Vyhledej
Šikovné nákupy
Jaroměřsko > Sport > cyklistika

V Hajnici se pojede dvanáctihodinový cyklomaraton na uzavřeném silničním okruhu

Redakce / 5.03.2020, Hajnice
Už třetí ročník dvanáctihodinového silničního cyklomaratonu Hajnická 12 pro zdravé i handicapované cyklisty se letos poprvé pojede na uzavřeném okruhu, novinkou je vložený závod na 12 kol, tedy 134 kilometrů.
 

FOTOGALERIE - V Hajnici se pojede 12ti hodinový cyklomaraton na uzavřeném silničním okruhu

Hajnice letos opět přivítá silniční závod na 12 hodin pro zdravé i handicapované cyklisty. Třetí ročník Hajnické 12 se uskuteční v sobotu 18. července. Jedenáctikilometrový okruh bude letos poprvé uzavřený pro běžnou dopravu, další velkou novinkou je rychlostní prémie. Závodník, který jako první zajede 12 okruhů (134 kilometrů), vyhraje stejně jako vítězové jednotlivých kategorií poukaz na sedmidenní ubytování v Chorvatsku. Výtěžek ze závodu organizářoti věnují na podporu handicapovaných sportovců.

Vložený závod pro nemaratonce

Pořadatelé se rozhodli cyklomaraton zatraktivnit i pro závodníky, kteří si netroufají strávit v sedle 12 hodin a urazit přes 300 kilometrů jako ti nejlepší. Nově proto zařazují rychlostní prémii na 12 okruhů. Bude to v podstatě samostatný závod na 134,4 kilometru, což je délka odpovídající středně dlouhé etapě.

„Chceme zachovat náročnost Hajnické 12, aby zůstala maratonským závodem. Zároveň ji ale chceme více zpřístupnit těm, pro které je půl dne na kole příliš. Účastník, který jako první projede 12 okruhů, získá stejnou cenu jako vítězové kategorií – sedmidenní ubytování pro jednu osobu na Omišské riviéře. Hajnická 12 letos budou vlastně dva závody v jednom,“ vysvětluje Jiří Kulka, který v roce 2018 akci s Milošem Višňovským založil.

Poděkování partnerům
RED BULL  l  KOOPERATIVA a.s  l  ABB TRUTNOV  l  TYCO TRUTNOV  l  CA JADRAN ZA PUSU  l  AUTO ŠKODA AUTOSTYL TRUTNOV  l  ZPA TRUTNOV FINANČNÍ  l  BP LUMEN  l  RAZÍTKA ŠLÉGR TRUTNOV  l  ELEKTRÁRNA ČEZ TRUTNOV POŘÍČÍ  l  CYKLOPOINT TRUTNOV  l  ATS SERVIS  l  PIVOVAR KRAKONOŠ TRUTNOV  l  GRUND  l  GENERALI  l  MELICHAR.CZ  l  GASTRO PAVEL MAKEL HOŘIČKY  l  HAVEX AUTO  l  OBEC HAJNICE

DĚKUJEME VŠEM BEZ JEJICHŽ POMOCI A PODPORY BY NEBYLO MOŽNÉ ZÁVOD USPOŘÁDAT. Petrovi Červenému – starostovi obce Hajnice. Mgr. Ivanovi Adamcovi – starostovi města Trutnov. Mgr. Martinu Červíčkovi 1 náměstku hejtmana Krajského úřadu Hradec Králové. Kontu Bariéry, neziskové organizaci Černí koně, všem sponzorům a mediálním partnerům. DĚKUJEME, ŽE SPOLEČNĚ POMÁHÁME VRACET HANDICAPOVANÉ ZPĚT DO ŽIVOTA

Uzavřená trať snad s novým asfaltem

Stejně jako v předešlých ročnících se celý závod uskuteční na okruhu, který začíná u obecního úřadu v Hajnici a vede po asfaltové silnici okolními obcemi. Letos se ale nepojede za běžného provozu a nehrozí tak kolize s motoristy. „Oba dva dosavadní ročníky se obešly bez problémů, přesto chceme riziko snížit na minimum a naším cílem je, aby se závodníci cítili na trati co nejlépe. Jsme dohodnutí s policií, že během závodu bude okruh v celé délce pro automobilovou dopravu uzavřený. Myslím si, že Hajnická 12 tak ještě získá na atraktivitě,“ říká Jiří Kulka z pořádající organizace Nobilis Vitae.
Lehce zvlněný okruh měří 11,2 kilometru s převýšením 120 metrů. Loňský vítěz Zdeněk Melša ho zvládl objet třicetkrát, na 336 kilometrech nastoupal úctyhodnou porci 3600 metrů. Nejrychleji kolo zajel Jiří Sůva, za 19 minut a 19 sekund. Královéhradecký kraj připravuje rekonstrukci úseku silnice z Hajnic směrem na Střítež, po kterém vede první polovina okruhu. Do červencového startu Hajnické 12 by tak tato část měla mít nový povrch.

Výtěžek pro klub vozíčkářů

V letošním roce se rozšíří počet kategorií. Kromě cyklistů na handbiku se nově budou moci zúčastnit handicapovaní sportovci na silničním kole a také závodníci na tříkolkách, takzvaných tricyklech, kteří mají postižení a z různých důvodů nemohou jet na klasickém kole nebo handbiku.

Výtěžek ze 3. ročníku Nobilis Vitae věnuje Sportovnímu klubu vozíčkářů v Praze. „Hledali jsme organizaci, kterou budeme moci podporovat. Oslovili jsme jich několik, ale sportovní klub nás zaujal nejvíc. Když jsme viděli, co všechno pro handicapované dělají, tak nám to velice imponovalo a rozhodli jsme se, že klub vozíčkářů bude tou nejlepší volbou,“ dodává Jiří Kulka. Partnerem závodu jsou Konto bariéra a nezisková společnost Černí koně, která pomáhá handicapovaným vyrovnat se s nepřízní osudu.

Startuje se 18. července

Hajnická 12 odstartuje 18. července v 8 hodin ráno, průběžné výsledky a statistiky se budou díky profesionální časomíře zobrazovat online na webu závodu. „Každý závodník nebo jeho doprovod tak hned uvidí, jak si vede v porovnání s ostatními, za jak dlouho ujel nejrychlejší kolo a podobně,“ poznamenává Jiří Kulka. V prostoru startu a cíle u obecního úřadu v Hajnici bude zázemí pro závodníky se sprchami, toaletami, bufetem, cykloservisem a také prostor pro stany. Během závodu se na okruhu navíc budou pohybovat dvě servisní auta.

Ceny pro nejlepší a vylosované v tombole

Tři nejlepší z každé kategorie obdrží finanční price money, které se vypočítává podle počtu ujetých kilometrů. Vítěz získá poukaz na ubytování v apartmánu na Omišské riviéře, druhý a třetí věcné ceny. V ceně startovného je video záznam ze závodu, který bude každému účastníkovi zaslán na emailovou adresu. Součástí Hajnické 12 je tombola, první cenou je opět zájezd do Chorvatska od hlavního sponzora závodu – cestovní agentury Jadran Za Pusu.

HAJNICKÁ 12

KDY: sobota 18. července 2020, start: 8 hodin, konec závodu: 20 hodin
KDE: Hajnice (okres Trutnov, Královéhradecký kraj), celý závod se koná na uzavřeném okruhu s asfaltovým povrchem, délka: 11,2 kilometru, převýšení: 120 metrů 
GPS: 50.4875144N, 15.9081450E 
POŘADATEL: Nobilis Vitae 
KONTAKT: Jiří Kulka (mail.: info@nobilisvitae.cz, telefon: 739 039 990) 
WEB: www.hajnicka12.cz
mapka v galerii 

 

 
Vaše komentáře
Hajnická 12, 3.04.2020 15:20, Reagovat
https://trutnovinky.cz/sport/cyklo/2020/brezen/hajnicka-12-se-pojede-az-pristi-rok/
 
 
Přečteno 1522x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žiraf)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí