trati plné nejrůznějších překážek startovalo 132 kluků a 141 děvčat. Velmi dobře se dařilo i dalším reprezentantům Sokola Dvůr Králové nad Labem: 
na medaili dosáhla ještě Anežka Holanová, která obhájila bronz z loňského závodu v Českém ráji. Kája Lukášová obsadila krásné 8. místo, Matěj Holan - 9., Kristýna Orlíková - 10., Dorotka Macková - 11., Kateřina Schreiberová - 12., Terezka Grusová - 15., Adélka Rozinková - 19. a Berenika Válková 41. 

Odměnou všem závodníkům byla nejen speciální edice gladiátorské medaile, ale také jeden kus běžecké ponožky s logem Gladiator race, která bude mít na každém letošní závod jinou barvu. Lichoponožka měla u dětí obzvlášť velký úspěch. 

Desetičlenná reprezentace Sokola Dvůr Králové si nejen zazávodila, ale užila si skutečně parádní víkendový den. Cestou zpět jsme na malou chvíli navštívili ještě Vysočina arénu v Novém Městě na Moravě, kde se opakovaně konají závody Světového poháru biatlonistů a cyklistů. Zastavili jsme také u poutního kostela na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou - vrcholné dílo architekta Jana Blažeje Santini-Aichela a jednu z památek ze seznamu Světového dědictví UNESCO.

DALŠÍ ZÁVOD
 

Závody série Gladiátor race a řada dalších podobných jsou pro děti nejen velkou sportovní výzvou, ale také zábavou. Ke zdárnému zdolání tratě je potřeba nejen dobrý běh, ale také síla rukou, mrštnost a odvaha. Cílem pak není výhra v závodě, ale samotné zdolání trati a vítězství nad sebou samotným. Přesně proto bychom rádi na dalším závodě, který se koná 19. června jen kousek od nás - v Josefově, měli co možná nejvíce závodníků nejen ze Sokola, ale i z dalších sportovních oddílů našeho města. Přihlásit se můžete zde.

GLADIÁTORSKÉ TRÉNINKY VE DVOŘE KRÁLOVÉ

Dětem společné závody a tréninky v posledním roce neskutečně chyběly. 
Proto se Sokol Dvůr Králové ve spolupráci s 24/7 GYM by Attitude a Cyklokroužkem začal připravovat na celé léto (od poloviny června do poloviny září) pravidelné všestrannostní tréninky  - a to 2x týdně. Vždy v úterý a ve čtvrtek odpoledne od 16:30 do 18 hodin

Místa i náplň tréninků budou různorodá a vhodná jako příprava pro nejrůznější sportovní disciplíny, kterým se děti věnují po celý rok ve svých mateřských klubech. Připravíme překážkové dráhy, potrénujeme házení, skákání i běh. Zajezdíme si na kole. Naučíme se posilovat s vlastní vahou a starší děti i s náčiním. Spolupráce mezi oddíly je právě proto, abychom zabezpečili kompletně celé prázdniny. 

Součástí bude i cesta (možná více) do tréninkové Gladiátorské arény na Stříbrném rybníku v Hradci Králové. 

Cena celého cyklu bude nastavena tak, aby zahrnovala cca třetinu až polovinu tréninků: je nám jasné, že děti budou i na dovolených a táborech :-) Pokud bude dítě na více trénincích, tak se cena dopočítá podle počtu tréninků po skončení.

Pokud se vám tato letní aktivita pro vaše děti líbí, prosíme vyplňte nám předběžnou nezávaznou přihlášku zde, abychom věděli, kolik zhruba dětí by mělo zájem, kolik jim je let, zda se věnují nějakému sportu opravdu aktivně. Podle toho by se následně vytvořili tréninkové skupinky a plány. 

Jan Holan

V galerii výše je výběr fotografií. Obrovská galerie pro závodníky a jejich blízké je zde.
Výsledky jsou zde.

Další články TJ Sokol Dvůr Králové

Související články
Po úspěchu Gladiator race v pevnosti Josefov přicházejí organizátoři se zimní variantou tohoto sportovního klání bez hranic!
Na tričkách pro malé gladiátory budou 130 let staré obrazy rakouského malíře
Královédvorská gladiátorská parta roste, má krásné nové dresy a k tomu i titul Mistryně republiky
Nový sportovní oddíl ve Dvoře Králové nad Labem OCR - překážkové sporty
Královédvoráci si přivezli z Gladiátor race v Holicích 3 medaile!
Ve středu 6. září je den otevřených dveří v OCR areně. Přijďte si z dětmi zkusit, zda by je bavil překážkový sport
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 3555x